Neler Yeni

Tyt ve ayt nin orta/zor kaynak önerileri

Aziz G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Aziz
Instagram
azizgunes07
Arkadaşlar konu başlıkta ki gibi tyt ve ayt kaynak önerileri seviyeleri orta :/ zor ve ösym tarzı olursa süper olur
ben bunları düşünüyorum şuanlık iyi midir? ?
1633282196014.png

Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar konu başlıkta ki gibi tyt ve ayt kaynak önerileri seviyeleri orta :/ zor ve ösym tarzı olursa süper olur
ben bunları düşünüyorum şuanlık iyi midir? ?
1633282196014.png
ekstra olarak tarih,coğrafya ,fizik,kimya ve biyoloji hangi kaynaklar daha yakın üstte yazdıklarıma

Aziz G.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
149
İsim
Aziz
Instagram
azizgunes07
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kaynaklar güzel ileride matematik için apotemi alınabilir bu arada kaçıncı sınıfsın?
12.sınıfım (EA) apotemi elimde mevcut
ekstra olarak tarih,coğrafya ,fizik,kimya ve biyoloji hangi kaynaklar daha yakın üstte yazdıklarıma --- Buna önerin var mı

DOGANALPASLAN

80+ Gold
En İyi Cevap
10
https://forum.donanimarsivi.com/konu/tyt-icin-kaynak-oenerileri.421201/
Tyt mat fen tr yukarıda

Ayt mat :
Evet bugün ayt matematiği ele alıcaz. Ben konular kalkmadan önce limit türev integrali kendi başıma halletmiştim. baya sağlam bitirmiştim onu nasıl bitirdiğimde yarın bahsederim şimdilik ayt mat kaynak analizi ve genel öneriler ile devam edelim (ayt mat ve fende dikkat hatalarını önlemek için kendimce bir yol bulmuştum bunu da yakında anlatırım inşallah) fasiküller de yarın :)
1) esen matematik kolay bir kitap temel için çözüyordum lti kısmı bitti
2)seviye matematik kolay orta bir kitap log dizi lti için kullandım
3) bilgi sarmal matematik orta bir kitap ben kullanmadım ama kullananlar çok olumlu bahsediyorlardı
4)metin matematik incelediğim kadarıyla orta bir kaynak ama ltide zor soruları var dediler ben sadece fonksiyonu ve polinomu çözdüm burda
5) 345 matematik orta zor bir kitap baştan sonra her konuyu bitirmiştim bana çok şey kattı her türden soruyu barındıran bir kitap kesinlikle önerimdir kullanabilirsiniz
6) acil matematik orta zor bir kitap lti dahil baştan sona bitirmiştim her konuda çok iyi soruları var aşırı zor değil kolay da değil çok beğendiğim bir kitaptı açıkçası
7) orijinal matematik zor bir kitap lti dışında tamamını bitirdim çözerken en zevk aldığım kitap bu olabilir cidden soruları aşırı orijinaldi konulararası geçiş kabiliyeti isteyen soruları vardı en son kaynak olarak kullanılabilir baya beğendim ben. 2020 ayt mat üzdü ama olsun:(
YOUTUBE KANAL TAVSİYELERİ
1)@anilhocailematematik anıl hocamı özellikle ayt Matta attığı orijinal sorularla tanıdım ve izledim cidden çok faydalandım
2)@matematiginfatihi bu da anıl hocam gibi kısa ayt mat videoları ile değişik sorular anlatırdı cidden bakış açısı kazanmada çok yardımcı oldular
3)@tnckrtmat tunç hocamın da derece için serisine bayılırdım her ne kadar ÖSYM 2020de bizi şaşırtsa da bu videolar bakış açısı kazanma açısından çok faydalı
4)@ilyasgunesofficial İlyas hocamı lti de dinledim temel için gayet iyi
GENEL TAVSİYELER
1) KONU ÇALIŞIRKEN YUKARIDAN BİLGİ KOPARMAK arkadaşlar örn siz parabol çalışıyorsunuz basit türev bilgilerine basitçe erişebilirsiniz hatta ben 10.sınıftayken türevle ile ispatlanan değişik bir hipotez iddia atmıştım yani sizler bir konu çalışırken üst konudan da bir şeyler kapmaya çalışırsanız çok faydalı olur
2) BOL PRATİK YAPMAK arkadaşlar ayt matematikte çözebildiğiniz kadar soru çözün size her türlü soru her türlü kaynak yardımcı olur emin olun
3)TEK ÇÖZÜM YOLU İLE YETİNMEMEK
arkadaşlar soruyu çözerken bir de bunu deneyeyim demekten kaçınmayın sebebini 2 3 gün sonra ayt 2020den bi soru üstünde anlatıcam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Limit türev integral için yol haritam şöyleydi İlyas hocadan dinliyordum hoca zaten ağır anlatıyordu anlatırken tahtaya yazdığı soruyu o bitirmeden ben çözmeye çalışırdım bu sayede hem hız kazanırdım hem de pratik etmiş olurdum. Çözemediğimde de durdurup baştan dinlerdim.
Onu dinledikten sonra basit bir yayından hızlıca pratik yapar ortaya geçerdim ordan sonra da artık ne bulsam çözdüm ortalama 2.5 ayda konu çalışması vs bitti benim lti ama sağlamlaştırmak vs derken 5 6 ay ltide soru çözdüm .sonra da kalktı zaten
Fasikül analizleri ve önerdikleri
1 ) karekök 0 seris
Cidden temel atmak için bunun üstüne seri tanımıyorum ben lti de kullandım siz hangi konuda eksiğiniz varsa kullanabilirsiniz cidden pişman olacağınızı sanmıyorum çünkü çok sağlam bir sistemleri var. Hatta ben bu seriyi sınıfta o kadar övdüm ki sınıfın yarısı integral sıfır çözüyordu 😂 yani bir üst kaynağa geçmeden önce temel atmak için birebi
2)çap seris
Yani çözümlü soruları falan olması güzel yine lti ve çemberin analitiği için kullandım baya verim de aldım beni belli bir seviyeye taşıdı ama ilk kaynak olarak başlarsanız sorun yaşayacaksınız ben yaşadım çünkü. Türevde çaptan başladım baya sıkıntı yaşadım . Siz olabildiğince bunu ilk kaynak olarak kullanmayı

3) apotemi seri
Cidden bir kitabı çözerken bir insan bu kadar mı zevk alır 👌 fazlaca beğendiğim ama maalesef yks 2020de katkısı olmayan bir kitap.
Konu anlatımı kısmı gayet iyi güzel ayrıntıları barındırıyor pekiştirme soruları vs hoş da en sondaki sorular efsane oluyor böyle canınız sıkıldıkça açın çözün yani neyse çok övdüm ama her sene çıkan (yks 2020 dışında) 2 3 tane eleyici soru oluyor bu sorulardan bol bol var en son olarak kullanabilirsiniz
sinirim.lirsiniz

Top Bottom