Neler Yeni

Tyt matematik de nasıl hızlanabilirim?

Geralt of Trabzon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
TÜRKİYE
Bugün matematik denemesi yaptım, 70 dk süre verdim 13 net geldi.Sonra sorularla bir daha baktım,25 nete kadar çıkardım.
Nasıl hızlanabilirim?
Not:11.sınıfım.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
70 dakika süreye 13 net çok az dostum. Gerçek sınavda o kadar süre ayırabilecek misin?
Çözemediğin konuları analiz et. Büyük ihtimalle problemleri yavaş çözüyorsun. Problem kitabı al ve onu bitir.
Sonrasında hızlandığını fark edeceksin.

Geralt of Trabzon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
TÜRKİYE
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
70 dakika süreye 13 net çok az dostum. Gerçek sınavda o kadar süre ayırabilecek misin?
Çözemediğin konuları analiz et. Büyük ihtimalle problemleri yavaş çözüyorsun. Problem kitabı al ve onu bitir.
YouTube dan benim hocam kanalından ilerliyorum üslü sayılar yeni bitti problemlere daha başlamadım.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Süre ile çözerken stres oluyorum uzun sorulara hiç bakamıyorum.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
YouTube dan benim hocam kanalından ilerliyorum üslü sayılar yeni bitti problemlere daha başlamadım.

Süre ile çözerken stres oluyorum uzun soruları hiç bakamıyorum.
Matematik video izleyerek yapılacak bir ders değil.
Videodan sonra soru çözüyorsun değil mi?

Süre ile çözerken stres oluyorum uzun soruları hiç bakamıyorum.
Uzun sorular her zaman en kolay sorulardır.

Geralt of Trabzon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
TÜRKİYE
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Caner Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım,Oyun kültürü, FRP
Youtube kaynağı olarak benim hoca ve mert hoca idealdir ama unutma youtubedeki hocalar seni ileri taşımaz sadece konuyu üstünden tekrar ettirir mert hocanın bazı soru çözümlerinde güzel sorular var ama. Temelden başlamaya korkma al temel bir kitap sırayla git,denemelerde yapamadığın soruları kesinlikle bir hocana veya arkadaşına sor bunlar küçük şeyler gibi gözükebilir ama gerçekten çok kıymetli.
Geometri matematiğin beleş net kısmıdır geometriye özellikle üçgenlere ağırlık ver, youtube kaynağı kenan kara.
Problemler için apotemi alabilirsin örnekleriyle baya kafana oturtuyor soru tiplerini, hızlanmanı büyük ölçüde sağlar.
Çok klasik bir şekilde herkes acil alır ama herkes acili hakkıyla çözemez bir soruya 5 dakika uğraşarak o kitaptan verim alamazsın, her teste deneme gibi yaklaş süre tut hızlanmaya çalış.

Geralt of Trabzon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
TÜRKİYE
Youtube kaynağı olarak benim hoca ve mert hoca idealdir ama unutma youtubedeki hocalar seni ileri taşımaz sadece konuyu üstünden tekrar ettirir mert hocanın bazı soru çözümlerinde güzel sorular var ama. Temelden başlamaya korkma al temel bir kitap sırayla git,denemelerde yapamadığın soruları kesinlikle bir hocana veya arkadaşına sor bunlar küçük şeyler gibi gözükebilir ama gerçekten çok kıymetli.
Geometri matematiğin beleş net kısmıdır geometriye özellikle üçgenlere ağırlık ver, youtube kaynağı kenan kara.
Problemler için apotemi alabilirsin örnekleriyle baya kafana oturtuyor soru tiplerini, hızlanmanı büyük ölçüde sağlar.
Çok klasik bir şekilde herkes acil alır ama herkes acili hakkıyla çözemez bir soruya 5 dakika uğraşarak o kitaptan verim alamazsın, her teste deneme gibi yaklaş süre tut hızlanmaya çalış.
Apotemi elimde var ama hiç başlamadım. Problemlere gelince direk apotemi çözülür mü?

Şu ana kadar çalıştığım konuları yapabiliyorum.Problemlere henüz başlamadığım için onlarda çok vakit kaybediyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Caner Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Kitap önerilerine gelirsek (2021 de sınava girdim yeni kaynaklardan haberdar değilim düzeltilecek yerleri olabilir)
Matematiği sıfırdan alacaksan karekök 0'dan başlamalısın, çevremde çözenler güzel olduğundan bahsediyorlardı.
Daha sonra 3,4,5 matematik çözebilirsin ben çözdüm gerçekten çok şey katıyor öneririm.
3D çözebilirsin ben çözmedim ama çok duyuyordum,
Üstte bahsettiğim gibi hakkını vererek Acil çözebilirsin son kitap olarak zaten bunlardan sonra denemelerde hızlanma üzerine yoğunlaşmaya başlayacak farkındalığa ulaşırsın.
Benim problemlerde sıkıntım yoktu ama bazı sorularda amele gibi uzun işlem yapıp zaman kaybediyordum onu kapatmak amacıyla Apotemi problemler çözmüştüm ama ne zaman çözmelisin hakkında bir şey diyemem bence apotemi zorluğunda değil daha çok öğretici,hızlandırıcı bir kitap .
Geometri için Bilgi sarmalı öneririm "Baba" kitaptır ondan sonra pek lazım olmaz ama yine sıkıntı yaşıyorsan acil alıp konu taraması şeklinde çözebilirsin.
Permütasyon kombinasyon olasılık Tyt'nin en belalı konusudur.Tamamen soru çözmen gerekir ne kadar soru görürsen o kadar iyi ki ayrı bir fasikül bile alabilirsin ama şunu söylemeliyim ki PKO öğrenmek 2 soruyu değil tüm matematiğini gelişterecek beceriler kazandırır.

Geralt of Trabzon

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
165
İsim
TÜRKİYE
Kitap önerilerine gelirsek (2021 de sınava girdim yeni kaynaklardan haberdar değilim düzeltilecek yerleri olabilir)
Matematiği sıfırdan alacaksan karekök 0'dan başlamalısın, çevremde çözenler güzel olduğundan bahsediyorlardı.
Daha sonra 3,4,5 matematik çözebilirsin ben çözdüm gerçekten çok şey katıyor öneririm.
3D çözebilirsin ben çözmedim ama çok duyuyordum,
Üstte bahsettiğim gibi hakkını vererek Acil çözebilirsin son kitap olarak zaten bunlardan sonra denemlerde hızlanma üzerine yoğunlaşmaya başlayacak farkındalığa ulaşırsın.
Benim problemlerde sıkıntım yoktu ama bazı sorularda amele gibi uzun işlem yapıp zaman kaybediyordum onu kapatmak amacıyla Apotemi problemler çözmüştüm ama ne zaman çözmelisin hakkında bir şey diyemem bence apotemi zorluğunda değil daha çok öğretici,hızlandırıcı bir kitap .
Geometri için Bilgi sarmalı öneririm "Baba" kitaptır ondan sonra pek lazım olmaz ama yine sıkıntı yaşıyorsan acil çözüm konu taraması yapabilirsin.
Permütasyon kombinasyon olasılık Tyt'nin en belalı konusudur.Tamamen soru çözmen gerekir ne kadar soru görürsen o kadar iyi ki ayrı bir fasikül bile alabilirsin ama şunu söylemeliyim ki PKO öğrenmek 2 soruyu değil tüm matematiğini gelişterecek beceriler kazandırır.
Şuan Benim hocam ders defteri, birey a ve 345 ile ilerliyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Caner Furkan
İlgilendiği Kategoriler
Şuan Benim hocam ders defteri, birey a ve 345 ile ilerliyorum.
birey a ve 345 iyidir ama youtube kanallarının kitapları hakkında aynı şeyi söylemeyeceğim, bence bundan sonra hiçbir ders için o kitapları satın almayı tercih etmemelisin .

Top Bottom