Neler Yeni

Windows 11 TPM Hatasını atlatmak kalıcı çözüm!

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Windows 11 TPM Hatasını atlatmak kalıcı çözüm!
Neleri kaldırır? Windows 11 Boot wim dosyasından, "TPM - SecureBoot - Ram kontrollerini."

What-is-TPM-2.0-How-to-Fix-Windows-11-Module-Error.png

W11 ISO dosyasını açmak ve boot.wim dosyasına ulaşma işlemi.
1- İndirdiğiniz windows 11 iso dosyasını, power iso veya ultra iso programlarını kullanarak birlikte aç yoluyla w11 iso dosyasını açın.
Power ISO uygulamasının full halini indirmek için: https://cloud.mail.ru/public/Wvvo/Udy5bc3K4 | Katılımsız kurulum 32/64 bit. tüm windows'lar.

Ulaşılan boot.wim dosyasını çıkartmak ve TPM iletisinin çıkmaması için Fixleme işlemi.
2- Açılan w11 iso dosyasının sources klasörü içerisindeki boot.wim dosyasını masaüstüne fareniz ile sürükleyip çıkarın. X adlı klasöre atın. Alttaki linkten boot.wim bypass cmd dosyasını, X klasörü içerisine atarak (boot.wim + Bypass.cmd) -> dosyasını çalıştırın işlem bitene kadar bekleyin. İşlem sonunda boot.wim dosyanız hazır hale gelecektir. Geriye sadece windows 11 ISO dosyasını sources dizini altına boot.wim dosyasını atmak kalıyor..

W11 ISO dosyasına tekrar ekleme kaydetme işlemi.
3- Evvelinde açılmış olan, W11 ISO dosyasının yine sources dizini içerisine, yeni boot.wim dosyasını ekleyerek, artık bypass edilmiş olan tpm hatası şekilde işleml yaptınız. Son aşamada geriye kalan sadece açılmış olan w11 ISO dosyasını kalıbı bozmadan kaydetme işlemliyle kaydedip yeni iso'dan artık kurulumları yapabilirsiniz.

BOOT.WIM TMP HATASINI KALDIRAN BYPASS CMD DOSYASI
İNDİRME LİNKİ:
Zipli şifresiz!

NE İŞE YARAR?
Windows 11 Kurulumu sırasında eski donanımlara sahip olan tpm ve secureboot özelliklerini kontrol eden işlemi devre dışı bırakmaya yarar. Genel olarak yapılan bu işlemlerde elde edilen, yeni windows 11 ISO dosyası ile tüm bilgisayarlara da eski yeni farketmeksizin kurulum rahat bir şekilde yapılabilir.

Kaynak linkler:
Yeni bir Windows 11 iso dosyasını edinmek için kaynak linki: https://uupdump.net + Alternatif link + Alternatif II
Microsoft'un kendi sitesi üzerinden

" Yararlı olması dileklerimle saygılarımla Forjest. "

-= Copyright & 2021 =-

Konuda geçen bilgilerle ilgili kısaca videolu görsel resim ekledim arkadaşlar.
kPFiUI.gif

Görsel olarak düzenlenen BYPASS cmd dosyası
kkNDSH.gif

Son düzenleme:

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Güncellenmiştir Update: 7 Ekim 2021 bilgilerinize sunulur saygılarımla.
Edit: TPM, Secureboot yanına Ram kontrollerinide kapatması için komut eklenmiştir. Gerekli tüm açıklamalar konuda ve indirilen bypass cmd dosyası zipli içeriğinde beni oku text dosyasında yer almaktadır. Bir kez okumak işlemleri yapmak için yeterlidir.
İyi Forumlar & Saygılarımla. :)

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Hakan Can Yıldırım
Teşekkürler.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
  • Konu Sahibi Konu Sahibi

Siri

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Peki bu işlem daha sonrasında güncelleme almama engel olmayacak değil mi?

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
977,958
Üyeler
154,682
Son üye
erMeister7
Top Bottom