Neler Yeni

TYT-AYT Çalışma önerisi

Rulep

80+ Gold
11.sınıf oldum :blobdance: ve ufaktan tutuşmaya başladım en son 9.sınıfta okula gittiğimi hatırlıyorum geçen sene ne yaptığım hakkında fikrim yok
tyt netlerim kör girse koklayarak daha çok net çıkarır 11.sınıf zor tyt ve aytyi beraber götürmek zorundayım çünkü yatmışım götürecek gibi değil ama yapıcaz bir şeyler tyt türkçeye gerek yok ne yapmam gerekeni biliyorum sadece uygulamam lazım tyt de mat ve fene nasıl çalışacağım.

haftada 7 gün hangi günler hangi derse bakmalıyım yardım valla yardım

tabii ki ders programına göre değişir. hangi gün hangi derse çalışacağıma örnek bir program yapabilir misiniz
reis var bir tane nickini unuttum 11 de yaptıklarını yazmış abi onu atma okurken daralıyorum

düzelicez inşallah be

Son düzenleme:

MERT-88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mert
Gerçekten iyi bir yer kazanmayı istiyorsan ilk iş problem ve paragraf soruları çözmelisin.Özellikle yeni nesil olan kitapları tercih etmelisin.Benim tavsiyem bir an önce konuları bitirip soru çözmen ne kadar çok soru o kadar çok net demek... Ayrıca çözemediğin soruları kesinlikle birilerinden öğrenmeli ve bi kaç ay sonra o soruya dönüp çözüp çözemediğine bakmalısın...

Rulep

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Gerçekten iyi bir yer kazanmayı istiyorsan ilk iş problem ve paragraf soruları çözmelisin.Özellikle yeni nesil olan kitapları tercih etmelisin.Benim tavsiyem bir an önce konuları bitirip soru çözmen ne kadar çok soru o kadar çok net demek... Ayrıca çözemediğin soruları kesinlikle birilerinden öğrenmeli ve bi kaç ay sonra o soruya dönüp çözüp çözemediğine bakmalısın...
hocam bunları biliyorum ama bir an önce konuları bitirmek sanıldığı kadar kolay bir şey değil imkansızda değil bunu başarmak için program istedim asıl sorum bu

yakar41

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
610
İsim
tunahan
Ya bu nasıl bir şey anlamıyorum bu mesajı okurken bile strese girdim😠

MERT-88

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
6
İsim
mert
program istiyorsan yavaştan günde 20 problem 20 paragraf başla devam ettikçe arttır sayısalcıysan 11 biraz zor ama bu saatten sonra kolay bir şey yok yorulacaksın.
Mesaj otomatik birleştirildi:

hocam yapacak bir şey yok :D

bir de dershane işi hemen başlatabilirsen iyi olur

Rulep

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
program istiyorsan yavaştan günde 20 problem 20 paragraf başla devam ettikçe arttır sayısalcıysan 11 biraz zor ama bu saatten sonra kolay bir şey yok yorulacaksın.

hocam yapacak bir şey yok :D

bir de dershane işi hemen başlatabilirsen iyi olur
kendimi tam ifade edemedim galiba paragraf,problem,dil bilgisi çözmem gerektiğini biliyorum bunda okeyiz ben pzt günü tyt fizik mi bakayım ayt fizik mi bunu soruyorum yani demem o ki salı ve perşembe günleri tyt mat bak pzr günü tyt fizik bak pazartesi ayt mat ve ayt biyoloji çarş günü ayt mat ve ayt kimya falan filan

mental bey

80+ Bronze
Gune kahvaltidan sonra;
- 100 paragraf,
- 100 Problem sorulari cozerek basla.

Sonra ders programinda ki konularini calis.
Konu calisman bitince konuyla alakali sorularini coz.

Hafta da en az iki kez deneme sinavi yap kendini. Deneme de yanlis cozdugun vey cozemedigin sorulari uzerinde bildigin kadariyla dur.

Dersanye gitsen bile bunu devam ettirebilirsin.

melidoas6

80+ Silver
Gune kahvaltidan sonra;
- 100 paragraf,

Hafta da en az iki kez deneme sinavi yap kendini. Deneme de yanlis cozdugun vey cozemedigin sorulari uzerinde bildigin kadariyla dur.

Günde 100 problem çözse gün biter

kendimi tam ifade edemedim galiba paragraf,problem,dil bilgisi çözmem gerektiğini biliyorum bunda okeyiz ben pzt günü tyt fizik mi bakayım ayt fizik mi bunu soruyorum yani demem o ki salı ve perşembe günleri tyt mat bak pzr günü tyt fizik bak pazartesi ayt mat ve ayt biyoloji çarş günü ayt mat ve ayt kimya falan filan
Ben 12.sınıfım senin dediğin gibi tyt ayt götürmek istedim 11 de

Ama zor yani 11 in konuları ağır özellikle fizik 11i sağlam bitir zaten bazı 11 konuları tyt yi de içerdiği için bazı konularıda halletmiş olucaksın

Tyt de fen derslerine bakabileceğini zannetmiyorum tyt mat ve Türkçe bakarsan sana faydalı olur haftanın bir yada 2 günü o iki derse bak kalan günlerinde 11 çalış sağlam bitir

Siaus

80+
Gune kahvaltidan sonra;
- 100 paragraf,

100 paragraf başlangıç için ağır olabilir. 25 paragraf, 25 dil bilgisi daha doğru

melidoas6

80+ Silver
Ayt nin temeli 11 ve zor konular var en azından 11 in sağlam olursa yazında tyt bakarsın rahatlarsın biraz

Bence birde hergün kitap oku

Serhat-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,263
İsim
Serhat İsmailoğulları
Steam
steamcommunity.com/id/ByOxyGeN
Eşit Ağırlık Ders Çalışma Programı Fotoğraf.png

Eşit ağırlık için böyle bir program buldum

Rulep

80+ Gold
Gune kahvaltidan sonra;
- 100 paragraf,
haftalık dediniz herhalde çünkü bitmez ve çok sıkar 20 paragrafı zor çözüyorum 20 paragraf 10 problem geo ve dil bilgisinden de çözmeye çalışırım birde ufaktan tyt mat ilk 12 konulara bakarım temel kavramlar zor oluyor fonk polilerde galiba 11 de de varmış birazcık temelim var 11.sınıfla onu da götürmeyi düşünüyorum

Bence birde hergün kitap oku
ortaokulda neredeyse hiç okumamışım kitap çok güzel kitaplar varmış pişman oldum alışkanlık kazanmak adına kitap adı önerisi verebilir misiniz tür olarak sarması yeterli beğendiğiniz kitapları beğeneceğimi düşünüyorum ayrıca günlük kaç sayfa okumalıyım

Top Bottom