Neler Yeni

üniversite başka şehir stresi(uzun)

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
arkadaşlar derdimi komple dökmek istiyorum başka anlatacağım yer yok, okuyanlara teşekkür ederim şimdiden. ben biraz asosyal birisiyim her okul değişikliğinde veya bir şey yaşandığında stres yaşıyorum. ancak ortam falan olunca da seviyorum. şimdi durumlar biraz daha farklı. ailemle aram çok iyi her şeyi beraber yapıyoruz ancak şimdi ayrılık vakti geldi. samsunda yasiyordum giresuna gideceğim okumak için. büyük avantajlarım var örneğin: 2 3saatlik yol uzaklığı hafta sonu veya hafta içi git gel yapma sansimizi artırıyor. diş hekimliği okuyacagim ve tek kişilik özel yurtta kalacağım, laptop falan var internet çok iyi, her şey güzel hayal gibi gözüküyor. ancak ben aklıma bunları getiremiyorum. sanki yalniz kalacakmisim hissi var ailem yok hissi var giresun çok küçük ne yapacağım diye düşünüp duruyorum. ha samsundayken napiyordum yine bütün gün oyun oynuyordum telefona bakıyordum evde okul dışında. ancak şimdi yine öyle düşünemiyorum. babam bugün bi tur gezdirmeye getirdi baş başa bu zamana kadar aglamazken simdi adamın önünde çöktüm.. sizden bi moral istiyorum sadece biraz yalnızlığımı alsa da yeterli.

Son düzenleme:

TİTAN.

80+ Platinum
arkadaşlar derdimi komple dökmek istiyorum başka anlatacağım yer yok, okuyanlara teşekkür ederim şimdiden. ben biraz asosyal birisiyim her okul değişikliğinde veya bir şey yaşandığında stres yaşıyorum. ancak ortam falan olunca da seviyorum. şimdi durumlar biraz daha farklı. ailemle aram çok iyi her şeyi beraber yapıyoruz ancak şimdi ayrılık vakti geldi. samsunda yasiyordum giresuna gideceğim okumak için. büyük avantajlarım var örneğin: 2 3saatlik yol uzaklığı hafta sonu veya hafta içi git gel yapma sansimizi artırıyor. diş hekimliği okuyacagim ve tek kişilik özel yurtta kalıyorum, laptop falan var internet çok iyi, her şey güzel hayal gibi gözüküyor. ancak ben aklıma bunları getiremiyorum. sanki yalniz kalacakmisim hissi var ailem yok hissi var giresun çok küçük ne yapacağım diye düşünüp duruyorum. ha samsundayken napiyordum yine bütün gün oyun oynuyordum telefona bakıyordum evde okul dışında. ancak şimdi yine öyle düşünemiyorum. babam bugün bi tur gezdirmeye getirdi baş başa bu zamana kadar aglamazken simdi adamın önünde çöktüm.. sizden bi moral istiyorum sadece biraz yalnızlığımı alsa da yeterli.
Dostum öncelikli tavsiyem sakinliğini koru
Üniversite gerçekten çok güzel ve rengarenk bir yer kazandığın bölümde gayet güzel
Yurdunda çok güzelmiş rahat ol ailenle hafta sonlarıda görüşebileceksin sakinliğini koruduğun sürece baş edersin
Kendini yalnız hissedersen bizde buradayız

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dostum öncelikli tavsiyem sakinliğini koru
Üniversite gerçekten çok güzel ve rengarenk bir yer kazandığın bölümde gayet güzel
Yurdunda çok güzelmiş rahat ol ailenle hafta sonlarıda görüşebileceksin sakinliğini koruduğun sürece baş edersin
Kendini yalnız hissedersen bizde buradayız
teşekkür ederim, sakin olmaya çalışıyorum ama zor gerçekten keşke alıştığım, ortamımın olduğu zamana ışınlanabilsem. bu kadar avantajı bünyem yüzünden negatifliğe kadar çektim, bu arada tavsiyeniz var mı diye soracağım mesela neler yapılabilir, okulda yurtta veya odada neler yapsam bildirimler artar boş kalmam

TİTAN.

80+ Platinum
teşekkür ederim, sakin olmaya çalışıyorum ama zor gerçekten keşke alıştığım, ortamımın olduğu zamana ışınlanabilsem. bu kadar avantajı bünyem yüzünden negatifliğe kadar çektim, bu arada tavsiyeniz var mı diye soracağım mesela neler yapılabilir, okulda yurtta veya odada neler yapsam bildirimler artar boş kalmam
Kanka kafana göre takıl diğer insanlara göre yaşama üniversitede birilerini etkileycem diye uğraşma
Bildirimde kastın ne tam anlayamadım

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kanka kafana göre takıl diğer insanlara göre yaşama üniversitede birilerini etkileycem diye uğraşma
Bildirimde kastın ne tam anlayamadım
ben telefonda bilgisayarda kimse olmayınca sıkılıyorum onun için dedim yani neler yapsam girdiğimde çok kişi olacak yeri bulurum veya şöyle böyle oluyor diye bildirim gelse hep baksam

TİTAN.

80+ Platinum
ben telefonda bilgisayarda kimse olmayınca sıkılıyorum onun için dedim yani neler yapsam girdiğimde çok kişi olacak yeri bulurum veya şöyle böyle oluyor diye bildirim gelse hep baksam
Onlar üniversitede gırla ama tüm insanlarla sohbet edicem diye gardını indirme kendini uyanık sanan çok insan var

dalgakıran06

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
272
İsim
Enes
tek başıma 1200 km uzaktayım sen yine iyisin 2 saat mesafen var. yemekte yapamıyorum. internet varsa başka bir şeye ihtiyacın yok. sabah okulda sosyalleşirsin akşam eve gelir dizi film izlersin gayet iyi

Techno08

80+ Gold
Ankarada okuyorum ve memleketim Artvin arada 1000 km ve 16 saatlik bir yol var. İlk başta bir yalnızlık hissi yaşıyorsun boşluğa düşüyorsun bilmediğin yer ve ortam çünkü ama iyi arkadaşlıklar kurduğun zaman ortama alıştığın zaman geçecek merak etme. Giresunu biliyorum memlekete giderken kız arkadaşımın yanına uğruyorum oraya çok güzel ve sakin bir şehir stresini azaltmak için Giresunu gezebilirsin seni rahatlatır.

Hem bu durum senin için avantaj çünkü elbet bir gün mecbur ailenin yanından ayrılacaksın askerlik evlilik vb. O zaman ne yapacaksın kendini şimdiden alıştırmalısın

Bthn_Klkc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
116
İsim
Batuhan KELEKÇİ
arkadaşlar derdimi komple dökmek istiyorum başka anlatacağım yer yok, okuyanlara teşekkür ederim şimdiden. ben biraz asosyal birisiyim her okul değişikliğinde veya bir şey yaşandığında stres yaşıyorum. ancak ortam falan olunca da seviyorum. şimdi durumlar biraz daha farklı. ailemle aram çok iyi her şeyi beraber yapıyoruz ancak şimdi ayrılık vakti geldi. samsunda yasiyordum giresuna gideceğim okumak için. büyük avantajlarım var örneğin: 2 3saatlik yol uzaklığı hafta sonu veya hafta içi git gel yapma sansimizi artırıyor. diş hekimliği okuyacagim ve tek kişilik özel yurtta kalacağım, laptop falan var internet çok iyi, her şey güzel hayal gibi gözüküyor. ancak ben aklıma bunları getiremiyorum. sanki yalniz kalacakmisim hissi var ailem yok hissi var giresun çok küçük ne yapacağım diye düşünüp duruyorum. ha samsundayken napiyordum yine bütün gün oyun oynuyordum telefona bakıyordum evde okul dışında. ancak şimdi yine öyle düşünemiyorum. babam bugün bi tur gezdirmeye getirdi baş başa bu zamana kadar aglamazken simdi adamın önünde çöktüm.. sizden bi moral istiyorum sadece biraz yalnızlığımı alsa da yeterli.
Öncelikle bende Üni okuyorum ve seni çok iyi anlıyorum. Yani sana verebileceğim tavsiyeler bende senin gibi asosyal demiyimde içine kapanık biriyim ve öyle kolay kolay kimseyle iletişim kuramam. Öyle korktuğun gibi olmuyor merak etme illaki o ortamda kafana göre birilerini bulabilirsin. O senin ailenden uzaklaşma endişende bu zamana kadar hep ailenleydin ve şimdi bir anda onlardan uzaklaşacağın için sana tuhaf ve üzücü geliyor olabilir. O zamanla düzelecek bir şey merak etme. Ben 2. sınıfım depremden dolayı 2. yarıyılı online gördük şuan ben bile giderken üzülüyorum yani o alıştığın yerden uzaklaşacağın için öyle geliyor. Merak etme zamanla düzelir sıkma canını bir şey olursa yazabilirsin her türlü yardım etmeye çalışırım.

omer_34

80+ Silver
19 saat uzakta okuyorum ilk yurda gittiğimde bi korkmuştum yalan yok ama sonra yurt ortamı çok hoşuma gitti ailenle görüntülü konuşursun veya çok özlediğinde eve gidebilirsin yakın olduğun için.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
12 saat yolum var yarın gidiyorum odalar 6 kişilik olsada sırf yurt çıktı diye seviniyorum senin imkanlarına bakınca üzülmen stres yapman için hiçbir sebep yok ailenle hayatının bir noktasında illa ayrılacaksın kendi başına idare etmeyi deneyimlemen için en ideal dönemdesin fazla takılma zaten sürekli görüşeceksin

peyn1r

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
54
İsim
Efe Canbolat

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dostum ben de gideceğim allah nasip edersen cuma sabahı.
Bu stres eninde sonunda bitecek 1. sınıfta bile 1 gün ağladık 2. gün ağladık sonrasında alıştık şuan daha büyük ve olgunuz .
Zamanında bunu becerebiliyorken bunu da becerebiliriz evet daha büyük ama aynı bizim gibi.
Akışına bırak evet aile konusunda ben de bağlıyım aileme.
Yurt olarak çok iyisin bizim gibi 3 kişilik minnacık odan 6 kişilik yapılan bir oda değil kalacağın yer :D
Sakin ol kanka ben de stres yaptım bir şey değişmiyormuş yapacak bir şey var gidip alışmak.
Bu arada başarılar dilerim
İyi tarafından da bak artık kendi kendini idare edeceksin.
Özgürlüğün de sorumlulukların da arttı artı yönünden bak şimdiden hayatını az da olsa kurtamya başlıyorsun veya buna hazırlık yapıyorsun.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
973,843
Üyeler
153,946
Son üye
edipa.
Top Bottom