Neler Yeni

Yardım Win 7 kurdum ama açılmıyor

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bilal
Laptopum Huaweı matebook d15
Özellikleri amd ryzen 5 3500u (ekran kartı vega 8 (apu))
256 gb m2 ssd
8gb ram

Win 10 home kuruluydu zaten. Bende performans için win 7 kurmayı denedim ama bi türlü olmadı en son fullindircafe diye bi siteden win 7 iso + uefi dosyasını indirdim. Rufus ile usb ye attım. Kurulum oldu ama açılış ekranı çok uzun sürdü. Bende açıp kapatım gene uzun sürdü yani hiç açılmıyoru. Bende tekrar kurulum yaptım bu sefer hata kurtarma ekranı geldi windowsu normal olarak başlattım gene aynısı. Benim eski win 10 da gitti. Yani laptopum şuam freedos gibi bişey. Acil yardım edin lütfen win 7 kurmam lazım......!!!!

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Keşke denemeden önce W7 mi W10 mu kurmam lazım diye bir soru oluştursaydın, insanlar ona göre yorum yapardı. Çünkü güncel bilgisayarda ve SSD var Windows 10 kalması daha mantıklıydı. Bu arada Boot Menüsüne girdiğinde orada W7 veya W10 çıkıyor mu?

Allah'ın Kulu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
256 gb m2 ssd
8gb ram

Win 10 home kuruluydu zaten. Bende performans için win 7 kurmayı denedim ama bi türlü olmadı en son fullindircafe diye bi siteden win 7 iso + uefi dosyasını indirdim. Rufus ile usb ye attım. Kurulum oldu ama açılış ekranı çok uzun sürdü. Bende açıp kapatım gene uzun sürdü yani hiç açılmıyoru. Bende tekrar kurulum yaptım bu sefer hata kurtarma ekranı geldi windowsu normal olarak başlattım gene aynısı. Benim eski win 10 da gitti. Yani laptopum şuam freedos gibi bişey. Acil yardım edin lütfen win 7 kurmam lazım......!!!!
Win 7 kuramazsın
sürücü desteği yok maalesef

SorryImSoBussy

80+ Silver
En İyi Cevap
9
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,976
İsim
HBE
256 gb m2 ssd
8gb ram

Tüm W7 keyleri iptal edilip, W10keylerine dönüştüeülmüşken, sen nereden W7 key'i buldun? Sağdan soldan indirdiğin iso dosyaları modifiye edilmiş işletim sistemleridir. Zaten Windows desteğide kesti uzun zaman önce. Uzun sürede açılmasının büyük ihtimalle nedeni, dağıtıcı tarafından içerisinde bulunan farklı yazılımlar olsa gerek.

Windows 7 bir çukurdur. Dipsiz bi çukur. Kendinizi artık bu çukura atmayın.

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bilal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Win 7 kuramazsın
sürücü desteği yok maalesef
Win 8 veya 8.1 desteği varmı
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tüm W7 keyleri iptal edilip, W10keylerine dönüştüeülmüşken, sen nereden W7 key'i buldun? Sağdan soldan indirdiğin iso dosyaları modifiye edilmiş işletim sistemleridir. Zaten Windows desteğide kesti uzun zaman önce. Uzun sürede açılmasının büyük ihtimalle nedeni, dağıtıcı tarafından içerisinde bulunan farklı yazılımlar olsa gerek.

Windows 7 bir çukurdur. Dipsiz bi çukur. Kendinizi artık bu çukura atmayın.
Krdşm win 7 performans olarak daha iyi buyüzden win 7 denedim yoksa güncel kalmayı tercih ederim

Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Bilal
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Keşke denemeden önce W7 mi W10 mu kurmam lazım diye bir soru oluştursaydın, insanlar ona göre yorum yapardı. Çünkü güncel bilgisayarda ve SSD var Windows 10 kalması daha mantıklıydı. Bu arada Boot Menüsüne girdiğinde orada W7 veya W10 çıkıyor mu?
Menüde win 8 kurulumu deyip win 7 kuruyor. Win 10 yok

Windows 10 kurun.
Home mi pro mu

Allah'ın Kulu

80+ Silver
En İyi Cevap
1

Allah'ın Kulu

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Peki laptopa win 7 sürücüleri kurup indirebilirmiyim. Daha doğrusu hiç imkan varmı. Çünkü bana performans lazım. Win 10 cpu ve ram kullanımı fazlasıyla yüksek
Windows güncelleştirmelerini ihmal etmeyin. Tüm sürücüleri (chipset, ekran kartı vs.) Güncel sürümlerini kurun.
Herhangi bir sorun yaşamazsınız

Peki laptopa win 7 sürücüleri kurup indirebilirmiyim. Daha doğrusu hiç imkan varmı. Çünkü bana performans lazım. Win 10 cpu ve ram kullanımı fazlasıyla yüksek
Son teknoloji cihaza windows 7 kurmak çok mantıksız.

Windows güncelleştirmelerini ihmal etmeyin. Tüm sürücüleri (chipset, ekran kartı vs.) Güncel sürümlerini kurun.
Herhangi bir sorun yaşamazsınız

Son teknoloji cihaza windows 7 kurmak çok mantıksız.
Zaten windows 7 sürücüleri mevcut değil

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar
256 gb m2 ssd
8gb ram

Açılırken kapatırsan öyle olur, beklemen lazım.

Top Bottom