Neler Yeni

VA Panellerin Siyahlar Konusunda IPS Lerin Önünde Olması

slm.ycl02

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,186
İsim
Selim
haklısınız ama kaliteli bir va panel diye konun başında belirttim. yine söylüyorum kaliteli bir va ile kıyaslandığı zaman ips ler renkler ve siyahlarda ossuuuruk gibi kalıyor.
Elimdeki gigabyte g24f2 siyahlarda bu şekilde görünmüyor yukarıda attığın va panel gibi siyaha en yakın şekilde görüyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,885
İsim
Ertuğrul
İlgilendiği Kategoriler
sim racing, laptop, mouse, klavye
Temelde aynı fakat iş temelde kalsa keşke. IPSler daha canlı daha zengin renklere sahip tepkime süresi daha hızlı. Bu arada matepad 11 ips panel değil aldatmaca. Kendi sitesinde dahi tft olduğu belirtiliyor son zamanlarda araştırdığım bir model kendisi.
Alıntıyı görüntüle
ben görselleri sadece siyahların daha siyah olduğunu belirtmek için koydum. bugüne kadar çok kaliteli ips panellerde kullandım hepsinde siyahlar bu şekilde.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Elimdeki gigabyte g24f2 siyahlarda bu şekilde görünmüyor yukarıda attığın va panel gibi siyaha en yakın şekilde görüyorum.
telefon kamerası ile bu kadar oluyor maalesef. s23 amoled ekranı ile kıyasladığım zaman va panel yakın bir sonuç veriyor. ips panel ile oled kıyaslamaya gerek olmadığını düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Kontrast oranıyla alakalı bir durum. VAlardaki siyahlar bu yüzden daha iyi ama onun dışında renk konusunda pek bir avantajı yok.
evet renk konusunda pek bir avantajı yok ama siyahlar daha iyi olunca otomatik olarak renklerde insanın gözüne daha iyi gelemeye başlıyor. oyun ve profesyonel kullanım için kesinlikle ips panel alınmalı zaten ona diyeceğim hiçbir şey yok ama bazı arkadaşlar va panellerin renkler ve hatta siyahlar konusunda ips panellerden çok geride olduğunu düşünüyor.

Son düzenleme:
Top Bottom