Neler Yeni

Warcry Gamepower Fanlar RGB'si Durup Dururken Yanmayı Kesti

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berkay Yılmaz
Arkadaşlar selam bilgisayarım 10 günlük. MSİ B650 Gaming Plus Anakartım var , gamepower'ın warcry serisi kasayı satın aldım.

Bilgisayarımı 10 gündür sorunsuz kullanıyorum yani rgb lerim sekron şekilde çalışıyordu, kasada corsair h150 rgb'nin de rgb leri ve ramların da rgb leri var , dün bilgisayarımı sorunsuz kapattıktan sonra bugun açtığımda gamepower fanların rgb leri yanmadı bende yazılımsal oldugunu düşünüp msi center, corsair icue yu sildim düzelmedi en son kasayı açtım ve JARGB_V2 deki pinleri çıkardım. Gamepower'ın kumandasi ile komut verdim ve rgb'ler çalıştı ancak şuan yine anakarta bağladığım zaman çalışmıyor , durup dururken ne olmuş olabilir yaşayan varmı ?

Msi center'da tarattığım zaman JARGB_V2 de görüyor CPU fanları ile Kasa fanları 2 ayrı JARGB ye bağlı yani JARGB_V1 cpu fanları JARGB_V2 Kasa fanları olarak şuana kadar böyle problemsiz calıştı.

Güç kaynağım MSI MAG 750GL Atx 3.1 80 gold psu ve akım korumalı prize takılı kullanıyorum bilgisayarımı.

Edit: Az önce rgb pini sökükken'de calısmadı. Sökme işlemleri bilgisayar kapalı ve psu da 0 modundayken yapıyorum.

Son düzenleme:
Dahası  
Reaksiyon skoru
127
İsim
crazy
anakartın rgb adreslemesini yaptıktan sonra kumandadan orta en üstte rc/mobo yazan düğmeye bas adreslemeyi alsın

burakdiA

80+
Pc çalışır vaziyette pinleri tak çıkar yaptıysan büyük ihtimal yanmış olabilir. Çünkü bu hatayı ben de yaptım. Şu an yarısı yanıyor yarısı yanmıyor. Yananlar da arada kafasına göre renk değiştiriyor :(

Dahası  
Reaksiyon skoru
5
İsim
Berkay Yılmaz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Pc çalışır vaziyette pinleri tak çıkar yaptıysan büyük ihtimal yanmış olabilir. Çünkü bu hatayı ben de yaptım. Şu an yarısı yanıyor yarısı yanmıyor. Yananlar da arada kafasına göre renk değiştiriyor :(
yok yok hiç ellemedim durup dururken dün düzgün calısıyordu bugün bi açtım çalışmıyorlar. Durduk yere gece gece moralimi bozdu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

anakartın rgb adreslemesini yaptıktan sonra kumandadan orta en üstte rc/mobo yazan düğmeye bas adreslemeyi alsın
Evet rgb pinini söküp deneme yaptığım zaman o butona bastığımda calısmaya baslamıstı ancak şuan pin bağlıyken de sökükken'de çalışmıyor. Bu durup dururken oldu sistemi kesinlikle ellemedim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Edit: Bilgisayarın psu sunu 0'a alıp bi 30 dk sonrasında açtığımda kendiliğinden düzeldi ancak ne kadar kalıcı olur bilmiyorum muhtemelen kapasitör vb. bir şey boşalınca kendisine geliyor gamepower'dan destek almak gerekecek sanırım.

Son düzenleme:
Top Bottom