Neler Yeni

Watt kısıtlamak ne kadar önemli

Emreemr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Tezel
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim laptop acer nitro5 4060 140 w modeli youtubede inceledim videosunu adam 55w ye kısıtlayarak bazı oyunlarda daha iyi sonuç elde etti bu konu hakkında bilgisi olan var mı nereye kadar idare eder işlemciyi ve ekran kartını çok ısıtmadan az enerjiyle performan alabilirmiyiz veya ideal kısıtlama watt ı kaç olmalı

cagari

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
167
İsim
cagari
Arkadaşlar öncelikle şunu söyleyeyim laptop acer nitro5 4060 140 w modeli youtubede inceledim videosunu adam 55w ye kısıtlayarak bazı oyunlarda daha iyi sonuç elde etti bu konu hakkında bilgisi olan var mı nereye kadar idare eder işlemciyi ve ekran kartını çok ısıtmadan az enerjiyle performan alabilirmiyiz veya ideal kısıtlama watt ı kaç olmalı
kanka watt ı kısarak performans elde edemezsin çok ısınıyo diyosan çeşitli çözümleri var onları araştır bence

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Acer nitro 5 4060 140w kullanan biri olarak şunu soyleyeyim,
Uğraşmayın,
Zaten kart 85 dereceyi pek geçmiyor, oyunlarda Max çektiği güç 112w olarak gördüm ben, o da cyperbunk 2077de tüm ayarlar ultra + rtx açık dlss kapalı şekilde gördüm,
Last of us gibi oyunlarda 95w geçmiyor,

55w ile fps artıyorsa bir gariplik vardır

Emreemr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Tezel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
kanka watt ı kısarak performans elde edemezsin çok ısınıyo diyosan çeşitli çözümleri var onları araştır bence
bende öyle düşünüyordum youtube videosunu izledim burda link atmak yasak mı bilmiyorum eleman 55w limitle limitsize karşılık daha cok fps alıyor

Bünyamina

80+ Platinum
İşlemciye voltaj düşürme ghz kısılma yapılabilir ama ben yapmanı önermiyorum.
Ekran kartının w değerini düşürürsen performans düşer.

Emreemr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Tezel
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Acer nitro 5 4060 140w kullanan biri olarak şunu soyleyeyim,
Uğraşmayın,
Zaten kart 85 dereceyi pek geçmiyor, oyunlarda Max çektiği güç 112w olarak gördüm ben, o da cyperbunk 2077de tüm ayarlar ultra + rtx açık dlss kapalı şekilde gördüm,
Last of us gibi oyunlarda 95w geçmiyor,

55w ile fps artıyorsa bir gariplik vardır
cs2 yuksek ayarda ortalama 196 fps alıyor limitlryince 230 a çıkıyor

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
bende öyle düşünüyordum youtube videosunu izledim burda link atmak yasak mı bilmiyorum eleman 55w limitle limitsize karşılık daha cok fps alıyor
Linki atmak yasak değil bir şeyin reklamını yapmadığınız sürece

TRG-Onur

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
cs2 yuksek ayarda ortalama 196 fps alıyor limitlryince 230 a çıkıyor
Csde durum başka, zaten işlemci ağırlıklı oyun olduğu için ekran kartı wattini kısınca işlemci daha rahat besleniyor, ondan dolayı öyledir

Emreemr

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Emre Tezel
Csde durum başka, zaten işlemci ağırlıklı oyun olduğu için ekran kartı wattini kısınca işlemci daha rahat besleniyor, ondan dolayı öyledir
sadece cs de değil diğer oyunlarda bile 5-6 fps artışı oluyor limitsize göre ki artmıyosa da aynı kalıyor işlemci ısısı 75-85 arası gidip geliyor ki bence güzel bi sıcaklıkta

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
992,402
Üyeler
156,921
Son üye
Nameless1
Top Bottom