Neler Yeni

Üniversite EA 7.8k ne yazılır?

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
Tercihen İstanbulda sizin tavsiyeleriniz ne olur?

BixiBlake

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
8,070
İsim
Lokman Doğan
Hukuktan başka hangi bölüm var

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
uluslararası ilişkiler düşünüyorum ben. Sizin bir fikriniz var mı bölümle?

xTURANN

80+ Silver
Ne Yapacağını Belirlemeden Sınava Girmiş Olman Üzücü.

Geleceğini şekillendirmiş olman lazımdı. Ne okumak istiyorsan onu yazmalısın.

Fakat ilk hedefin iş bulma olanağı olsun. Hukukta ofis açıp belirli müşteri havuzu toplayana kadar geçecek sürede çok kaybedecek, eziyet çekeceksin.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ne Yapacağını Belirlemeden Sınava Girmiş Olman Üzücü.

Geleceğini şekillendirmiş olman lazımdı. Ne okumak istiyorsan onu yazmalısın.

Fakat ilk hedefin iş bulma olanağı olsun. Hukukta ofis açıp belirli müşteri havuzu toplayana kadar geçecek sürede çok kaybedecek, eziyet çekeceksin.
Ben akademisyen olmak istiyorum ama ailem izin vermiyor torpil çok oluyor diye. Biyoloji, kimya, dil bilimi düşündüm önceden ama sınavın son günü babam ea'dan girmemi istedi.

xTURANN

80+ Silver
Ben akademisyen olmak istiyorum ama ailem izin vermiyor torpil çok oluyor diye. Biyoloji, kimya, dil bilimi düşündüm önceden ama sınavın son günü babam ea'dan girmemi istedi.
Düşündüğün birden fazla şey var. Hangisini yapacaksın ?
Ben, üniversite okumak çok boş bir şey diye meslek lisesi okudum. En yüksek puan dedikleri için de Mekatronik tercih ettim lisede. Üni Sınavına zorla girdim, hiç düşünmeden ilk sıraya makine yazdım. 2 Yıllık okuyorum şuan.

En çok merak ettiğin, araştırırken & bir iş yaparken keyif aldığın, mutluluk duyduğun hangisi ? Böyle ilerliyelim ki senin sevdiğin bir şeyi okumana yardımcı olalım.

Biyoloji, Kimya Okuyup TR'de neler yapabilirsin bilmiyorum ama muhtemelen kendi eczaneni açabilirsin max. Dil Bilimiyle de yurt dışında falan iş bulursan mükemmel olur, önce kendini sonra aileni kurtarırsın.

-Akın Taşkan-

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,846
İsim
Akın Taşkan
Düşündüğün birden fazla şey var. Hangisini yapacaksın ?
Ben, üniversite okumak çok boş bir şey diye meslek lisesi okudum. En yüksek puan dedikleri için de Mekatronik tercih ettim lisede. Üni Sınavına zorla girdim, hiç düşünmeden ilk sıraya makine yazdım. 2 Yıllık okuyorum şuan.

En çok merak ettiğin, araştırırken & bir iş yaparken keyif aldığın, mutluluk duyduğun hangisi ? Böyle ilerliyelim ki senin sevdiğin bir şeyi okumana yardımcı olalım.

Biyoloji, Kimya Okuyup TR'de neler yapabilirsin bilmiyorum ama muhtemelen kendi eczaneni açabilirsin max. Dil Bilimiyle de yurt dışında falan iş bulursan mükemmel olur, önce kendini sonra aileni kurtarırsın.
İlgilendiğin için teşekkür ederim.
Şöyle ki ben biyoloji istiyorum deyince babam olmaz dedi kimyaya yöneldim. Ona da kızdı mühendislik ya da tıp oku dedi onları da ben istemiyordum. Ardından dil bilimi için sözel geçtim ve annem bunu öğrenince o da çok kızdı geleceğini mahvediceksin dedi kavga ettik bayağı 1 gece eve gitmeyecektim gece aradı da gittim. TYT sonrası babam da EA'dan gir dedi ben de öyle yaptım. EA puanımla bunların hiçbirini yapamıyorum.

Akademisyen olmak, öğrenmeyi bırakmamak istiyorum. Gazete, dergi ve kitap okumayı çok severim. Biyoloji dışında hiçbir derse âşık olup çalışmadım ama zorunda olduğum için çalıştım. Dil bilimi, Türkiyat yine âşık olduğum konulardan. 10. sınıftan beri Dr. Remzi Çetin hocayı izlerim; Le Monde, Oksijen gibi fikir gazetelerini okurum BBC News okur hatta amatör olarak oradaki haberleri çevirmeye çalışırım. Bu yüzden şu an Uluslararası İlişkiler düşünüyorum.

xTURANN

80+ Silver
İlgilendiğin için teşekkür ederim.
Şöyle ki ben biyoloji istiyorum deyince babam olmaz dedi kimyaya yöneldim. Ona da kızdı mühendislik ya da tıp oku dedi onları da ben istemiyordum. Ardından dil bilimi için sözel geçtim ve annem bunu öğrenince o da çok kızdı geleceğini mahvediceksin dedi kavga ettik bayağı 1 gece eve gitmeyecektim gece aradı da gittim. TYT sonrası babam da EA'dan gir dedi ben de öyle yaptım. EA puanımla bunların hiçbirini yapamıyorum.

Akademisyen olmak, öğrenmeyi bırakmamak istiyorum. Gazete, dergi ve kitap okumayı çok severim. Biyoloji dışında hiçbir derse âşık olup çalışmadım ama zorunda olduğum için çalıştım. Dil bilimi, Türkiyat yine âşık olduğum konulardan. 10. sınıftan beri Dr. Remzi Çetin hocayı izlerim; Le Monde, Oksijen gibi fikir gazetelerini okurum BBC News okur hatta amatör olarak oradaki haberleri çevirmeye çalışırım. Bu yüzden şu an Uluslararası İlişkiler düşünüyorum.
Uluslararası ilişkiler iyi. Dilini yeterince geliştirirsen yurt dışında iş bulabilirsin. Tercümanlık falan da yaparsın.

Dil Bilimi Okuyup Öğretmen Olabilir misin bilmiyorum ama Bir Okulda Sözleşmeli Çalışabilirsin. İşsizlik ihtimalin daha düşük olur.
Biyolojiye olan ilgin güzel, oradan ilerleyebilirsin. Hala zamanın var. Çokça araştırma yap. Biyoloji okuyup ne olabileceğine, neler yapabileceğine iyi bak. Araştırmayı seven biri, geleceğini şekillendirecek 3 - 5 araştırmadan kaçınmaz umarım.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,205
İsim
Oğuz
Çok iyi araştırıp hayalinize uygun bir şey yazın sonra benim gibi pişman olmayın

Top Bottom