Neler Yeni

Üniversiteye kayıt oldum ne yapmam lazım?

kesut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Temel
Arkadaşlar merhaba ben bu sene üniversite kazandım ve gideceğim ama ne yapmam gerek hiç bilmiyorum. Ders seçimi yapmam lazım sanırım, öğrenci kartı vs.vs. ne yapmam gerek bilmiyorum. Yardım edebilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok çok sevinirim

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,196
İsim
Taha Efe
Arkadaşlar merhaba ben bu sene üniversite kazandım ve gideceğim ama ne yapmam gerek hiç bilmiyorum. Ders seçimi yapmam lazım sanırım, öğrenci kartı vs.vs. ne yapmam gerek bilmiyorum. Yardım edebilecek tecrübeli arkadaşlar varsa çok çok sevinirim
Ders Seçimleri Akademik Takviminiz var, Oradan Otomasyon sisteminden alıyorsun.

Sana söyle anlatayım, Her yıl alman gereken bir Kredi oranı var.

Mesela 32 Krediyse 7-8 Ders civarı alıyorsun. kimi ders 2, kimisi 3, kimisi de 4 kredi gibi.

Krediler Ders zorluklarına göre değişiyor. Dersin kredisinin tamamını Derste başarılı olursan alıyorsun.

Buna göre mezuniyet için belirli bir kredi şartı var. O Yüzden azda olsa düzenli çalışmak en iyisi.

Öğrenci Kartı konusunda Üniversiteden Üniversite:
  1. Banka Kartı/Kredi Kartı
  2. Yemek Kartlı Öğrenci Kartlı
  3. Ulasım Kartlı Öğrenci Kartı (Benim Kullandığım Kart)

Gibi kartlar olabiliyor. Genelde bunları idari bir birimden teslim alıyorsun, Sana tedarik ediyorlar yani.

Daha detaylı bilgi istersen hangi Üniversite'de okuduğunu yazarsan ona göre daha iyi yardımcı olabilirim.

Başarı dolu bir Üniversite hayatı dileğiyle :giggle:

Dahası  
Reaksiyon skoru
26
İsim
Eren n

Mesela 32 Krediyse 7-8 Ders civarı alıyorsun. kimi ders 2, kimisi 3, kimisi de 4 kredi gibi.

Krediler Ders zorluklarına göre değişiyor. Dersin kredisinin tamamını Derste başarılı olursan alıyorsun.

Buna göre mezuniyet için belirli bir kredi şartı var. O Yüzden azda olsa düzenli çalışmak en iyisi.

Gibi kartlar olabiliyor. Genelde bunları idari bir birimden teslim alıyorsun, Sana tedarik ediyorlar yani.

Daha detaylı bilgi istersen hangi Üniversite'de okuduğunu yazarsan ona göre daha iyi yardımcı olabilirim.

isteğe bağlı hazırlık seçtim ders seçmem gerekiyor mu

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,196
İsim
Taha Efe

-Mehmet-

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,786
İsim
Mehmet Aslan
isteğe bağlı hazırlık seçtim ders seçmem gerekiyor mu
üniversite sisteminden bunları bakıp yapabilirsiniz. Öğrenci işlerine de sorabilirsiniz. Akademik takvim sitelerinde vardır.

Margot Robbie

80+ Titanium
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
59,958
İsim
Margot Robbie
İlgilendiği Kategoriler
YKS, İskandinav mitolojisi

kesut

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
11
İsim
Yiğit Temel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Ben Bandırma üniversitesi denizcilik istletme yönetimi bölümünü kazandım. İngilizcem yeterli seviyede hazırlığı geçebilirim diye düşünüyorum ama yine de kısmet bu. Okulun internet sitesinden baktım fakat pek bir şey yazmıyor. Otomasyon sistemi için sanırım önce hazırlık sınavını atlamam lazım değil mi

shotpoter

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,196
İsim
Taha Efe
Ben Bandırma üniversitesi denizcilik istletme yönetimi bölümünü kazandım. İngilizcem yeterli seviyede hazırlığı geçebilirim diye düşünüyorum ama yine de kısmet bu. Okulun internet sitesinden baktım fakat pek bir şey yazmıyor. Otomasyon sistemi için sanırım önce hazırlık sınavını atlamam lazım değil mi
Bende Hazırlıkta Otomasyona kayıtlı. Söyle diyim Üniversiteye Kayıt yaptırdığınız andan İtibaren sifre resetleyip Kullanabiliyorsunuz.

Top Bottom