Neler Yeni

Yardım Uefi sistem nokta nokta dönen şeyle açılıyor

merhabalar uefi sistem kullanıyorum ssdm var nvme temiz kurulumda yaptım ama bu durumu allem ettim kallem ettim çözemedim nasıl çözebilirim ekte bıraktığım nokta nokta logosu dönüyor 0 kurulumu uefi yaptım eminim herşeyde güncel daha napmam gerekiyor?
Mesaj otomatik birleştirildi:

@Furkan Karagülle bu konularda uzman gibisiniz belki yardımcı olabilirsiniz

Ekler

• windows-10-install-is-stuck-during-installation-different-scenarios.png
    windows-10-install-is-stuck-during-installation-different-scenarios.png
    7.5 KB · Hit: 23

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Sistem bilgilerini yazın.

Furkan Karagülle

80+ Platinum
En İyi Cevap
4
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,766
İsim
Furkan Karagülle
İlgilendiği Kategoriler
Astronomi, Uzay, Bilim, Fizik, Kimya, Biyoloji, Matematik, Geometri, Elektromanyetizma, Kuantum Fiziği, Parçacık Fiziği, Nükleer Fizik, Astrofizik, Yapay Zeka, Teknoloji, Elektrik ve Elektronik, İnsan Beyni, Mekanik, Elektrikli Otomobiller, İçten Yanmalı Otomobiller, Motosikletler, Jet Motorları, Roket Motorları, Uçaklar, Uzay Mekikleri, Kitaplar, Filmler, Diziler, Psikoloji, Felsefe, Akustik ve Elektro Gitar, Arduino, Python, Java, Javascript, Pascal, PHP, Fortran, C, C#, C++, Bilgisayar Yazılımları ve Bilgisayar Donanımları, Windows İşletim Sistemleri, Linux İşletim Sistemleri ve Dağıtımları, macOS İşletim Sistemleri, Laptoplar, Telefonlar, Apple Ürünleri, Kameralar, Fotoğraflar, Borsa, Yatırım, Kripto Para, Fitness, Kalistenik..
Instagram
_furkan.krgl_
Steam
(1021294255)
Facebook
furkan.karagulle.7399
Twitter
FurkanKrgle
Discord
furkankaragulle#1763
Reddit
reddit.com/user/Complete-Flow9113
Şu an için beklemeniz gerekiyor. Daha sonra belirtilen işlemleri yapmanız için sizi Windows yönlendiriyor.

Sisteminiz nedir?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Bios modu UEFİ olarak ayarladın değil mi bioostan? CSM değil ya da UEFİ with CSM

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Full logo display diye bir ayar olması lazım onu etkin yap bir de. Görev yöneticisi/başlangıç kısmında son bios zamanı kaç saniye yazıyor?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Full logo display diye bir ayar olması lazım onu etkin yap bir de. Görev yöneticisi/başlangıç kısmında son bios zamanı kaç saniye yazıyor?
onuda etkin yapıp denemiştim asus logosu yerine windows logosu geldi sadece değişen sadece logo oldu o nokta nokta dönen şey gitmiyor

10.8 yazıyor bios zamanı

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
O ayarı enable yaptıysan anakart logosu gelmesi gerekir windows değil. Bios açılış hızı ve süresi normal bir sorun görünmüyor. Arama yerine sistem bilgisi yazıp bak bios mode UEFI olarak gösteriyorsa ortada bir sorun yok. Zaten güç tuşuna bastıktan sonra 10.8 saniye içinde sistemdeki parçaları kontrol ediyor ve sonrasında kontrolü windowsa bırakıyor. Ondan sonra windows logosu ve dönen şeyin görünmesi normal.

O ayarı enable yaptıysan anakart logosu gelmesi gerekir windows değil. Bios açılış hızı ve süresi normal bir sorun görünmüyor. Arama yerine sistem bilgisi yazıp bak bios mode UEFI olarak gösteriyorsa ortada bir sorun yok. Zaten güç tuşuna bastıktan sonra 10.8 saniye içinde sistemdeki parçaları kontrol ediyor ve sonrasında kontrolü windowsa bırakıyor. Ondan sonra windows logosu ve dönen şeyin görünmesi normal.
uefi sistemde bunun olması anormal değilmi o nokta nokta şeyin gelmesi ozaman uefiyi legacyden farklı kılan ne?

Amanita

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,913
İsim
Hasan
Sistem bilgisi yazıp bakar mısın UEFİ mi yazıyor bios modunda ? Bir de videoya çekip atsana pc açılışından windowsa gelinceye kadar.

Top Bottom