Neler Yeni

VGA to HDMI Kablosundan Görüntü Alamıyorum

Arkadaşlar Selam,
Geçenlerde monitör'ümü çevirirken HDMI kablosunun giriş kısmı yamuldu ve metal kısmı yerinden çıktı bu sebeple görüntü aniden gitti . Bende elimde olan vga kablosunu VGA to HDMI kablosu ile monitör'ümün 2 hdmi girişine de bağladım fakat bir türlü görüntü alamadım . Elimde ve yakınımdakilerde yedek HDMI kablosu bulamadığım için monitör'ümde herhangi bir sorunun olup olmadığını anlayamadım. Diğer eski monitörlerimde aynı işlemi uygulayıp görüntü alabiliyorum . Yeni nesil monitör'lerde , dönüştürücüler ile görüntü akışı sağlanmıyor mu ? Daha önce bu durumla karşılaşan var mı ? Bu arada sistemim Apu
sistem .

frisby-fa-6622hv-hdmi-to-vga-donusturucu-z.jpg

Dahası  
Reaksiyon skoru
2,115
İsim
Osman
İlgilendiği Kategoriler
Bilgisayar
sistem nedir

Sagittarius

80+ Silver
Sistemle alakası yok!!!

Arkadaşlar Selam,
Geçenlerde monitör'ümü çevirirken HDMI kablosunun giriş kısmı yamuldu ve metal kısmı yerinden çıktı bu sebeple görüntü aniden gitti . Bende elimde olan vga kablosunu VGA to HDMI kablosu ile monitör'ümün 2 hdmi girişine de bağladım fakat bir türlü görüntü alamadım . Elimde ve yakınımdakilerde yedek HDMI kablosu bulamadığım için monitör'ümde herhangi bir sorunun olup olmadığını anlayamadım. Diğer eski monitörlerimde aynı işlemi uygulayıp görüntü alabiliyorum . Yeni nesil monitör'lerde , dönüştürücüler ile görüntü akışı sağlanmıyor mu ? Daha önce bu durumla karşılaşan var mı ? Bu arada sistemim Apu
sistem .

Alıntıyı görüntüle
Bu dönüştürücü tipi HDMI to VGA olarak geçer hiçbir VGA to HDMI dönüştürücü bu tip olmaz sana link atacağım

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,245
İsim
Oozdmrsm
Arkadaşlar Selam,
sistem .

Alıntıyı görüntüle
Vga yı adam gibi taktıktan sonra yanında duran vidaları iyice sık

Fatih Sultan Terim

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,245
İsim
Oozdmrsm
Dahası  
Reaksiyon skoru
62
İsim
Emre Çetin
Arkadaşlar Selam,
sistem .

Alıntıyı görüntüle
Kabloda kırıklık varmı iyi kontrol et görüntü ekran kartından geliyorsa ekran kartının çalışıp çalışmadığını başka bir pc ile test et anakarttan geliyor ise anakartında olabilir sıkıntı dönüştürücüyü ve kabloyu değiştir bide öyle dene olmadı son çare bilgisayarcı herşeye çözüm buluyorlar

Sagittarius

80+ Silver
Dönüştürücü kaynaklı muhtemelen. Düşük fiyatlılarda çalışmama durumları olabiliyor veya daha çok sorun çıkarıyorlar. Biraz daha orta halli bir ürün alabilirsin. Vaktiyle Dark'ın dönüştürücüsünü kullanmıştım hala da bir arkadaşım kullanıyor. Bakmak istersen; https://www.amazon.com.tr/dp/B00N2PH7NI/ref=cm_sw_r_apan_i_6YA2X99HZ8M6ZZYQEY6E?_encoding=UTF8&psc=1
Bu HDMI to VGA bize VGA to HDMI lazım millet saçma sapan şeyler yazmış vay oturt bilmem ne alakasız Analog to dijital yani VGA to HDMi lazım burda atılanlar HDMI to VGA

Doğrusu :https://www.amazon.com.tr/dp/B07HJ7GZNG/ref=cm_sw_r_apan_i_RXHWMPH0HWGRG17S7P8H

Bundan lazım eğer VGA PC den HDMi görüntü almak için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Arkadaşlar Selam,
sistem .

Alıntıyı görüntüle
Bunu almaliydin detaylı araştırırsan anlarsın Bu adaptör HDMi pc den VGA monitör için sana attığım VGA PC den HDMi monitör için

Bu HDMI to VGA bize VGA to HDMI lazım millet saçma sapan şeyler yazmış vay oturt bilmem ne alakasız Analog to dijital yani VGA to HDMi lazım burda atılanlar HDMI to VGA

Doğrusu :https://www.amazon.com.tr/dp/B07HJ7GZNG/ref=cm_sw_r_apan_i_RXHWMPH0HWGRG17S7P8H

Bundan lazım eğer VGA PC den HDMi görüntü almak için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Bunu almaliydin detaylı araştırırsan anlarsın Bu adaptör HDMi pc den VGA monitör için sana attığım VGA PC den HDMi monitör için
Elimde olan ürün üzerinden denedim. Ve attığınız linkteki adaptöre 2 kablo takılıyor sanırm ? Bir tanesi VGA diğeri de HDMI . Elimde HDMI kablosu olsa zaten bu kadar zahmete girmem . Anlamadığım başka monitörde aynı işlemi uygulayınca görüntü alabiliyor iken , yeni aldığım monitörde neden alamıyorum ?

Sagittarius

80+ Silver
Elimde olan ürün üzerinden denedim. Ve attığınız linkteki adaptöre 2 kablo takılıyor sanırm ? Bir tanesi VGA diğeri de HDMI . Elimde HDMI kablosu olsa zaten bu kadar zahmete girmem . Anlamadığım başka monitörde aynı işlemi uygulayınca görüntü alabiliyor iken , yeni aldığım monitörde neden alamıyorum ?
Sen VGA Ekran Çıkışından HDMI görüntü almaya çalışmıyor musun analog sinyallerin dijital sinyallere dönüşmesi basit bir iş değil o adaptöre hem güç için bir kablo hem VGA PC için bir kabla HDMI için bir kablo HDMi kablolari ucuz alinabilir seviyede

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
955,060
Üyeler
150,604
Son üye
jk.berk7
Top Bottom