Neler Yeni

Valorant Yüksek FPS ama Drop Yiyorum

Cosef

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
16
İsim
Yusuf Berke
Fps'im yüksek olmasına rağmen oyunun ilk 5 dakikasında takılmalar yaşıyorum. 5 10 dakika sonra kendiliğinden geçiyor. Vsync açıp 170'e kitlediğimde takılma esnasında fps 160-165'lere düşüyor. Vsync kapalıyken de takılmalar oluyor ama fps hiç 170'in altına düşmüyor. 250'nin altına düştüğünü görmedim. Çok garip bir problem, ne yaptıysam çözemedim bunu. İlk 5 10 dakika takılmadan sonra düzeliyor daha takılma olmuyor. Bu sisteme sahip olup bu sorunu yaşayan arkadaşlar oldu mu aramızda? İşlemcinin sürekli voltaj yükseltip frekans değişimlerinden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Bu arada ısınma veya darboğaz durumu yok.

5600x işlemci, 6700 xt ekran kartı ve 3600 mhz 16 gb dual ram

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
Fps'im yüksek olmasına rağmen oyunun ilk 5 dakikasında takılmalar yaşıyorum. 5 10 dakika sonra kendiliğinden geçiyor. Vsync açıp 170'e kitlediğimde takılma esnasında fps 160-165'lere düşüyor. Vsync kapalıyken de takılmalar oluyor ama fps hiç 170'in altına düşmüyor. 250'nin altına düştüğünü görmedim. Çok garip bir problem, ne yaptıysam çözemedim bunu. İlk 5 10 dakika takılmadan sonra düzeliyor daha takılma olmuyor. Bu sisteme sahip olup bu sorunu yaşayan arkadaşlar oldu mu aramızda? İşlemcinin sürekli voltaj yükseltip frekans değişimlerinden kaynaklı olduğunu düşünmeye başladım. Bu arada ısınma veya darboğaz durumu yok.

5600x işlemci, 6700 xt ekran kartı ve 3600 mhz 16 gb dual ram
Manuel ayar falanmı yaptın oc

emir1625

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
163
İsim
Emir
garip sorun ramlerde olabilir takılma için. ramler söküp altını silgi sürüp geri takmayı deneyin takılma için en iyi ihtimallerden.. driver eksikliğide olabilir.
Yok hiçbir şey yapmadım işlemciye. Normal ryzen işlemcilerin çalışma mantığında çalışıyor. Kaliteli de bir hava soğutucum var, ısınma sorunu da yok.

Monitör 170 hz

taylansimdi

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,639
İsim
Taylan Şimdi
OC var mı sistemde, var ise stabil mi ? Sıcaklık değerleri normal mi ? SSD Sağlığı ne durumda ? oynadığın oyunların 3. parti yazılımlarla çakışma ihtimali de olabilir

Top Bottom