Neler Yeni

Üniversite Eskişehirdemi yoksa Ankaradamı okunur?

ReDanger

80+ Bronze
İyi forumlar öncelikle. Üniversiteyi nerde okuyacağıma dair ikilemde kaldım. Eskişehirle Ankara arasında kaldım. Sporla çok içli dışlıyım gittiğim şehirde ilk yapacağım şey futbol takımına gitmek olur büyük ihtimal. Spor açısından nasıllar? Fiyatlar bakımından nasıl yerler, karşılaştırma yapacak olursak.

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berat
İyi forumlar öncelikle. Üniversiteyi nerde okuyacağıma dair ikilemde kaldım. Eskişehirle Ankara arasında kaldım. Sporla çok içli dışlıyım gittiğim şehirde ilk yapacağım şey futbol takımına gitmek olur büyük ihtimal. Spor açısından nasıllar? Fiyatlar bakımından nasıl yerler, karşılaştırma yapacak olursak.
Ankara'da yaşıyorum başkent olması nedeniyle ulaşım vs hızlı aradığını kolay bulursun diplomatik işlerini hızlı yaparsın sosyalleşirsin bence Ankara iyi

Eskişehir biraz daha eğitim odaklı biryer hedefin yüksekse bence Eskişehir ama ortamda istersen Ankara

Dahası  
Reaksiyon skoru
3,906
İsim
Emir Yusuf
Gidip gezip görmüş birisi olarak söylüyorum, bence net şekilde Ankara'da okunur. Gençlik yıllarını yaşlandırmayacak ferah bir şehir

ReDanger

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ankara'da yaşıyorum başkent olması nedeniyle ulaşım vs hızlı aradığını kolay bulursun diplomatik işlerini hızlı yaparsın sosyalleşirsin bence Ankara iyi

Eskişehir biraz daha eğitim odaklı biryer hedefin yüksekse bence Eskişehir ama ortamda istersen Ankara
Hocam bana tam tersi söylendi aslında :) Eskişehir gezip tozma yeri, oraya gidersen okumazsın falan filan dendi. Ankaranında havasından çok şikayetçi oldular. Soğuk hava tercihimdir ama oranın soğuğu nasıldır bilmem. Şuan Ankara gözüme daha cazip geliyor.

ozan2327

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
541
İsim
ozan başaran
gezmeyi tozmayı eğlenmeyi seviyorsanız eskişehir, sakin ve rahat bir hayat istiyosanız ankara

theAhm3t

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,247
İsim
Ahmet Deniz
eskişehire gitmedim ama ankarayı baya gezdim gerçekten çok güzel bir şehir, sosyal medyada hep kurak yerleri falan atıyorlar aldanma, ilk sokaklarda yürüdüğümde çok temiz çok ferah bir yer gibi gelmişti abartmıyorum kendimi yurt dışında gibi hissetti. Başkent olması sebebiyle evrak işleri falan olsun hızlı halledersin zaten eğitim düzeyi de iyi, eskişehiri bilmediğim için ankara derdim

Dahası  
Reaksiyon skoru
14
İsim
Berat
Hocam bana tam tersi söylendi aslında :) Eskişehir gezip tozma yeri, oraya gidersen okumazsın falan filan dendi. Ankaranında havasından çok şikayetçi oldular. Soğuk hava tercihimdir ama oranın soğuğu nasıldır bilmem. Şuan Ankara gözüme daha cazip geliyor.
2 şehrede gittim ama gezilecek yer Eskişehir de fazla sadece burda ulus barlara gidersen ve takılacak kişilerinde varsa ortamı kurarsın

Havası da beter kanka 😅 soğukken çok soğuk sicakken gavur şeysi gibi (anladın işte 😜).

Ama bence burda üni okunur

ReDanger

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bilkent odtu hacettepe filan değilse bence Eskişehir şehir olarak ankaraya bin basar
Hocam odtü falan hepsi başarılı üniversiter. Oranın ortamlar nasıldır acaba? Sonuçta oralara gidenler zeki başarılı öğrenciler, ortamları böyle inek çalışkan ortamımıdır?

Mert

80+ Silver
Ankarada zaman zaman kaldım, Eskişehir’e ise son zamanlarda birkaç kez işim düştü. Eğitim tarafını bir kenara koyarsak bu soruya Ankaralılar bile Ankara diyemez. Çok net şekilde Eskişehir tam bir öğrenci kenti. Güvenlik, insanlar, ortam, fiyatlar vb. nereden tutarsan tut Ankara’dan çok önde.

Pukiina

80+
Eskişehir Osmangazi üniversitesi ve Eskişehirin yapılan ataştırlamalar sonucunda öğrenci şehri olduğunu duymuştum.(bunu belgelemişlerdi hatta.)
Hocam eğitim olarak her iki şehir de güzel her iki şehirde de daima öğrenci dostu olduğunu söylüyorlar zaten. Burada önemli olan hangi bölümü okumak istediğiniz.
Ek olarak hocam Eskişehir de Ankara da okumak tarzında videolara bakabilirsiniz o videolarda aradığınızı bulacağınızı düşünüyorum. Son olarak bir de şunu belirteyim hocam. Kesinlikle okuyacağınız fakültenin nerede olduğuna bakın şehir içi mi şehre yakın mı şehir den uzak mı köye mi yakın başka bişey mi bunları mutlaka araştırın

Maryo

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Diyecğeim şu eğitim nerede iyi ise orada okuyunuz.
Şartlarına bakınız ne var ne yok diye.
Şehirde okunmaz ama üniversitede okunur.
Ankarada okunmaz ama iyi bir üniversitesinde okunur.
Diyeceklerim bunlar şehir seçmeyin.
He eskişehir bana hep replika ankara gibi geliyor halen.
bu lafı dememin sebebi iki şehir de size imkan sunabilecek şehirler.

melidoas6

80+ Silver
Eskişehir de okuyorum abartılan bir şehir. O kadar gezilecek yer yok 1 günde bitirilir. Yaşam stilin karakterine bağlı. Hava olarak Eskişehir ve Ankara benzer...

Top Bottom