Neler Yeni

İnceleme 🔥 TV MAX Laptop soğutucu / stant incelemesi 🔥

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
🔥BUGÜN 17.3 İNÇ LAPTOP'UM İÇİN ALDIĞIM SOĞUTUCUYU İNCELEYECEĞİZ 🔥
üç bölümden oluşacak incelemem :
1. BÖLÜM : soğutucunun genel özellikleri, tasarımsal ve donanımsal bilgileri , fotoğrafları.

2.BÖLÜM : soğutucunun soğutma performansı
3.BÖLÜM : GÜNLÜK kullanım ve iyi , kötü yaşadığım deneyimler
1.BÖLÜM
Laptop soğutucumuz 5 fanlı yapı ile geliyor. 17.3 ve 15.7 inç cihazlar için gayet uygun olan soğutucumuz , 14 inç cihazlar için gereksiz büyük olabilir. Ben 17.3 inç kullanıcısı olduğumdan çok memnunum.
299791c6-4dbd-4250-a7e1-bc58929f7013.jpg

Maalesef ben gaming temalı bir ürünüm diye bağırıyor tasarımı , benim için kötü bir özellik bu çünkü dışarıda kullanınca hoş durmuyor. cooling pad yazan yer kalkabiliyor ve laptopunuz eğer kayarsa kaymalara engel oluyor. (benim laptopun altındaki slikonlar çok iyi tuttuğundan en yüksek kademde dahil , hiç aşağı kaymıyor.)
ehehejekmeöd.png
Kırmızı ile gösterdiğim yerde 2 adet usb bulunuyor. Laptop'un usb yerlerinin azalmaması için 2 adet 2.0 usb yeri koyulmuş. (ben usb çoklayıcı kullandığımdan dolayı ihtiyacım olmuyor)

ile Mavi ile gösterdiğim yerde ise açma kapama tuşları bulunuyor . bir tanesi merkezdeki fanları açıp kapıyor(ses açısından sadece merkezdeki çalışınca ses çıkarmadığını söyleyeyim) diğeri ise etraftaki 4 tane fanı açıyor. 5 Fan birlikte çalıştığında ses rüzgar uğultusu gibi bir ses çıkardığını söyleyebilirim
Yeşil ile gösterdiğim bölümde ise laptopu yükseltip alçaltabiliyorsunuz ve bu cidden en sevdiğim özelliklerinden biri olabilir. özellikle ders çalışırken ve zoomda toplantı yaparken çok işime yarıyor.
3f58afce-d709-444d-9382-4467d1dc93a8.jpg

Kırmızı bir ışıklandırması bulunuyor fakat kapatamıyoruz bu ışıklandırmayı . buradan eksi not aldı benden soğutucu.

65f6c168-0b33-425c-82bc-4eb8b25893d7.jpg

Yanında gelen kablo böyle ☝️👆

3d29fca3-c083-4158-b3a1-da2563cb5447.jpg

standın yandan görünümü
2.BÖLÜM
Monster abra a7 11.3.5 kullanıcısı olarak yaptığım test sonuçlarını ekliyorum
uyarı 1 : csgoda afterburner açamadığımdan alt tab ile aldım değerleri ama diğerlerinin tamamı afterburner ile alındı
uyarı 2 : kış ayında yapılan bu testler yaz aylarında 7 8 derece kadar fark edebilir

CİTİES OF SKYLİNES SICAKLIK DEĞERLERİ :
citiesbe.png

VALORANT SICAKLIK DEĞERLERİ :
valoranttt.png

CSGO SICAKLIK DEĞERLERİ :
incelemeeee.png
FORTNİTE SICAKLIK DEĞERLERİ :

fortnite.png

SONUÇ OLARAK ORTALAMA 7 8 DERECELİK BİR FARK SÖZ KONUSU VE BU FARK YAZ AYLARINDA 10 11 DERECEYE KADAR ÇIKIYOR. (YAŞADIĞIM ŞEHİR YAZIN 49 50 DERECELERİ GÖRÜYOR.)

BİLGİSAYARIMIN IZGARASI GENİŞ OLDUĞUNDAN BU TARZ BİR ETKİ ALABİLİYORUM :')

3. BÖLÜM :

Günlük kullanımda bazen sesi çok az da olsa rahatsız edebiliyor ama ben yaptığım her işte kulaklık kullandığım için zaten az olan sesi duymuyorum.

Toplantılarda kameranın yüzümle aynı hizada olması iyi bir açı veriyor ve benim gibi her hafta 2 3 tane toplantısı olan biri iseniz bu tarz bir stant işinizi görecektir

TAŞINABİLİRLİK ( MOBİLİTE) : benim 17. 3 laptop çantama rahatlıkla sığıyor ama 15.7 için yapılmış çantalara sığacağını düşünmüyorum.

alınır mı evet alınır :')

ben aldığımda 170 tlydi ama şu an 210 TL civarından satılıyor.

sorularınızı ve görüşlerinizi belirtebilirsiniz :')

Ekler

• 299791c6-4dbd-4250-a7e1-bc58929f7013.jpg
    299791c6-4dbd-4250-a7e1-bc58929f7013.jpg
    137.1 KB · Hit: 86

Vesemir Dayı

80+ Platinum
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,566
İsim
Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Teknik Sorunlar
Discord
Vesemir#0538
Eline sağlık.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Muti

80+ Silver
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,776
İsim
Onur Muti
İlgilendiği Kategoriler
Mobil Bilgisayarlar, Apu sistemler, birazcık da gamepedler
Instagram
İg: @0nnurrr
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199119862888/
Discord
Muti#0817
Eline sağlık

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10

¥usuff

80+ Silver
ellenirne sağlık güzel inceleme urunun ustunde usb çıkışı oöası nı sevdim ledler kapanmaması kotu koymamasalardı daha güzel olurdu bence ve çok etkilememiş ıs ya heralde bir sıvı metal termal macun daha fazla etki ederdi.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
ellenirne sağlık güzel inceleme urunun ustunde usb çıkışı oöası nı sevdim ledler kapanmaması kotu koymamasalardı daha güzel olurdu bence ve çok etkilememiş ıs ya heralde bir sıvı metal termal macun daha fazla etki ederdi.
evet haklısın fakat yazın çok ciddi bir düşüş oluyor. 14 derece fark gördüm yaz ayında
sıvı metal macun ben de düşünüyorum ama şu an için laptopun içini açmak istemediğimden soğutucu işimi görüyor.

¥usuff

80+ Silver
evet haklısın fakat yazın çok ciddi bir düşüş oluyor. 14 derece fark gördüm yaz ayında
sıvı metal macun ben de düşünüyorum ama şu an için laptopun içini açmak istemediğimden soğutucu işimi görüyor.
yazın eğer içini açıcaksan sakın bakır boruları bukme sıvı metla macunu falza koyma ve bir tane ince makine yağı alıp fanların içine veya açmadan dışında sık ama once yıka kablo suya deymesin yeter guzelce yıka mis.

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
yazın eğer içini açıcaksan sakın bakır boruları bukme sıvı metla macunu falza koyma ve bir tane ince makine yağı alıp fanların içine veya açmadan dışında sık ama once yıka kablo suya deymesin yeter guzelce yıka mis.
bunu okulum açılınca istanbulda direk servise yaptırmayı düşünüyorum. malzemeleri temin edersem sürerler mi , soracam bakalım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bu şekilde tasarımlar yapmanız hoşuma gitti, bilgilendirici ve kaliteli bir inceleme olmuş.
teşekkür ederim . eskiden çok fazla grafik tasarımla uğraşırdım ama 2 yıldır hiç uğraşmıyorum. bu tarz incelemeler de benim için fırsat oluyor .

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
bunu okulum açılınca istanbulda direk servise yaptırmayı düşünüyorum. malzemeleri temin edersem sürerler mi , soracam bakalım.
şu an için ısı değerleri gayet iyi ama yaz ayına doğru güncellerim inşallah bu rehberleri
Mesaj otomatik birleştirildi:

surerler de bence mahelle bilgisayrcısna goturme bakır buker ssd yi açlar falan. ( gereçekten forumda birinin hd sini mahalle bilgisayrcısına kaptırmış)
ya yok ben de yaparım, önceden tecrübem yok ama asla bir bilgisayarcıya emanet edemem pcyi
bir elimde eski bir laptop var 10 yıldır temizlenmiyor.
ona bi 4 gb ram takviyesi + ssd + temizlik yapmayı düşünüyorum yaza doğru bakalım becerirsem fena olmaz :D

Top Bottom