Neler Yeni

Rehber Valorant Yüksek Seviye Aim ve Oyun bilgisi geliştirme (Güncellendi)

LaketrooS

80+ Silver
  • Beğen
Reaksiyonlar: S3na

LaketrooS

80+ Silver
  • Beğen
Valorant Aim Geliştirme Rehberime Hoş Geldiniz
Bu Rehberde size nasıl aim geliştirebileceğinizi ve nasıl daha iyi bir oynanışa kavuşabileceğinizi göstericeğim.
Aim Nasıl Geliştirilir ?
İlk başta aim geliştirmeniz için size program önermiyeceğim sizin kendi programınızı yapmanızda yardımcı olucağım çünkü biraz psikolojik ve mental oyunu olduğu için klasik aim geliştirme
programları herkesde aynı etki göstermiyor.
1-AimLab
Aimlab kullanmanızı kesinlikle öneriyorum nedeni ise aimlab direk aiminizi geliştirmez yüksek skorlar yapmanızda sizi iyi etmez ama mouseyi daha iyi kontrol edebilmenizi ve daha hızlı yönetebilmenizi sağlar
tabii ki ek olarak valorant map alıştırmalarınada bakabilirsiniz.
Benim önerim oyuna girmeden önce veya sabah kalktığınızda 10 adet gridshot antrenmanı yapmanız + olarak valorant immortal traininge bakabilirsiniz ama pek işe yaramıyor maalesef.
oyun mapleri ile alakalı traininglere bakmanızıda öneririm.
2-Poligon
Aimlabda işiniz bittikten sonra oyuna girip poligona girmenizi öneririm ve 10 15 dakika bir süre botları vurun spray tap istediğiniz şekilde hepsini çalışın çünkü bu aimlabdan sonra oyuna ısınmanızı sağlıyacak.
Ama kesinlikle boş zamanlarınızda poligondaki zor botlar alıştırmanızı yapmanızı öneririm 5tane yapsanız yeter ama her zaman +sı daha yararınıza olur
Demir-Gümüş 7
Gümüş-Plat 12
Plat-Elmas 15
Elmas-Ölümsüz 17-30
Radiantsan bu rehbere ne bakıyorsun xd
Zor botlarda bu seviyelerde vurmanız her daim yeterli olucaktır
3-Mental
Mentaliniz movemant ve recoillerden daha önce tutulmalı çünkü oyun tamamı ile mental üzerine kurulu bir oyun mentaliniz düşük ise oyuna girmenizi önermem ama mentalinizi yükseltmek için
müzik dinleyebilirsiniz spor yapmanızı öneririm oyunda alfajer gibi bir oyuncunun dediği kadarıyla ciddi bir etkisi oluyor ve beslenmenize dikkat etmeniz gerekiyor.
4-Movemant ve Silah Recoiller
Movemant kesinlikle ctrl basmamalısınız ve hep hareketli silah kullanmanızı öneririm (koşarakta vurmayın xdd) A-D kombinasyonlarını kullanabilirsiniz ama cidden ctrl basmanız size çok zararı oluyor
silah recoilleri ise spray atmanızı önermiyorum oyunda yeniden hep eksisi oluyor bunun yerine tek tek veya 3lü atış olarak ufak spray atarak kullanmanız çok daha yararınıza olur.
Movemantı iyi olan bir oyuncu kesinlikle aimi iyi olup movemantı kötü olan bir oyuncudan daha iyidir.
(Bazı pozisyonlarda ctrl basmanız sizi kurtarabilir)
5-Gamesense
İlk başta gamesense nedir Game sense'in türkçe anlamı oyun anlayışıdır. Anlamından da anlayabileceğiniz gibi oyun bilgisi, oyun anlayışı, oyun mantığı gibi anlamları da taşımaktadır.
Peki ne işe yarar yani gamesense kısaca nereye aim koymanız gerek nereye peek atmanız gerek silah sprayleri movemant taktikler vb oyundaki herşeydir
Peki nasıl geliştirebiliriz aslında gamesensin geliştirme taktiği tam olarak yok sadece oyunu fazlaca oynamanız ve tecrübe kazanmanız gerekiyor ama az çok geliştirmek istiyorsanız oyunun turnuvaları
espor oyuncularının yayınlarını izleyerek gamesensenizi daha kısa sürede geliştirebilirsiniz.
Gamesensenizi geliştirdiğinizde kesinlikle rakiplerinizden daha ötede olursunuz ve genellike tecrübeden oluşur.
6-Kendi Hassasiyetinizi Bulmak
Bu çok saçma diyebilirsiniz ama plat dia seviyesinde olup hala kendi sensini bulamayan insanlar bile var gerçekten en iyi oynadığınız sensi bulunca çok iyi bir aime kavuşuyorsunuz.
Bunun için size bir video bırakıcağım ama erken alışmak için bol bol dm girmenizi öneririm 1hafta boyunca hergün ranked yerine 7 10 dm girerseniz 1hafta sonra mükemmel bir şekilde alışırsınız.
7-En İyi Oynadığınız Rolü Bulmak.
Çoğu oyuncunun düştüğü hata budur her insanın oynayış tarzına göre rolü değişir entry-igl-support vb entry oynamak istiyorsanız kesinlikle korkmadan oynamanız ve aiminizin iyi olması gerekiyor
IGL ise gamesensenizi çok geliştirmeniz gerekiyor.
8-Bol Bol Dm Oynamak
Bol Bol dm oynamanızı yeniden söylüyorum ama dmde shift basmanızı vb önermiyorum direk koşun flickleriniz gelişsin güzel bir müzik ilede
çok yararı olur sizin için birkaç dm klipleri bırakıyorum (kliplerin sahipi @MuveySSS)
Sizin İşinize yarar diye videolar bırakıcağım aşağıya mutlaka bakmanızı öneririm.
Gamesensinizi geliştirmek için bu kanaldaki bir radiant nasıl düşünür serilerinede bakabilirsiniz.
Alıntıyı görüntüle
Buda benim çıktığım rank aralığım prof bir takımda oynadım hırsımdan maalesef atıldım ama bunun için size tecrübelerimi aktarmak istedim ilk defa bir konu yaptım beğendiyseniz ne mutlu bana eksiklerimi düzelticeğim.
yakın bir zamanda videoda çekip konuya atıcağım daha bilgili anlatabilirim orada.
Bir sorunuz veya özel bir isteğiniz olursa discorddan iletişime geçebilirsiniz

En önemlisi ise asla pes etmeyin zaman alıcak bir iş 1 2 günde hiç kimse iyi düzeye gelmedi sabırlı ve istekli olan kazanır :)

Bu Konuyu hazırlamamda yardımcı olan tüm oyunculara teşekkür ederim.

iyiymiş

Son düzenleme:
  • Beğen

S3na

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
sena
İlgilendiği Kategoriler
valorant
aimlab işe yarıyor mu ? ben sadece reklam amaçlı biliyordum. ilk mesaj h.o. hocam bide bana yardımcı olur musunuz bir sürü sorum var valo fps oyunları ile ilgili
tabii ki baya işe yarıyor aimlab benim gelişmemde çok yardımcı oldu Belali S3NA#6054 eklersen yardımcı olabilirim.

Satashke

80+ Bronze
Bu konuyu açan arkadaşın rankı ne tam olarak? İnternetten topladığı bilgileri mi verdi yoksa üst liglerde olup gerçekten iyi bir oyuncu gözüyle mi tavsiye veriyor?

• Beğen

S3na

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
sena
İlgilendiği Kategoriler
valorant
Bu konuyu açan arkadaşın rankı ne tam olarak? İnternetten topladığı bilgileri mi verdi yoksa üst liglerde olup gerçekten iyi bir oyuncu gözüyle mi tavsiye veriyor?
prof kız takımlarında oynadım şuanki sezon immo 1 rankım önceki sezon ise immo 2 bitirdim ve prof esporcu radiant top 100de olan arkadaşlarım ile hazırladım konuyu

vettunivezzeytuni

80+ Bronze
Never give up guys🔥

Ekler

• IMG_20220630_195507.jpg
    IMG_20220630_195507.jpg
    3.9 MB · Hit: 27

XDEV

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
422
İsim
Burak
Eline sağlık.

• Beğen
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,232
İsim
Yusuf İslam Sofuoğlu
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar ve Telefon
Instagram
zcosef
Steam
Hesef
Discord
cosef#0601
60 ping 28ms ekranıyla plattan çıkmaya çalışan bne :')

• Beğen

S3na

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
138
İsim
sena
İlgilendiği Kategoriler
valorant
60 ping 28ms ekranıyla plattan çıkmaya çalışan bne :')
whattt 28ms adsklajkldasf allah yardımcın olsunn
Mesaj otomatik birleştirildi:

Eline sağlık.
teşekkür ederimm
Mesaj otomatik birleştirildi:

Never give up guys🔥
bir özele baksana burda paylaşmam doğru olmaz bir ss atıcam lşdfsalkşf

En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,232