Neler Yeni

WIN 11 E GEÇEMİYORUM / BİLGİSAYARIM DESTEKLEMESİNE RAĞMEN.

memobeast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet Baran
Windows'un sunduğu destekleme programında her şey normal destekliyor olmasına rağmen, windows updateye geldiğimde 3.fotoğraftaki hatayı alıyorum.
Sebebini bilen ulaşabilir mi lütfen?

Ekler

• 1.png
    1.png
    17.4 KB · Hit: 44
  • 2.png
    2.png
    5.8 KB · Hit: 36
  • 3.png
    3.png
    8.3 KB · Hit: 35
  • 4.png
    4.png
    19.5 KB · Hit: 39

Annawork

80+
Merhaba,

Yaşadığınız problemi Windows 11'i direkt olarak indirip cihazınızı yükselterek çözebilirsiniz.
Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?..

1) ISO dosyasını indirdikten sonra dosyayı açabilir ve "Setup" dosyasını çalıştırarak herhangi bir USB cihazına ihtiyaç duymadan önünüze gelen seçeneklerden yükselt seçeneğini kullanabilirsiniz.

2) USB cihazınızı CMD üzerinden bazı ayarlar ile ön yüklenebilir hale getirebilir ve ISO dosyasının içerisindeki dosyaları normal dosya kopyalar gibi USB'ye aktarabilir veya bunun için RUFUS ve benzeri programları kullanabilirsiniz.
Bu adımları yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Bios ayarlarından USB'yi birincil disk olarak düzeltmeniz ve ayarları kayıt ederek yeniden başlatmasını sağlamalısınız.
Böylelikle karşınıza format atma ekranının gelmesini sağlarsınız ve format atma ekranında dilerseniz sistemi sıfırlayabilir veya "1." seçenekteki adımları takip ederek sisteminizi yükseltebilirsiniz.

Adımları yapmayı bilmiyorsanız "Youtube" üzerinden bu konular hakkındaki videoları izleyebilir ve neleri yapmanız gerektiğini ve neleri yapmamanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Windows 11 İndirme Bağlantısı: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11

memobeast

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
9
İsim
Mehmet Baran
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Merhaba,

Yaşadığınız problemi Windows 11'i direkt olarak indirip cihazınızı yükselterek çözebilirsiniz.
Peki bunu nasıl yapabilirsiniz?..

1) ISO dosyasını indirdikten sonra dosyayı açabilir ve "Setup" dosyasını çalıştırarak herhangi bir USB cihazına ihtiyaç duymadan önünüze gelen seçeneklerden yükselt seçeneğini kullanabilirsiniz.

2) USB cihazınızı CMD üzerinden bazı ayarlar ile ön yüklenebilir hale getirebilir ve ISO dosyasının içerisindeki dosyaları normal dosya kopyalar gibi USB'ye aktarabilir veya bunun için RUFUS ve benzeri programları kullanabilirsiniz.
Bu adımları yaptıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatıp Bios ayarlarından USB'yi birincil disk olarak düzeltmeniz ve ayarları kayıt ederek yeniden başlatmasını sağlamalısınız.
Böylelikle karşınıza format atma ekranının gelmesini sağlarsınız ve format atma ekranında dilerseniz sistemi sıfırlayabilir veya "1." seçenekteki adımları takip ederek sisteminizi yükseltebilirsiniz.

Adımları yapmayı bilmiyorsanız "Youtube" üzerinden bu konular hakkındaki videoları izleyebilir ve neleri yapmanız gerektiğini ve neleri yapmamanız gerektiği konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Windows 11 İndirme Bağlantısı: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows11
Peki windows 10 pro keyimi kullanabilir miyim 11'de de?
Ve hiçbir dosyamın kaybolmamasını istiyorum, yükseltme seçeneğiyle ilerlemem gerekir dimi.
1.seçenek mi, 2.seçenek üzerinden mi ilerleyeceğim?

Ekler

• 5.png
    5.png
    31.9 KB · Hit: 18
Dahası  
Reaksiyon skoru
10
İsim
Bahadır
Ve hiçbir dosyamın kaybolmamasını istiyorum, yükseltme seçeneğiyle ilerlemem gerekir dimi.
Eğer daha önceden kurulumu GPT değil de MBR disk şeklinde yaptıysan, ISO ile sıfırdan yükseltebilirsin sadece.

Annawork

80+
1.seçenek mi, 2.seçenek üzerinden mi ilerleyeceğim?
Yükseltmelerde "Key Anahtarı" girmeniz gerekmez.
Ve evet, mevcut key anahtarınızı otomatik olarak Windows 11'de de aktif olarak kullanabileceksiniz.
Bunun dışında mevcut key anahtarınızı nereden aldığınızı bilmiyorum.

İnternet üzerinden birkaç dolara satın alınan bazı OEM Key'ler var, bunlar direkt olarak anakart üzerine kayıt ediliyor ve tekrar key anahtarı istemeden kurulum yapabiliyorsunuz.
Aynı fiyat aralığına sahip bazı key anahtarları ise anakart üzerine kayıt edilmez sürekli kullanım imkanı sağlar.
Örnek olarak şu an sahip olduğum W10 Pro Key Anahtarını istediğim zaman başka bir bilgisayar üzerinde kullanabiliyorum.

İlk (1.) seçenek, mesajda da belirtildiği gibi herhangi bir USB ve BIOS işlemleri ile uğraşmadan direkt olarak "Yükselt" seçeneği ile bilgisayarınızı yükseltmenizi sağlar.

Aynı işlevi ikinci seçenekte sizlere sunar.
Kişisel görüşümü yansıtmam gerekirse her zaman ikinci seçeneği kullanıyorum.
Buna ek olarak şu ana kadar bilgisayarı ISO dosyaları ile güncellemek gibi bir senaryo ile karşılaştığımda tüm verilerimin yedeğini alıp direkt olarak temiz kurulumu tercih ettim; başka bir değiş ile format attım.

Kullandığınız cihaz bir "Dizüstü" ise ve eğer format atmak isterseniz de o esnada dikkatli olmanızı öneririm.
Artık birçok "dizüstü" bilgisayarda ufak bir tuş bulunuyor ve dilediğiniz zaman bu tuş ile bilgisayarınıza format atabiliyorsunuz.
Ben format atarken o tuşun erişimi olan format dosyalarının bulunduğu dizini de silmiştim.
Ve bu da beni o tuş ile artık herhangi bir USB/DVD olmadan format atamayacağım bir duruma getirmişti.

Sizler ilk seçeneği kullanarak sisteminizi yükseltebilirsiniz; bu işlem hemen hemen "Güncellemeleri Denetle" kısmının sunduğunu sunuyor sizlere.

Not: Sunduğum ek bilgiler aklınızda oluşabileceğini düşündüğüm başka soruların cevaplarından ibarettir.

Son düzenleme:
Top Bottom