Neler Yeni

USB AYGITLARI KOPUYOR

Lerue544

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Berke
Merhaba, ekran kartsız bir bilgisayar sipariş verdim. Ekran kartı elimde olduğu için böyle bir şey yaptım. Bilgisayar 'da tüm driverleri kurdum. Sürücü driverleri, ekran kartı driveri vb... Sadece biosu ellemedimpek anlamadığım için biostan. Bilgisayarda belirsiz aralıklarda usb takma-çıkarma sesi geliyor. Bunun yanında tekrar belirsiz aralıklarda oyun oynarken birden klavye, mouse ve kulaklık birden kopuyor, kullanılmıyor. Tekrar çalıştırmak için usb leri takıp çıkarmam gerekiyor. 5 Dakika takıp-çıkarmadım belki kendileri gelir diye fakat gelmedi. Takıp çıkardım düzeldi. Bu, dün akşamdan beri oluyor. En son sabah oyuna girdikten 1 saat sonra tüm aygıtlar birden koptu (ama ekranda görüntü var oyun devam ediyor) klavye, kulaklık ve mouse nin kompası nadir oluyor ama oyunlarda sıklıkla usb takma-çıkarma sesi geliyor oyun dışında daha az sıklıkla geliyor. Birçok yol denedim ama sorunu düzeltemedim. Tüm sürücüleri güncelleştirdim, aygıtların yerlerini değiştirdim, farklı usb bölümlerine taktım ama sorun devam etmekte. Aynı mouse, klavye ve kulaklığı başka bir bilgisayarda da uzun bir süre kullandım ve hiç böyle bir sorunla karşılaşmadım. Bu sorun donanımsal mı veya yazılımsal mı bir türlü çözemedim. Açıkçası belki çözebiliriz diye de garantiye göndermek istemiyorum. Eğer gönderirsem her halde çok uzun bi' süre orada kalacak. Eğer bu sorun yazılımsalsa; Bana lütfen bu sorunu çözebileceğim bir yol söyleyin. Şu anda bu metni yazarken tekrar bütün aygıtlar koptu. Donanımsal ise sanırım anakarttan dolayı düşünüyorum. Yazılımsal olarak yapabileceğim yollar nedir? Veya bu sorun neden oluyor?

Top Bottom