Neler Yeni

Windows 11 Desteği Olan İşlemcilerin Listesi

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
Microsoft, sitesinde şu anlık hangi işlemcilerin desteklendiğini paylaştı. Çok saçma bir liste, birçok işlemci yok.
Ek olarak Windows 11'in Legacy desteği olmadığını da belirteyim. Orijinal ISO dosyası sadece UEFI sistemlerde kullanılabiliyor.
Umarım geriye dönük desteği de getirirler yoksa birçok kişi kullanamayacak. ISO ile oynayıp bunları kaldırma şansımız var aslında.
Fakat bununla uğraşacak kişi sayısı azdır, yapıp paylaşanları ise güvenilir bulmayıp indirmeyenler olacaktır. Kendi ayaklarını sıktılar.
"Bana ne, onunla mu uğraşacağım? Windows 10'da kalırım." diyen çok olacaktır. Sizin işlemciniz bulunuyor mu? Ne düşünüyorsunuz?

Intel:

AMD:

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Bilgilendirme için teşekkürler!

Laurâs

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
74
İsim
Hüseyin Resul Uslu
Microsoft, sitesinde şu anlık hangi işlemcilerin desteklendiğini paylaştı. Çok saçma bir liste, birçok işlemci yok.
Ek olarak Windows 11'in Legacy desteği olmadığını da belirteyim. Orijinal ISO dosyası sadece UEFI sistemlerde kullanılabiliyor.
Umarım geriye dönük desteği de getirirler yoksa birçok kişi kullanamayacak. ISO ile oynayıp bunları kaldırma şansımız var aslında.
Fakat bununla uğraşacak kişi sayısı azdır, yapıp paylaşanları ise güvenilir bulmayıp indirmeyenler olacaktır. Kendi ayaklarını sıktılar.
"Bana ne, onunla mu uğraşacağım? Windows 10'da kalırım." diyen çok olacaktır. Sizin işlemciniz bulunuyor mu? Ne düşünüyorsunuz?

Intel:

AMD:
4. Nesil i3 yokmuş yaa😓

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Jaess

80+ Gold
En İyi Cevap
4
Ryzen 5 1600 AF yok mu :(

dost ayran

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,807
İsim
babamrb
i7 6 nesil mevcut gecemicem malesef yazan dogruysa

𝐊𝐞𝐫𝐞𝐦

bilemiyorum altan
Moderatör
En İyi Cevap
26

The Last Dragonborn

80+ Titanium
En İyi Cevap
18
Microsoft'un yaptığı tamamen tekelcilik fakat bu kararı geri çekmezlerse pazar payları bayağı düşecektir.

Maalesef. 2600 varken 1600 AF yok gözüküyor. 3300X/3500X de yok ama 2300X/2500X var. 🤣
bide r3 1200 ü göremedim ben. o kadar athlon var 1200 yok
galiba bu devirde hep nostalji kazaniyor

EFI Shell

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,669
İsim
Semih Boran
Mantıken Conroe mimarili Intel Core 2 Duo'lar bile desteklemeli. EFI 1.0-UEFI 2.3.1B arası UEFI kullananlar ve TPM 1.2 kullananlar (yada hiç TPM olmayanlar) Sources klasörünü değiştirsin. Secure Boot'un olup olmamasının da önemi yok bu arada. Yine Sources klasörü değiştirilerek o da halloluyor.

Son düzenleme:

İsmail Aslan

80+ Gold
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,745
İsim
İsmail aslan
İlgilendiği Kategoriler
Monitör , ekran kartı
Steam
irexaTR
Reddit
İsmailAslanx
Listeye sonradan işlemci ekleneceğini düşünüyorum.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben sistemi topladığımda wn10 mu kurayım wn11 mi ? Microsoft sitesinde kendi iso dosyası ne zaman çıkıcak ?
Win 10 da kullanabildiğimiz uygulamalar , yazılımlar , driverlar , oyunlar wn11 de sorunsuz çalışacak mı ?

Top Bottom