Neler Yeni

Wifi Dağılımı ve Mesh Sistemi

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
İREM YAZICI
Selamlar, 75m2 bir evde oturuyorum ancak wifi dağılımı konusunda sıkıntı yaşıyorum.

Turkent Gigafiber kullanıcısıyım, Turknet'in verdiği Zyxel VMG3625-T50B modemi kullanıyorum bunun yanı sıra Xiomi'nin 4 antenli routerını kullanıyorum ancak pek verim alamıyorum.

Elimde Keenetic Hero DSL modem de mevcut.

Şimdi sormak istediğim sor şu; aile evinde yaşadığım için annem evin herhangi bir yerinden kablo geçmesini istemiyor. Öncelikle onu söyleyeyim.

Elimdeki ekipmanlar ile evin içine hem wifi hem de modeme 10Mt uzaktaki bilgisayarıma sağlıklı bir internet iletebilir miyim? İletebilirsem (Modemden gelen kablosuz sinyali router üzerinden kablo ile bilgisayarıma bağlamak?) en sağlıklı hani ayarlarla nasıl iletebilirim?

Bu ihtimallerin yanı sıra aklımda iki tane de cihaz var. Biri TP-Link Powerline, önerir misiniz? Benim durumuma uygun olur mu? Hangi modelini önerirsiniz?

Diğer cihazı yine TP-Link Deco serisi. önerir misiniz? Benim durumuma uygun olur mu? Hangi modelini önerirsiniz?

Bu iki cihaz dışında da ortalama 2.5K bütçeye nasıl bir sistem önerirsiniz? Artık bilgisayımdan oyun oynayabilmek istiyorum.

Top Bottom