Neler Yeni

VALORANT Mobile neden çıkmaz?

Bu kadar sorundan sonra yine de VALORANT Mobile'ın çıkacağını düşünüyor musunuz?

• Oy kullanan toplam üye
    51

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Selamlar. Bu tür yazılarda ilk açacağım konu, hadi bakalım :D
Çoğu kişi Valorant Mobile'ın çıkacağını iddia ediyor fakat bence çıkması imkansız bir oyun.
Çünkü, ilk önce Valorant sadece aim oyunu değil. Yeteneklerin de oyunu.
Yani aim işini çoğu Mobile oyunun yaptığı gibi Aim Assist ile çözseler bile yetenekleri basmanız zor olacak. Örneğin karşınıza 5 kişilik takım tek yerden geldiğinde ve Reyna ile oynuyorsanız, birini öldürüp E ile çekilirsiniz. Ama bu kadar refleks oyununda birini mi öldüreceksiniz skill mi basacaksınız karakteri mi ilerleteceksiniz. Dokunmatikte çok zor olur.
Onu bunu bırakın bu kadar zor bir oyunda emülatörden oynayanlar haksız rekabete sebep olacak. Emülatörlere kökten bir çözüm gelmesi de zor bana göre, çünkü PUBG Mobile'da hile ile telefondan oynayanların sunucularına girmeyi başaranlar olmuştu ki burada da olur. Telefonda antihile koruması epey zor olur, örneğini de PUBGM ile verebiliriz bence.
Bazı insanlar "LoL Wild Rift çıktıysa Valorant Mobile da çıkar" diyorlar fakat bu bence yanlış bir düşünce. Çünkü o bir MOBA oyunu, bu FPS oyunu. İster emülatörden oynayın ister telefondan iki türlü kolayca oynayabilirsiniz çünkü aim almak diye bir olay yok. Sadece skill basmak düşüyor size.
Özetlemek gerekirse, bu bir skill oyunu ve PUBGM gibi battleroyale bir oyun değil. Mesela Apex Legends gibi bir oyunun telefona gelmesi bile daha muhtemel, çünkü oyun battleroyale ve skill kullanımı daha az. Zaten 1 skill 1 ulti var karakterde.
Şahsen ben Riot'un mobile bir FPS oyunu çıkaracağını düşünüyorum fakat VALORANT'tan tamamen bağımsız bir oyun.

Letrion

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Bu tarz oyunlar mobilden oynanmazki bence

Avolay

80+ Gold
  • Beğen
Reaksiyonlar: Muti

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Mobil oyunu çıkınca şu abilerin geleceğinden %100 eminim.
1628678978931.png

Kazmacı basi

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Ben çıkacağını düşünüyorum. Bence her karakter için 1 skill ve ulti yaparlar, oynayış kolaylaşsa da oyun basitleşecek ki öyle de olmak zorunda.

Ümitcan Uygun

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Daha önce oyun dosyalarında mobile oyun ile ilgili şeyler bulunmuştu
Kaynak?
riot valorantın mobile geleceğini onayladı tam olarak neyi tartışıyoruz anlayamadım
Riot değil biri gelme ihtimali olduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyorsam, gerçekten Riot yapıcaz deseydi Riot Games'in blogunda olurdu.
Ben çıkacağını düşünüyorum. Bence her karakter için 1 skill ve ulti yaparlar, oynayış kolaylaşsa da oyun basitleşecek ki öyle de olmak zorunda.
1 skill ve 1 ulti olsa oyunun ismi Valorant olmaz...

_Hakk

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,385
İsim
İbrahim Hakkı Ergin
İlgilendiği Kategoriler
Yazılım
Instagram
web_tas
Steam
hakkiergin
Discord
İbrahim Hakkı Ergin#4142

EMREG

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
17,400
İsim
napcan
İlgilendiği Kategoriler
Hım...her şey
Instagram
no
Steam
no
Facebook
no
Twitter
yok
Discord
no
Reddit
yok
Geleceğini düşünüyorum.
Eğer mobile getiriyorlarsa büyük ihtimal bir şekilde downgradeler ile rahatça oynanılabilir hale getirirler.
Ama kanser edecek türden bir oynanış ile gelirse hiç getirmesinler.

ijustfaruk

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Kaynak?

Riot değil biri gelme ihtimali olduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyorsam, gerçekten Riot yapıcaz deseydi Riot Games'in blogunda olurdu.

1 skill ve 1 ulti olsa oyunun ismi Valorant olmaz...
Webtekno ve Shiftdelete paylaşmıştı yalan söyleyecek halleri yok.

stereohearts

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
14,796
İsim
Enes
Instagram
@stereocrypex
Steam