Neler Yeni

Ülkemizdeki En Büyük Sorun Nedir?

DoğuamaBatı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,238
İsim
........
Eğitim
Teknolojik alanda yapılmayan yatırımlar
Adalet
Çoğu kişi kendi çıkarı için iş başında
Ekonomi en büyük sıkıntı ekonominde sıkıntı olması üsteki maddele dayalı

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Vergiler. Düzelmesi çok zor ülke vergilerle ayakta duruyor.

Ellie Williams

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,408
İsim
Meriç erbay

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Vergiler. Düzelmesi çok zor ülke vergilerle ayakta duruyor.
Bunun sebebi ise bir noktadan sonra ekonomiye bağlanıyor aslından değil mi? Bu paralar ile kamu görevlilerine maaş gidiyor ve yine alınan vergiler sana maaş ve hizmet olarak dönüyor.

whoamii

80+ Silver
İslam en büyük sorun
düzeltmek için misyoner faaliyetleri artmalı parası olanlar kiliselere yardım yapmalı ve yeni ihtişamlı kiliseler inşa edilmeli+ Türbanlılara iş verilmemeli tarikatçılar kovulmalı
Boş yorum. Din tüccarlığı vs. dense anlarım da direkt İslam demek çok misilleme olmuş. Her görüşten faydalanan insanlar var (din tüccarlığı, kemalizm vb gibi görüşler üzerinden prim kasanlar) ancak direkt olarak İslam'ı bir sorun olarak görmek zaten insanların görüşünü hiç saymak oluyor. Ayrıca türbanlılara iş verilmemeli yorumunu hiç söylenmemiş olarak sayıyorum çünkü hem böyle deyip hem de orada burada "ADALET VE EŞİTLİK İSTİYORUZ, SAYGI!!" diye bağıranlarla dolu. Saygı gösterilmeden saygı beklenmez, adalet isteniyorsa da insanlar sadece kendi gözünden bakmayı ve dış görünüşü bir kalıba sığdırmayı bırakıp objektif olduğunda gerçek adalet zaten yavaş yavaş yolunu bulacaktır.

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Boş yorum. Din tüccarlığı vs. dense anlarım da direkt İslam demek çok misilleme olmuş. Her görüşten faydalanan insanlar var (din tüccarlığı, kemalizm vb gibi görüşler üzerinden prim kasanlar) ancak direkt olarak İslam'ı bir sorun olarak görmek zaten insanların görüşünü hiç saymak oluyor. Ayrıca türbanlılara iş verilmemeli yorumunu hiç söylenmemiş olarak sayıyorum çünkü hem böyle deyip hem de orada burada "ADALET VE EŞİTLİK İSTİYORUZ, SAYGI!!" diye bağıranlarla dolu. Saygı gösterilmeden saygı beklenmez, adalet isteniyorsa da insanlar sadece kendi gözünden bakmayı ve dış görünüşü bir kalıba sığdırmayı bırakıp objektif olduğunda gerçek adalet zaten yavaş yavaş yolunu bulacaktır.
Boşverin hocam. Arkadaş prim kasmak için yapmış sanırım. Dönüş yapmıyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Baştaki yönetim
Sebebini veya niye böyle düşündüğünü açıklar mısın?

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,783
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Bunun sebebi ise bir noktadan sonra ekonomiye bağlanıyor aslından değil mi? Bu paralar ile kamu görevlilerine maaş gidiyor ve yine alınan vergiler sana maaş ve hizmet olarak dönüyor.
Düşündüğünden daha fazla vergi alınıyor dostum.
Ülkemize 1 milyona gelen bir araba vergiler dahil yaklaşık 3 milyona satılıyor.

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Yani sadece iktidarın düşmesi yeterli mi ülkenin refahının artması için. 2023'te iktidar düşecek yenisi gelecek ve durduğu yerden ülke geleşicek öyle mi?

Akp'nin ülkenin içinden geçtiğini anlamıyan kaldıysa ne diyeyim.
Yani sadece iktidarın düşmesi yeterli mi ülkenin refahının artması için. 2023'te iktidar düşecek yenisi gelecek ve durduğu yerden ülke geleşicek öyle mi?

AhmetN

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,671
İsim
Ahmet
İlgilendiği Kategoriler
Uzay-Bilim, Müzik
Düşündüğünden daha fazla vergi alınıyor dostum.
Ülkemize 1 milyona gelen bir araba vergiler dahil yaklaşık 3 milyona satılıyor.
Ama bu ülkenin ayakta duarbilmesi için zorunlu olay. Eğer o arabadan vergi daha az alınsa bu sefer devlet zarara girecek ve vergiler mecburi olarak artacak. Bu noktada ise üretim işin içine giriyor. Çok fazla etmen var, kafam allak bullak.

Sebebi nedir? Ve nasıl düzeltilir?

Top Bottom