Neler Yeni

valorant secure boot sorunu

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yavuz Selim Görgüç
öncelikle selamün aleyküm. valoranta girdiğim zaman secure boot hatası veriyor. biosa girip secure bootu aktif etmem gerek. öncedende aynı sorunu yaşamıştım biosa girip secure bootu aktif ettim sonrasında biostan çıktım ve ekrana no signal yazısı geldi. garantiye gönderdim anakart yanmış dediler ve yeni anakart almak zorunda kaldım. bu olaydan sonra bu özelliği açmaya korkuyorum açsam tekrar anakartta sıkıntı oluşurmu

r4NG3r

80+ Silver
öncelikle selamün aleyküm. valoranta girdiğim zaman secure boot hatası veriyor. biosa girip secure bootu aktif etmem gerek. öncedende aynı sorunu yaşamıştım biosa girip secure bootu aktif ettim sonrasında biostan çıktım ve ekrana no signal yazısı geldi. garantiye gönderdim anakart yanmış dediler ve yeni anakart almak zorunda kaldım. bu olaydan sonra bu özelliği açmaya korkuyorum açsam tekrar anakartta sıkıntı oluşurmu
özellikle gigabyte b450 a320 tarzı anakartlarda bu sorun oluşuyor,kesinlikle açmanı tavsiye etmem büyük ihtimalle aynı sorunla karşılaşacaksın onun yerine windows 10a dön.valorant sadece windows 11de secure boot istiyor.
Mesaj otomatik birleştirildi:

ayrıca garanti seni kazıklamış,bu sorunda anakart yanmıyor biosu çöküyor servisin tekrar bios atması gerekiyordu

Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
Yavuz Selim Görgüç
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
özellikle gigabyte b450 a320 tarzı anakartlarda bu sorun oluşuyor,kesinlikle açmanı tavsiye etmem büyük ihtimalle aynı sorunla karşılaşacaksın onun yerine windows 10a dön.valorant sadece windows 11de secure boot istiyor.

ayrıca garanti seni kazıklamış,bu sorunda anakart yanmıyor biosu çöküyor servisin tekrar bios atması gerekiyordu
gigabyte b450m h ta bu sorun olmuştu şuan anakartım msi h610m b açsam sıkıntı olurmu

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
tmp 2.0 açtın mı anakarttan
aynı sorun bende de vardı

Elmeryy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
943
İsim
Ömer Yılmaz
Steam
#forEF Elmeryy
Discord
elmeryy
tamamdır çok teşekkürler

evet açmıştım
vallahi bende de aynı sorun vardı tpm ile çözdüm çözümünü bulamazsanız da win 10a geçmek zaten 15dk

marilyn

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,633
İsim
marilyn

sırf msi ın son gelen updateinde secure boot otomatik açık olduğu için biosa giremedim sadece windows boot ediliyordu 🫥 saçmalık

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
969,672
Üyeler
153,268
Son üye
turkishdavid
Top Bottom