Neler Yeni

Modding Windows 10 Home 21 H1 (İs Derlemesi 19043.899) x64 WithApp Türkçe

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Windows 10 Home 21 H1 (İs Derlemesi 19043.899) x64 WithApp Türkçe
UEFİ/Legacy | Kalıcı Performans | + Programlı | Tam Güncel | ESD'li

Microsoft Office 2019 Plus,Adobe PDF Reader,WinRAR 6.0,Notepad++,MSVisual C++ Sistem Kütüphaneleri,Startisback 2.9.9 + HD Resimler.
1626963628315.png

Hakkında
  • Microsoft .Netframework 3.5 Aktif edildi. Eski bileşenler_DirectPlay Etkin,Masaüstü Simgeleri aktif edildi.
  • Microsoft Office 2019 Plus,Adobe PDF Reader,WinRAR 6.0,Notepad++,MSVisual C++ Sistem Kütüphaneleri,Startisback 2.9.9 Son sürüm Başlat menüsü sisteme entegre aktif gelir.
  • Toplu Kritik Güvenlik Güncelleştirmelerinin tamamı sisteme entegre edildi bugüne güncel!
  • Microsoft Store,Hesap Makinesi,Kamera Dışındaki, Tüm Metro uygulamaları kaldırıldı! Media player,Edge Tarayıcı içermez. IE Bırakıldı.
  • Sistem tam yetkili hesap olan , Administrator hesabı ile son hızla bilgisayarınıza kurulur.
  • Sisteme HD Kalitesinde birbirinden hoş duvarkağıtları eklenmiştir. Dileyenler sağtık kişiselleştirme'den slayt moduna alarak temaları rahat şekilde kullanabilirler.
  • Telemetry güvenlik koridorlarındaki açıklar tamamen kapatılarak daha güvenlik sistem elde edilmiştir. Bu sayede arka planda kendiliğinden hiç bir yapı otomatik başlamayacaktır.
  • Windows Defender + Hyper sanallaştırma servisleri (108) adet. tamamen kaldırıldı! (88) Adet'de sistem optimizasyon ayarları orinjinal yapıya tanımlanmıştır.
  • Sistemin tepkime süreleri açılış/kapanış uygulamalara yönelik balans hız ayarları kalıcı şekilde optimize edildi.Update vb.değişimlerden kesinlikle etkilenmez kalıcıdır.
  • Sayfalar arası bekleme süreleri minimal, ve sadece uygulama oyun ve grafik işlemlerindeki işlemci ve ram kullanımına yönelik ayarlar tanımlı gelir stabil bir ortam yaratır.
  • Internet Explorer genel optimizasyonları yapılı gelir. Ana giriş sayfası Google Türkiye olarak tanımlanmıştır.Şimşek hızında çalışır!
  • SSD Disklerin sağlık durumlarına yönelik meşkuliyet veren arka plan servisler ön bellek kullanımlar vs. deaktif konuma alındı dünyada önerilen yaygın ayarlardandır.
  • Pil,Isı ve donanım üzerinde ağır yükü hafifletecek olan özel ayarlarda tanımlanmıştır. Bu sayede nihai ve daimi olarak sistemin aynı kararlılıkta çalıştığını göreceksiniz.
  • Windows raporlama,Uac,dizin giriş engelleri.Yazdırma biriktiricisi,Biometry,Raporlama,Disk birleştirme,Sistem ve kullanıcı dökümleri takip ve yedekleme,Log tutma iz sürme hizmetleri,Superfetch,arka plan depolamaları ,SSD-disk meşkuliyetleri deaktif.
  • Diğer sistemlerden farklı olarak her şey yerli yerinde tüm servisler aktif edilebilir şekilde kullanıcının kontrolünde olarak tasarlandı.
  • Masaüstü kısayol okları duruyor, Kısayol ÖNEKİ kaldırılmıştır. Masaüstüne gelen uygulamaların kısayollarına (kısayol) eki gelmeyecek şekilde ayar tanımlı.
  • Windows update sistem güncellemeleri, sürücü güncellemeleri özellikle açık bırakılmıştır aktiftir. Sistem online olunduğunda güncellemeleride alır driver'larıda yükler.
  • Cihazlarınızda bios,efi gömülü keyler varsa eğer, otomatik sistem aktir eder, yoksa eğer keyinizi girebilirsiniz. Hiçbiri yoksa eğer, internete bağlandığınızda sistem otomatik lisanslar.
  • İşletim sistemi , imkanlarım dahilinde Real olarak ve VMWare sanal makine üzerinden bir kez test edilmiştir. Zerre kadar bir hataya rastlanılmamıştır. Atak seri ve akıcı.
  • Kurulum zamanlama ve hız kazanma bakımından , internet'e bağlanılmadan kurulumlar genellikle önerilmektedir. Bağlı olsanızda farketmez kurulum devam eder.
  • Windows 10 21 H1 Home x64 işletim sistemi Dism++ uygulaması kullanılarak hazırlanmıştır. Servislerle ilgili olarak detay bilgiler spoiler içerisinde eklidir lütfen inceleyiniz.Ayrıca ISO dosyası içerisinde de ini uzantılı sistem optimizasyonları dosyasında da bulmanız mümkündür.
  • Kurulum işlemleri Boot yönergeleriyle temiz kurulum yapılması önerilir. Yazdırma işlemleri içinse Rufus,BalenaEtcher,AIOBoot,VentoyBoot uygulamaları önerilir.
  • Sistemle ilgili olarak geri dönüşleriniz ben ve değerli üye arkadaşlarımız için önemli olacaktır. Lütfen bununla alakalı olarak kuran arkadaşlarımız değerli yorumlarını eksik etmesinler. Bu sayede de, ben ve diğer üye arkadaşlarımızda fikir ve haberdar olmuş olacaklar bu sayede.
  • Sistemi konudaki linklerde değişim yapmadan aynı şekilde isteyen kişiler forum,site,blog sosyal mecralarda bu şekilde alıntı olarak verebilirler rica olunur.

indirme linki

Windows 10'u Miscrosoft üzerinden edinmek isteyenler, alttaki kaynak linkten edinebilirler.
Kaynak link: https://www.microsoft.com/tr-tr/software-download/windows10

Son düzenleme:

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Virüs olmadığını nereden bilelim?

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Virüs olmadığını nereden bilelim?
Şuradan tahmin edebilirsiniz mesela. Yandex dosya depolama sunucularının kaspersky ile, yüklenen program ve içeriklerin tarama yapıldığını bilerek emin olmanız mümkün. Şifrelenmiş rarlı ve zipli içerik değil tamamen şeffaf ve açık şekilde verilen bir iso dosyası.
Açık şekilde iso kalıbı olarak yüklü ve indirilmeye hazır. Zararlı içerikler vb durumlar da,yandex, googledrive ve dropbox vb gibi depolama siteleri zararlı olan içerikleri anında silerler: Dileyen kurar veya kurmaz taktir indirecek olan arkadaşların. İndirdiğiniz dosyaları elbette taramalardan geçirin, her ne olursa olsun bunu mutlaka alışkanlık haline getirmeyi unutmayın. İlla benim hazırladığım sistemle ilgili değil tüm dosya ve içerikler için 1kb'lık resim dosyasını bile taramanız sisteminizi güvende tutar. Zararlı içerikler için gerekli her daim. Umarım anlaşılır olmuştur. Performanslı işletim sistemi kullanmanız beraberinde de, virüssüz günler dilerim. :)

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
Daha 20H1 Sürümüne Bile Geçmedim Fakat Windows Update Aracını Yükledim Ve Akşama Doğru Update Yapacağım Teşekkürler :)

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
20H2 olanı var mı? 21H1'de laptopun touchpad sürücüsü yok ondan touchpadi kullanamıyorum.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Daha 20H1 Sürümüne Bile Geçmedim Fakat Windows Update Aracını Yükledim Ve Akşama Doğru Update Yapacağım Teşekkürler :)
Bu sistemi gönül rahatlığıyla indirip kurun bana teşekkür edersiniz. Hiç uğraşmayın güncellemeler zamanınıza ve alacağınız gb'larca güncellemeler yazık netinize de. Karar sizin ben sadece tavsiye ediyorum. Farkı görün derim saygılarımla değerli kardeşim. :)

PenguReis

80+ Bronze
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
367
İsim
PenguLand Reisi
Bu sistemi gönül rahatlığıyla indirip kurun bana teşekkür edersiniz. Hiç uğraşmayın güncellemeler zamanınıza ve alacağınız gb'larca güncellemeler yazık netinize de. Karar sizin ben sadece tavsiye ediyorum. Farkı görün derim saygılarımla değerli kardeşim. :)
Hocam Zaten Performansım Baya Düştü Yükseltme Yapmasam Bile Format Atmak Zorunda Kalacağım Update Yapmak Daha İyi Benim Açımdam :)

ouzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Oğuz Yaka
Instagram
ouz.y
Eline emeğine sağlık usta.
Bir şey merak ettim bu kadar emek vermişsin neden ücretsiz yayınlıyorsun ki?

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Eline emeğine sağlık usta.
Bir şey merak ettim bu kadar emek vermişsin neden ücretsiz yayınlıyorsun ki?
Microsoft'da ücretsiz yayımlıyor. Tek fark kendim için uzun yılların deneyimleriyle, sistemi optimize ederek + güncelleme işlemleride yaparak güncel ve stabil sistemleri tüm insanlarımızla, rahat ve konforlu bir deneyimle kullanmalarına olanak sağlamak amaçlı. 2003 yıllarından itibaren hep yaptığım bir şey zaten yeni değil. Bu sadece windows için geçerli değil, Açık kaynak linux işletim sistemleri içinde geçerli ki, Türkiye'de ilk linux modifiye eden kişilerden biriyim diyebilirim. Bunu internet'den araştırma yaparak nick adımla az çok anlayabilirsiniz. Sorunuzun cevabı benim için bu olabilir ancak. Evet bedava iş yapan yok,reklamlı ve de yabancı sunuculara yükleyip, 40 reklamdan sonra indirme linki veren mecralarında olduğunu az çok biliyoruz. Kaç kişi yandex güvenilir bir sunucu kullanarak link verebilir biz buna bakalım yoğunlaşalım biraz da, detaylı düşünerek bu ihtimaller üzerinden bir mantık ortaya koyalım. Benim mantığım bu şekil değerlendirme kurup kullanmak ilk ve son kullanıcının kendi taktiriyle sınırlıdır sadece. Geneli itibarıyla indirip kurup kullanan arkadaşlardan çoğunlukla övgü ve teşekkürler gelmekte. Bu da beni ayrıca onurlandırmakta. Ben ve bizim gibiler için yeterli gelir herhalde bu gibi beklentileri olanlar için. Şimdilik aklıma gelenler bunlardı değerli kardeşim. Saygılarımla.

Son düzenleme:
  • Muhteşem
Reaksiyonlar: ouzz

ouzz

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
456
İsim
Oğuz Yaka
Instagram
ouz.y
Microsoft'da ücretsiz yayımlıyor. Tek fark kendim için uzun yılların deneyimleriyle, sistemi optimize ederek + güncelleme işlemleride yaparak güncel ve stabil sistemleri tüm insanlarımızla, rahat ve konforlu bir deneyimle kullanmalarına olanak sağlamak amaçlı. 2003 yıllarından iyibaren hep yaptığım bir şey zaten yeni değil. Bu sadece windows için geçerli değil, Açık kaynak linux işletim sistemleri içinde geçerli ki, Türkiye'de ilk linux modifiye eden kişilerden biriyim diyebilirim. Bunu internet'den araştırma yaparak nick adımla az çok anlayabilirsiniz. Sorunuzun cevabı benim için bu olabilir ancak. Evet bedava iş yapan yok,reklamlı ve de yabancı sunuculara yükleyip, 40 reklamdan sonra indirme linki veren mecralarında olduğunu az çok biliyoruz. Kaç kişi yandex güvenilir bir sunucu kullanarak link verebilir biz buna bakalım yoğunlaşalım biraz da, detaylı düşünerek bu ihtimaller üzerinden bir mantık ortaya koyalım. Benim mantığım bu şekil değerlendirme kurup kullanmak ilk ve son kullanıcının kendi taktiriyle sınırlıdır sadece. Geneli itibarıyla indirip kurup kullanan arkadaşlardan çoğunlukla övgü ve teşekkürler gelmekte. Bu da beni ayrıca onurlandırmakta. Ben ve bizim gibiler için yeterli gelir herhalde bu gibi beklentileri olanlar için. Şimdilik aklıma gelenler bunlardı değerli kardeşim. Saygılarımla.
Kolay gelsin reis çalışmalarının devamını dilerim.

RevDeisDou

80+ Titanium
En İyi Cevap
17
Dahası  
Reaksiyon skoru
48,852
İsim
Rev D
İlgilendiği Kategoriler
Hepsi ;)
Sürüm güncelleme almıyor mu? Daha önce w11 kurdum sıkıntı yaşamadım ama bu ISO' da güncelleme yaparken hata alıyorum ve kesinlikle sürüm değişmiyor.

cengizovic

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
915
İsim
Cengiz Han
Hocam indirilmiyor yardımcı olur musunuz? laptobuma indireceğim. biraz eski olduğu için gereksiz şeylerle yavaşlamasını istemiyorum.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Çevrim içi yöneticiler

• B1L0
    Hayırlı forumlar

Forum istatistikleri

Konular
903,463
Üyeler
140,204
Son üye
mehmetdumanonline