Neler Yeni

Wifi üzerinden bir şey indirince internetim kesiliyor

Salieri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yalçın Bora Dinçer
Merhabalar, uzun yıllardır Uydunet kullanmaktayım ve son 6 aya kadar oldukça memnundum. Şu zamana kadar hiçbir problemim yoktu ve paketim 100 download, 5 upload. Aldığım değerler de neredeyse her zaman 99-5. Fakat son 6 aydır wifi üzerinden bir şey indirmeye çalıştığımda (her cihazda: PC, mobil, tablet vs.) internetim gidiyor. Modem wifi listesinde gözüküyor fakat bağlanamıyorsun. Modeme reset attığın an düzeliyor ama bir şey indirmeye çalıştığımda, örneğin 3 GB bir dosya, 1 GB falan inince gene kesiliyor.

Kablolu bağlantı ile masaüstü bilgisayarımda ne yaparsam yapayım, ne kadar yüklenirsem yükleneyim almam gereken değerleri alıyorum ve internetim kesilmiyor. Okul zamanı yoğun olduğumdan bir şekilde geçti ama şu tatile girdiğimden beri 3-4 kere arıza desteği aradım. IP'nizi değiştirdik, bilmem ne diyerek geliştiriyor. Oradan bakıyor, o sırada internetim varsa "değerleriniz normal" deyip geçiştiriyor. Bu neden oluyor, sebebi nedir? Bilgi sahibi arkadaşlar fikir verebilir mi?

Farex

80+ Silver
Kardeşim ben 2014 den beri kullanıyorum çok memnunum 100/20 hız kullanıyorum kiralık modeme geçtim eğer modemin eski ise kesinlikle kiralık modeme geç rahatlarsın sorunun ondan kaynaklı olabilir birde bursa da isen il müdürlüğünden tanıdık var hallettirebilirim.

Salieri

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Yalçın Bora Dinçer
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Kardeşim ben 2014 den beri kullanıyorum çok memnunum 100/20 hız kullanıyorum kiralık modeme geçtim eğer modemin eski ise kesinlikle kiralık modeme geç rahatlarsın sorunun ondan kaynaklı olabilir birde bursa da isen il müdürlüğünden tanıdık var hallettirebilirim.
İlginize teşekkür ederim ben de 2012 den beri kullanıyorum ve aynı modem çok çok eskidi aslında bir daha arayıp Malesef Bursa'da değilim

Farex

80+ Silver
İlginize teşekkür ederim ben de 2012 den beri kullanıyorum ve aynı modem çok çok eskidi aslında bir daha arayıp Malesef Bursa'da değilim
arayın modem performansından memnun değilim modem kiralamak istiyorum diyin bir iki ay deneyin zararı olmaz diye düşünüyorum olmadı iptal ettirirsiniz ama %80 sorunun kaynağı eski modem.

Farex

80+ Silver
Modemin güç adaptörü mü anlayamadım. Güç ise alakasız geldi çünkü kabloluda problem yaşamıyorum ya modemin wifi kısmında problem var ya da gelen sinyalde falan olması gerekmez mi
Yok arkadaş senin pc den bağlandığını düşünerek bilgisayarda da adaptör kullanıyorsun diye düşündü herhalde sen dediğim yap kardeşim ğişman olmazsın.

Lady-Of-Ice

80+ Silver
Evet; modem adaptörü. Siz deneyin; değişim olmazsa farklı modem almanız gerekebilir.
https://www.sahibinden.com/uydunet-kablonet-modem/sifir
Pc ve laptop için.
Bir de şunları deneyin.
Denetim Masası\Ağ ve Internet\Ağ Bağlantıları
Wifi sağ tık özellikler;
Yapılandır
Güç şeçenekleri
Güç kazancı yazanda işaret varsa kaldırın.

Denetim Masası\Sistem ve Güvenlik\Güç Seçenekleri\Plan Ayarlarını Düzenle
Gelişmiş güç ayarlarını değiştir
Kablsouz bağ. ayarları
Güç tasarruf modu
Pilde ve prizde; en yüksek performans

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
993,466
Üyeler
157,076