Neler Yeni

Rehber Web Sitesi Açma/Para Kazanma Rehberi

Senior_53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Senior_can
Arkadaşlar merhabalar
Eve kapandığımız bu günlerde bazılarımız internetten para kazanma yöntemlerini araştırmaya başladı ben de sizlere web sitesi açarak para kazanmayı anlatacağım.

1-) İlk olarak bir hosting ve bir domaine ihtiyacımız olacak. hosting ve domainden kısaca bahsedersek hosting sitenizin dosyalarını barındıran ve sitenizi açık tutan sunuculara denir. Domain ise sitenizin adı örnek olarak "shifdelete.com". hosting konusunda size marka tavsiyem Turhost firması olacaktır, oldukça uygun fiyatları ve çokca özellikleri ile benim de kullandığım bir markadır.

2-) Sitemizin adını aldık barınacağı yeri de aldık, şidi ise sitemize içerik eklememiz lazım bunun için size önereceğim marka %35' lik pazar payı ile Wordpress olacaktır. Eğer hosting paketi olarak Wordpress hosting alırsanız kolayca Wordpress panelinize girebilirsiniz. Wordpress dersleri ile oldukça kolay Woedpress' i az zamanda öğrenebilirsiniz. Size YouTube kanalı olarak tavsiyem Erdem Çilingiroğlu olacaktır, kendisi çok sevdiğim uluslararası bir web tasarımcıdır. Eğitim serilerini izlediğiniz takdirde Wordpress hakkında oldukça bilgi sahibi olacaksanız.

3-) Sitemizi kurduk, yayınladık şimdi ise sitemizden para kazanacğız. Siteden para kazanma olarak benim kullandığım iki yol var :
1-) Google Adsense ile reklam alarak para kazanma. Oldukça yüksek ücretler karşılığında reklam alabileceğiniz Google Adsense bulunduğumuz zamanda en güvenilir reklam verme/alma platformudur.
2-) Link kısaltarak para kazanma. Bazılarımız link kısaltmanın gereksiz olduğunu düşünsekte internet sitelerindeki kısaltılmış ilnklerden yüksek meblalar kazanabilmek mümkündür. Benim size önereceğim link kısaltma sitesi ***** dir. Güvenilir sayımları, yüksek cpm değerleri ile kullanabileceğiniz oldukça iyi sitelerden biridir.

Sorunuz olduğu takdirde cevaplayabilirim

Senior_53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Senior_can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Google Analytics Nedir?
Google Anlaytic ücretsiz web site performans analizi servisidir

Google Search Console Nedir?
Google tarafından sunulan ve Arama sonuçlarında sitenizin nasıl yer aldığını izlemenize, yönetmenize ve sorunları gidermenize yardımcı olan ücretsiz bir hizmettir.

Google Tag Manager Nedir?
Google Tag Manager ziyaretçi hareketlerini izleyip seçiminize bağlı olan kullanıcı davranışlarının gerçekleşip gerçekleşmediğini tespit etmenizi sağlayan bir araçtır. Google tarafından ücretsiz sunulmaktadır.

Looizy

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
289
İsim
Ömer Faruk AYGUT
Benişm karşıma sürekli Godady çıkıyor ve herkes onu öneriyor. Ama nasıl açacağım nasıl bir yol izleyeceğim hiç bir fikrim yok. Wordpress web hosting ssl alan adı vs falan kafam allak bullak oldu. Yardımcı olmak istersen çok sevinirim.

Senior_53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
199
İsim
Senior_can
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Benişm karşıma sürekli Godady çıkıyor ve herkes onu öneriyor. Ama nasıl açacağım nasıl bir yol izleyeceğim hiç bir fikrim yok. Wordpress web hosting ssl alan adı vs falan kafam allak bullak oldu. Yardımcı olmak istersen çok sevinirim.
Özelden istediğini sorabilirsin bana cevaplarım.
Site açmanda yardımcı olurum.

Top Bottom