Neler Yeni

Wifi ve USB den mavi ekran

Zırto

80+ Bronze
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.Benim bilgisayarım mavi ekran veriyordu sürekli inventusla konustum Format atın yyazılımsalmı donanımsalmı anlarız ona göre geri alırız dediler.Bende formatladım Pc yi pc açıldı Flash bellegi taktım sağ altta sorunlu usb yazıyordu bende sıkıntı yapmaz diye devam ettim kullanmaya pat mavi ekran sonra onu takmadım 2 saat falan yemedim 2 saatten sonra takim dedim taktım yine mavi ekran bu flashdan olacagını dusunuyyorum birde benim WİFİ adaptöründen mavi ekran veriyor diye düşünüyyorum Çünkü oyun oynarken olmuyor mavi ekran chromede dolaşırken anlık int gidiyor hay aksi diyor sonra 30 saniye sonra mavi ekranı veriyor ben bu ikisini çıkartttım mavi ekran yemedim şu an takılı hay aksi derse mavi ekran yiyicem bunlarla kaynaklı olabilir diye dusunuyorum donanımsal sorun oldugunu düşünmüyorum ben size minidumpları atim https://www.mediafire.com/file/rmpg3yd3lqfphwt/Desktop.rar/file
Mesaj otomatik birleştirildi:

@FightForHonor

Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.Benim bilgisayarım mavi ekran veriyordu sürekli inventusla konustum Format atın yyazılımsalmı donanımsalmı anlarız ona göre geri alırız dediler.Bende formatladım PC yi PC açıldı Flash bellegi taktım sağ altta sorunlu usb yazıyordu bende sıkıntı yapmaz diye devam ettim kullanmaya pat mavi ekran sonra onu takmadım 2 saat falan yemedim 2 saatten sonra takim dedim taktım yine mavi ekran bu flashdan olacagını dusunuyyorum birde benim WİFİ adaptöründen mavi ekran veriyor diye düşünüyyorum Çünkü oyun oynarken olmuyor mavi ekran chromede dolaşırken anlık int gidiyor hay aksi diyor sonra 30 saniye sonra mavi ekranı veriyor ben bu ikisini çıkartttım mavi ekran yemedim şu an takılı hay aksi derse mavi ekran yiyicem bunlarla kaynaklı olabilir diye dusunuyorum donanımsal sorun oldugunu düşünmüyorum ben size minidumpları atim https://www.mediafire.com/file/rmpg3yd3lqfphwt/Desktop.rar/file

@FightForHonor
@ErenXPG yardım edermisin yada bileni etiketleyebilirmisin şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:

ErenROG

80+ Gold
En İyi Cevap
7
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,258
İsim
Eren Karakılıç

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Öncelikle iyi akşamlar arkadaşlar.Benim bilgisayarım mavi ekran veriyordu sürekli inventusla konustum Format atın yyazılımsalmı donanımsalmı anlarız ona göre geri alırız dediler.Bende formatladım PC yi PC açıldı Flash bellegi taktım sağ altta sorunlu usb yazıyordu bende sıkıntı yapmaz diye devam ettim kullanmaya pat mavi ekran sonra onu takmadım 2 saat falan yemedim 2 saatten sonra takim dedim taktım yine mavi ekran bu flashdan olacagını dusunuyyorum birde benim WİFİ adaptöründen mavi ekran veriyor diye düşünüyyorum Çünkü oyun oynarken olmuyor mavi ekran chromede dolaşırken anlık int gidiyor hay aksi diyor sonra 30 saniye sonra mavi ekranı veriyor ben bu ikisini çıkartttım mavi ekran yemedim şu an takılı hay aksi derse mavi ekran yiyicem bunlarla kaynaklı olabilir diye dusunuyorum donanımsal sorun oldugunu düşünmüyorum ben size minidumpları atim https://www.mediafire.com/file/rmpg3yd3lqfphwt/Desktop.rar/file

@FightForHonor

@ErenXPG yardım edermisin yada bileni etiketleyebilirmisin şimdiden teşekkürler.
Donanımsal problem olma ihtimali var gibi duruyor.

BIOS güncelleyin.

XMP kapatın. Kısa bir süre böyle kullanın sorun devam etmez ise açın.

Windows güncellemesi varsa yapın.

Zırto

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

BIOS güncelleyin.

Evet windows güncelleme var ama XMP nedir

BIOS güncelleyin.

Donanımsal Sorun olabilir dedinizde ne gördünüz accaba ?

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
Evet windows güncelleme var ama XMP nedir
BIOS'dan RAM'lerin gerçek hızına ulaşmasını sağlayan OC.
Donanımsal Sorun olabilir dedinizde ne gördünüz accaba ?
Donanımlar ile iletişim kuran sysler hata veriyordu. Bi ihtimal olabilir bu yüzden.

Ayrıca bu işlemi de uygulayın.

Zırto

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
BIOS'dan RAM'lerin gerçek hızına ulaşmasını sağlayan OC.

Donanımlar ile iletişim kuran sysler hata veriyordu. Bi ihtimal olabilir bu yüzden.

Ayrıca bu işlemi de uygulayın.
Peki bu Flash bellek yada wifi adaptörüyle alakalı bir şey yokmu

Emirhandkee

80+ Titanium
En İyi Cevap
45
  • Çipset sürücünüzü güncelleyin.
  • DDU ile ekran kartı sürücünüzü kaldırıp WHQL sertifikalı bir sürüm kurmanızda yarar var.
  • Donanım kimliği ile ağ adaptörünün sürücüsünü bulmaya çalışın. Onun dışında farklı portlara takmayı deneyin.

Top Bottom