Neler Yeni

Mavi Ekran WHEA_UNCORRECTABLE Mavi Ekran Hatası

tixion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anıl Erciyeş
sürekli mavi ekran hatası alıyorum, CPU ağırlıklı oyunlarda sıkıntı olmuyor fakat Dbd ve Raft'ta bilgisayar WHEA_UNCORRECTABLE kodlu mavi ekran hatasını veriyor.

Biraz önce de furmark ile ekran kartına stress test yaparken 10. dakikadan sonra mavi ekran hatası aldım, sorun ekran kartından gibi duruyor fakat ne yapabilirim bununla alakalı bilgisi olan var mı?

Not: Geçtiğimiz sene bilgisayarcıya gittiğimde ekran kartı macununu da tazelediğini söylemişti, o günden beri dönem dönem mavi ekranla uğraşıyorum. Gerek olmadığını bilsem zaten o işlemi zamanında yaptırmazdım.

Ekler

• asd.jpeg
    asd.jpeg
    8.2 KB · Hit: 29

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
sürekli mavi ekran hatası alıyorum, CPU ağırlıklı oyunlarda sıkıntı olmuyor fakat Dbd ve Raft'ta bilgisayar WHEA_UNCORRECTABLE kodlu mavi ekran hatasını veriyor.

Biraz önce de furmark ile ekran kartına stress test yaparken 10. dakikadan sonra mavi ekran hatası aldım, sorun ekran kartından gibi duruyor fakat ne yapabilirim bununla alakalı bilgisi olan var mı?

Not: Geçtiğimiz sene bilgisayarcıya gittiğimde ekran kartı macununu da tazelediğini söylemişti, o günden beri dönem dönem mavi ekranla uğraşıyorum. Gerek olmadığını bilsem zaten o işlemi zamanında yaptırmazdım.
Minidump dosyalarını paylaşır mısın? https://www.technopat.net/sosyal/konu/minidump-dosyalarini-paylasin.73053/

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Dosya oluşturulmuyor nedense, 0% kalıyor. Hatta 1.5 saat kadar beklemişliğim var.
FurMark testi yapmışsın. Dediğin gibi ekran kartında bir problem olabilir. Peki mavi ekran verdiğinde çıkan hata kodunda ne yazıyor? Bu attığın fotoğrafta okuyamıyorum maalesef.

tixion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anıl Erciyeş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
FurMark testi yapmışsın. Dediğin gibi ekran kartında bir problem olabilir. Peki mavi ekran verdiğinde çıkan hata kodunda ne yazıyor? Bu attığın fotoğrafta okuyamıyorum maalesef.
WHEA_UNCORRECTABLE olarak geçiyor.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
WHEA_UNCORRECTABLE olarak geçiyor.
OCCT adlı programı indirip Stability Test sekmesinden sistemi Power testine sok bakalım 15 dakika. Tüm sistemin nedir bu arada? Dediğin gibi kartta problem olabilir. Hiç BIOS güncellemesi yapıp Windows'u tekrardan kurdun mu?

tixion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anıl Erciyeş
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
OCCT adlı programı indirip Stability Test sekmesinden sistemi Power testine sok bakalım 15 dakika. Tüm sistemin nedir bu arada? Dediğin gibi kartta problem olabilir. Hiç BIOS güncellemesi yapıp Windows'u tekrardan kurdun mu?
Tamamdır programı kurup deneyeceğim.

CPU : Ryzen 3 3100
GPU : RX 580 8GB
HDD : Toshiba 2TB
SSD : WD 500GB
RAM : HP 8x2 2666mhz
Anakart : ASUS Prime A320M-K

Evet, BIOS kurup Windows'u tekrar kurdum.

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Tamamdır programı kurup deneyeceğim.

CPU : Ryzen 3 3100
GPU : RX 580 8GB
HDD : Toshiba 2TB
SSD : WD 500GB
RAM : HP 8x2 2666mhz
Anakart : ASUS Prime A320M-K

Evet, BIOS kurup Windows'u tekrar kurdum.
RX 580'nin tam modeli nedir?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
Asus.

OCCT'de ekran kartı ikonuna sahip 3 farklı test var, hangi testi hangi ayarlamalarla yapayım?
Power testini yap bakalım hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin o ekran kartında BIOS Switch var mı diye bakayım dedim de göremedim.

tixion

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
7
İsim
Anıl Erciyeş
Power testini yap bakalım hocam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Senin o ekran kartında BIOS Switch var mı diye bakayım dedim de göremedim.
BIOS'tan falan ayarlanabiliyorsa bi bakabilirim. Bu Power testi süresinde 1 saat yazıyor. Default modda mı seçip başlatmam gerekiyor?

Emre Zengin

Moderatör
En İyi Cevap
20
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,730
İsim
Emre Zengin
BIOS'tan falan ayarlanabiliyorsa bi bakabilirim. Bu Power testi süresinde 1 saat yazıyor. Default modda mı seçip başlatmam gerekiyor?
Power testini seçip Auto yazan varsa onu seçip başlat testi hocam. 15 dakika yapman yeterli dediğim gibi. BIOS Switch ekran kartının üstünde olur hocam.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,419
Üyeler
156,484
Son üye
hellelele
Top Bottom