Neler Yeni

VPN için modem değiştirmeye gerek varmı?

Snow1

80+
VPN ile hiç işim olmaz normalde ama geçen bir kere kullandım, en basit kullanımı Opera gibime geldi ve tarayıcısını kurdum VPN açtım. Neyse ertesi gün kaldırdım tarayıcıyı ama içime şüphe oluştu o VPN'yi kullandığım için bir sıkıntı olur mu diye, ağ güvenliği falan. Bu konulardan fazla anlamıyorum.
VPN ile işim olacağını sanmam ama şimdi gidip modem değiştirmeme gerek var mı ağ güvenliği falan? Bu arada modemi resleyip IP değiştirdim. Herhangi bir üyeliğimin şifresini değiştirmeme de gerek var mı, hadi bu kolay ama modem değiştirmek uğraştırır?

Öğrenen_biri

80+ Bronze
Opera VPN zaten seni komple koruma yaptığı bir olayı yok ki.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Vpnler sadece senin hangi sayfaya veya neye tıkladığını gizleyen bir araç. Normal vpnsiz bir yere girdiğinde hangi operatörü kullanıyorsan sadece senin hangi siteye girdiğini görür, ama url sonrasında '/'dan sonrakini göremez. Mesela forum.donanimarsivi.com'a girdin bu konuya tıkladın üstte url değişir ya /....... bir şeyler ekleniyor ya işte onu göremez sadece forum.donanimarsivi.com'a giriş yaptığını görür. Operatöründen hangi siteyede girmeni görmesini istemiyorsan vpn kullanrak hangi siteye girmeni göremez, fakat vpn sağlayıcısı bu sefer hangi siteye girdiğini görür. Vpn sağlayıcısıda bir ücret karşılığı satabilir, güvenli veya gizlilik odaklı olan vpnleri kullanabilirsin. Meseka tor tarayıcısı, brave tarayıcısı içindeki tor ile. Veyahut ücretini ödeyerek alacağın vpn hizmeti. Ben kaspersky kullanıyorum, hem antivirüs, hem vpn, hemde password olayından dolayı 1 yıl 5 cihaz paketini aldım. Benim girdiğim siteleri vpn sağlayıcısı dışında görünmesi zor. Opera ise vpn işe yarıyor ama tam görünmezlik vermiyor

Son düzenleme:

KSF Eren

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
152
İsim
Abdullah Eren Altunışık
Instagram
ksferen
Discord
KSF Eren#5807
vpn zaten koruma için var reisim kafana takma

Snow1

80+
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler cevaplarınız için, ben galiba olayı bayağı yanlış biliyormuşum. Anlamadığımdan bu olayı, VPN girince evdeki bütün cihazların özelini log tutacaklar gibi anladım.
O zaman bir gün VPN yine lazım olursa boş kuruntu yapmayayım, siz he deseniz gideceğim modem değiştirecektim :d

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
957,453
Üyeler
151,064
Son üye
Cost
Top Bottom