Neler Yeni

Rehber uBlock Origin ile Reklam Engelleme

Önerdiğim reklam engelleyici. Fazla kaynak kullanmıyor. Oldukça çeşitli filtre haznesi var.

Reklam engelleyici nedir?
  • Güvenlik ve gizliliğin kolayca ihlal edilebildiği internet ortamında reklamlar zarar verecek seviyeye geldi. Güvenilir sitelerde az sayıda çıkan reklamlar vaktinizi çalmaktan, uygunsuz şeyler göstermekten başka direkt bir zarar vermese de kıyıda köşede kalmış -özellikle korsan içerik paylaşan- sitelerde bol bol reklam bulunuyor. Bunlarda zararlı riski olabiliyor. Kendi kendilerine arkada pop-up açabiliyorlar. Bilinçli bir kullanıcı olarak internet ortamındaki her siteye güvenmemeniz gerekir. Bu tarz reklam engelleyen uzantılar mümkün mertebe sizi koruyor. Ayrıca YouTube gibi sitelerde video arasında reklam görmeyerek zamandan tasarruf ediyorsunuz, eğlencenizi bölmüyorlar.
Neden uBlock Origin?
  • Zannımca en verimli reklam engelleyicisi. Fazla kaynak kullanmıyor, rakiplerine göre reklam engellemede daha başarılı. Bazı sitelerde çıkan "Adblock kullanıyorsunuz, devam etmek için kapatın!" uyarısını dahi engelliyor.
Daha efektif çalışması için birkaç ayar önereceğim:
Not: Ayarları yaptıktan sonra "Değişikleri uygula" deyip tarayıcıyı kapatıp açın. Daha sonra "Şimdi güncelle" deyip filtre sayısını güncelleyin.

1650442024541.png

1702050643875.png

1702050552697.png

1702050586433.png

sa9a

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
227
İsim
Hasan Demir
İlgilendiği Kategoriler
Telefon ve Uygulama Yazılımı
1 yıldan uzun süredir kullanıyorum, arkadaşın anlattığı gibi baya kaliteli bir reklam engelleyici. Tavsiye ederim.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,977
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Gelişmiş seçeneklerden kendime göre ayarladım. Kullanımım boyunca 179.000 reklam engelledi. Çok memnunum. Reklamlardan bıkan arkadaşlar için paha biçilemez.

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Basılamadığı için güncel mi olmuş oluyor
Sanırsam. Bende de uzantıyı ilk kurduğumda basılabiliyordu sadece. Güncelledikten sonra kapalı kaldı bu seçenek.

Ben bu uzantıyı hep kullandım kaç sene hiç hatırlamıyorum. Geçen seneden beri galiba. Ayarlarına hiç eklemedim çünkü gayette yeterliydi benim için.

OZAN J

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
238
İsim
OZAN TANKUŞ
2 yıldır net kullanıyorum ( belki daha da fazladır) . Ekranda Açlılır kapanmayan popup ekranları bile bunun sayesinde silip sitede gezine biliyorsunuz.

Zehli

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
84
İsim
Serkan Özcan
Eskiden adblock kullanıyordum son bir seneden fazladır belki bunu kullanmaya başladım gayet memnunum tavsiye ederim.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,980
Üyeler
154,687
Son üye
canaksu
Top Bottom