Neler Yeni

Üniversite için laptop önerisi

thehexxit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yiğit Dikmen
Arkadaşlar selam elektrik elektronik mühendisliği okuyacağım yazılım öğrenmek istiyorum buna uygun 30k ya kadar laptop tavsiye edebilir misiniz?

yfurkan38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Furkan Yavuz
Arkadaşlar selam elektrik elektronik mühendisliği okuyacağım yazılım öğrenmek istiyorum buna uygun 30k ya kadar laptop tavsiye edebilir misiniz?
Oyun oynama amacı yoksa macbook düşünebilirsin, yalnız 30k'ya iyi bir macbook alabileceğini düşünmüyorum. İlgilenen varsa o yazsa daha iyi olur. Bu fiyatta şunu önerebilirim, aynısından bende almıştım.

thehexxit

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
18
İsim
Yiğit Dikmen
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

TİTAN.

80+ Platinum
Oyun oynama amacı yoksa macbook düşünebilirsin, yalnız 30k'ya iyi bir macbook alabileceğini düşünmüyorum. İlgilenen varsa o yazsa daha iyi olur. Bu fiyatta şunu önerebilirim, aynısından bende almıştım.
Alabileceğin en iyi cihaz bu bütçe artarsa daha sağlam cihazlarda var

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,949
İsim
Oğuz
Oyun oynama amacı yoksa da Macbook düşünmesin. Programları bile zar zor açıyor.

yfurkan38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Furkan Yavuz
Doğru onu düşünmemiştim.
Huawei laptoplar hakkinda ne dusunuyosunuz d16 vs
Huawei laptopları Windows'un Mac'i gibidir. Aynı parada bir huawei ve victus karşılarştırmasında victus performans olarak öne geçer. Victus'un artısı donanımıdır. Huawei ise ekran parlaklığı, renk kalitesi, pil performansı, kasa kalitesi olarak Victus'a göre iyidir, ekran kartı dahili olduğu için onlarda oyun oynaman zor, iş bilgisayarıdır. Kısaca sonuç olarak Victus taraftarıyım.

donanimci98

80+ Bronze
Neyi zor açıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 a nasıl iyi macbook yok.

yfurkan38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Furkan Yavuz
Neyi zor açıyor
Mesaj otomatik birleştirildi:

30 a nasıl iyi macbook yok.
Yani üstte belirttim zaten Mac'ten pek anlamıyorum ama bildiğim kadarıyla bu fiyattakilerin ekranı küçük, hafızası düşük, rami düşük, oluyor. Biraz pahalı markanın ucuz ürünleri mantığı var gibi.

donanimci98

80+ Bronze
Yani üstte belirttim zaten Mac'ten pek anlamıyorum ama bildiğim kadarıyla bu fiyattakilerin ekranı küçük, hafızası düşük, rami düşük, oluyor. Biraz pahalı markanın ucuz ürünleri mantığı var gibi.
alakası yok. malzeme kalitesi gayet iyi işlemcisi ekranı şarjı vs hepsi o banttaki pc lerden iyidir.
ayrıca önerdiğin d16 nın çok iyi bir kasası falan yok. geçen arkadaşa aldık. öyle aman aman iyi değil.hatta bence bayağı kötü.macle kapışamaz.

yfurkan38

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
75
İsim
Furkan Yavuz
alakası yok. malzeme kalitesi gayet iyi işlemcisi ekranı şarjı vs hepsi o banttaki pc lerden iyidir.
ayrıca önerdiğin d16 nın çok iyi bir kasası falan yok. geçen arkadaşa aldık. öyle aman aman iyi değil.hatta bence bayağı kötü.macle kapışamaz.
Dikkatki okuduysanız Mac'in malzeme kalitesine bir şey demedim, işlemcisinede bir şey demedim, şarjınada bir şey demedim zaten, ekranın 13 inch olması, ramin 8 olması (nadiren 16 var bu bütçede), ssd kapasitesi 256gb olması bence dezavantajdır bunlara neden itiraz ettiğinizi anlamadım. Macbook diye sütten çıkmış akkaşık olmuyor. Ayrıca matebook'ada çok iyi bir kasası var veya müthiş laptop demedim victusa göre genel malzemesi iyi dedimki öylede zaten. Mac ile matebook'uda kıyaslamadım. Windowsun mac'i derken benzetme yaptım biraz sanırım anlaşılmamış.

donanimci98

80+ Bronze
Dikkatki okuduysanız Mac'in malzeme kalitesine bir şey demedim, işlemcisinede bir şey demedim, şarjınada bir şey demedim zaten, ekranın 13 inch olması, ramin 8 olması (nadiren 16 var bu bütçede), ssd kapasitesi 256gb olması bence dezavantajdır bunlara neden itiraz ettiğinizi anlamadım. Macbook diye sütten çıkmış akkaşık olmuyor. Ayrıca matebook'ada çok iyi bir kasası var veya müthiş laptop demedim victusa göre genel malzemesi iyi dedimki öylede zaten. Mac ile matebook'uda kıyaslamadım. Windowsun mac'i derken benzetme yaptım biraz sanırım anlaşılmamış.
Windowstaki 8GB ram ile mac teki aynı değil. 30 a iyi mac alınmaz demişsin. Macin baz modeli 24 bin 8gb olanı. 30 a çıkınca ramin 16 oluyor zaten.Oyun zaten yok, video render vs yapmıyorsan 256 zaten dolmuyor. 30 a mac alınmaz demen saçma yoksa. 15-20 verip windows gayet alınabilir.

Matt Murdock

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,949
İsim
Oğuz
Neyi zor açıyor
Windows programlarının çoğunu açmıyor. Uğraştırıyor, yorar. MacBook hem iş yapmayıp hem oyun oynamayıp takılmalık falan. Birde Starbucks cihazı. Kahve içmeye gidip ne iş yaptığı belli olmayan NPC'ler kullanıyor.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
946,991
Üyeler
149,118
Son üye
burak0812
Top Bottom