Neler Yeni

VALORANTTA YÜKSEK FPS AMA OYUN TAKILIYOR

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
Arkadaşlar sistemi 1 yıl önce donanım arşivinden aldım. Özellikleri
r5 5600
rx6700 10gb
gigabyte a520m h anakart
8x2 3600mhz ram
650w power

Sorunum son 1 aydır valorant düşük ayarlarda oynadığım halde 350-500 fps arası alıyorum fakat aimimi çevirdiğimde ya da çatışırken takılma oluyor ve bu çok sık hale gelmeye başladı. Bir baktım işlemcim 95 derecede çalışıyor hemen kule tipi hava soğutucu aldım şuan oyundayken bile max 45-50 derecelerde fakat sorunum resmen daha sık olmaya başladı tüm sürücülerim güncel herşeyi denedim neredeyse lütfen bilgili birileri yardım etsin kafayı yemek üzereyim satıcam bilgisayarı

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
Arkadaşlar sistemi 1 yıl önce donanım arşivinden aldım. Özellikleri
r5 5600
rx6700 10gb
gigabyte a520m h anakart
8x2 3600mhz ram
650w power

Sorunum son 1 aydır valorant düşük ayarlarda oynadığım halde 350-500 fps arası alıyorum fakat aimimi çevirdiğimde ya da çatışırken takılma oluyor ve bu çok sık hale gelmeye başladı. Bir baktım işlemcim 95 derecede çalışıyor hemen kule tipi hava soğutucu aldım şuan oyundayken bile max 45-50 derecelerde fakat sorunum resmen daha sık olmaya başladı tüm sürücülerim güncel herşeyi denedim neredeyse lütfen bilgili birileri yardım etsin kafayı yemek üzereyim satıcam bilgisayarı
Hocam pek bilgili değilim ama tertemiz bir format at duzulme ihtimali vardır ve sadece valo da mi oluyor

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam pek bilgili değilim ama tertemiz bir format at duzulme ihtimali vardır ve sadece valo da mi oluyor
Agacım daha yeni attım onu da kule tipi soğutucuyu dün aldım ve dün temizleyip formatladım daha fazla olmaya başladı.

Şuan başka bir oyunda oynamıyorum ama bazen google da bile olabiliyor çok nadirde olsa

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
Agacım daha yeni attım onu da kule tipi soğutucuyu dün aldım ve dün temizleyip formatladım daha fazla olmaya başladı.

Şuan başka bir oyunda oynamıyorum ama bazen google da bile olabiliyor çok nadirde olsa
PC yi nerden aldin ?

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
donanım arşivinden o toplamıştı bu pc yi gençer gaming sponsorlu olan
İşlemcinin tüm çekirdekleri kullanıyor musun öncelikle Windows aratma kısmına sistem yapılandırması yaz entere bas çıkan sayfada önyükleme kısmından işlemcinin kaç çekirdeği varsa 12 çekirdek işlemcin var 12 yi seç
Mesaj otomatik birleştirildi:

donanım arşivinden o toplamıştı bu pc yi gençer gaming sponsorlu olan
Bir çözüm daha masaüstüne sağ tıklayıp görüntüye tıkla ordan aşağıdan grafikleri bul ve gir ordan valo yu seç yüksek performans aktif et

Son düzenleme:

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
İşlemcinin tüm çekirdekleri kullanıyor musun öncelikle Windows aratma kısmına sistem yapılandırması yaz entere bas çıkan sayfada önyükleme kısmından işlemcinin kaç çekirdeği varsa 12 çekirdek işlemcin var 12 yi seç

Bir çözüm daha masaüstüne sağ tıklayıp görüntüye tıkla ordan aşağıdan grafikleri bul ve gir ordan valo yu seç yüksek performans aktif et
Hocam 2 yöntemi de şimdi deneyip dönüş yapacağım

Casebilo

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
4
İsim
Casebilo
Umarım düzelir hocam
Agacım işlemcimde 1 yazıyordu 12 yaptım dediğin olayıda yaptım ilgilendiğin için çok teşekkürler yarın düzelip düzelmediğini yazacağım desteğini bekliyorum 😊

furkangorur

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
917
İsim
Furkan Görür

5 5600 işlemci 6 çekirdek mi? 12 yaptımda bende

Lorx61

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
729
İsim
Kadir
Agacım işlemcimde 1 yazıyordu 12 yaptım dediğin olayıda yaptım ilgilendiğin için çok teşekkürler yarın düzelip düzelmediğini yazacağım desteğini bekliyorum 😊
Umarım düzelir dostum yarın yine yazarsın elimden geleni yapmayı çalışırım bende çektim böyle şeyleri ryzen 3 2200G ye geçtim idare ediyoruz şimdilik

ustta18

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
66
İsim
Ahmet Saylan
Malesef düzelmedi hocam
Aynı sorunu yaşıyordum bi ara mouse usb portu değiştim sonra tekrar geldi sonra
burada ilk 2 dakika 10 saniyede anlattığı şeyleri yaptım düzeldi garip bir sorun önceden böyle bir problemim yoktu teknik servise verdikten sonra olmuştu net çözümü yok dene bi bakalım

Top Bottom