Neler Yeni

Windows 11 yükledikten sonra başıma gelenler…

mmelihfrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Melih Fırat
Merhaba arkadaşlar, 1 Ekim akşamı Windows 11 Insider sürümüne yükselttim Windows 10'dan. Her şey güzeldi taa ki Valorant'a girene kadar. Valorant'ta bir hata ile karşılaştım Security boot ve TPM 2.0 ile alakalı. İnternette çözümünü araştırırken tam yanıt alamayıp kendim biraz kurcalamaya karar verdim BIOS'u. Kurcalamaz olaydım başıma bela aldım. Bir ayarı değiştirip kaydedip BIOS'tan çıktım ve ardından bilgisayar açılmadı. Fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor fakat görüntü yok ve 5 saniyelik bir debelenmenin ardından fanlar saliselik duruyor ve dönmeye devam ediyorlar sanıyorum ki bilgisayar açılmıyor ama defalarca açmaya çalışıyor kendi kendine. Güç kaynağını kapatmasam sonsuza kadar deneyecek. İnternette BIOS sıfırlamak için araştırma yaptım BIOS pilini çıkarttım 10 dk bekledim hatta defalarca kez denedim tartının pilini çıkarıp anakarta taktım belki pil bitmiştir deyip ama nafile. CMOS jumper ile BIOS'u sıfırlamayı denedim yine olmadı. Gerçekten sıfırı tükettim sizce problem nedir? Voltajla vs oynamadım bir parçanın yanma veya bozulma ihtimali olduğunu sanmıyorum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
MetehanSekmen
Merhaba arkadaşlar, 1 Ekim akşamı Windows 11 Insider sürümüne yükselttim Windows 10'dan. Her şey güzeldi taa ki Valorant'a girene kadar. Valorant'ta bir hata ile karşılaştım Security boot ve TPM 2.0 ile alakalı. İnternette çözümünü araştırırken tam yanıt alamayıp kendim biraz kurcalamaya karar verdim BIOS'u. Kurcalamaz olaydım başıma bela aldım. Bir ayarı değiştirip kaydedip BIOS'tan çıktım ve ardından bilgisayar açılmadı. Fanlar dönüyor RGB'ler yanıyor fakat görüntü yok ve 5 saniyelik bir debelenmenin ardından fanlar saliselik duruyor ve dönmeye devam ediyorlar sanıyorum ki bilgisayar açılmıyor ama defalarca açmaya çalışıyor kendi kendine. Güç kaynağını kapatmasam sonsuza kadar deneyecek. İnternette BIOS sıfırlamak için araştırma yaptım BIOS pilini çıkarttım 10 dk bekledim hatta defalarca kez denedim tartının pilini çıkarıp anakarta taktım belki pil bitmiştir deyip ama nafile. CMOS jumper ile BIOS'u sıfırlamayı denedim yine olmadı. Gerçekten sıfırı tükettim sizce problem nedir? Voltajla vs oynamadım bir parçanın yanma veya bozulma ihtimali olduğunu sanmıyorum.
Aynı sorunu bende şuan yaşıyorum bios dan ayarlarken kaydet dedim ve sonra senin anlattığın olay oldu
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunu çözdün mü ?

lil musty

80+ Silver
En İyi Cevap
9
fTPM 2.0 ve Secure Boot dışında başka bir ayar mı açtınız?

EDİT : konu eskiymiş 🤨

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
967
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis
bende yaptım yaptıklarınızı bir sorun yaşamadım başka bir ayarı açmadığınıza emin misiniz ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
MetehanSekmen
bende yaptım yaptıklarınızı bir sorun yaşamadım başka bir ayarı açmadığınıza emin misiniz ?
Yani eminim internette olanı izleyerek yapmaya çalıştım

Bios pilini çıkardım filan ama hiç bir etkisi olmadı

Remi

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
967
İsim
Mustafa Yüksel
İlgilendiği Kategoriler
Bilim, Tarih
Instagram
@remileas
Discord
lrearis

mmelihfrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Melih Fırat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yani eminim internette olanı izleyerek yapmaya çalıştım

Bios pilini çıkardım filan ama hiç bir etkisi olmadı
Biosu sıfırladığım için ryzen 7 3700xi taktığımda görüntü alamadığımı düşünüp güncelletmek için bilgisayarcıya götürdüm ryzen3 1200 takıp görüntü alamadılar. Ardından bios çipini çıkarıp yazılım atmayı denedi çip bozulmuş dedi. Yeni çip sipariş ettik 2 gün sonra yeni çipe yazılım atıp taktık yine görüntü alamadık. Problemi çözemediği için ücret talep etmediler. Garanti dışı kaldı ürün ama garantide bios çipinin çıkarıldığını farketceklerini düşünmüyorum. Ürünü garantiye yolladım tamir olduğunda veya ürün değişimi olduğunda teslim alıp 2. El satacağım. MSI B-550A PRO satın aldım. Malesef çözümü değişmekte buldum.

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
MetehanSekmen
Merhaba hocam nasıl garantiye yollayacağım benim ki de olmadı yardımcı olursanız sevinirim gigabyte model anakart

Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
MetehanSekmen
Biosu sıfırladığım için ryzen 7 3700xi taktığımda görüntü alamadığımı düşünüp güncelletmek için bilgisayarcıya götürdüm ryzen3 1200 takıp görüntü alamadılar. Ardından bios çipini çıkarıp yazılım atmayı denedi çip bozulmuş dedi. Yeni çip sipariş ettik 2 gün sonra yeni çipe yazılım atıp taktık yine görüntü alamadık. Problemi çözemediği için ücret talep etmediler. Garanti dışı kaldı ürün ama garantide bios çipinin çıkarıldığını farketceklerini düşünmüyorum. Ürünü garantiye yolladım tamir olduğunda veya ürün değişimi olduğunda teslim alıp 2. El satacağım. MSI B-550A PRO satın aldım. Malesef çözümü değişmekte buldum.
. Hocam bende bu gün yollayacağım benim bilgisayarcı sadece yazılım atmayı denedi olmadı garantisi bozulmasın diye girmedi o işlere ve gerekte yok sanırım en mantıklısı garanti

mmelihfrt

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
3
İsim
Melih Fırat
Ulan bunlar var ya tam bir dolandırıcı işlemci soketiyle ne alakası var abicim bios çöktü. Bunu yaptıracam şimdi ondan sonra başka bi arızası çıkacak kesin onada tamir ücreti isteyecek.

Ekler

• D45BA564-E286-4466-904D-EAE38A9EF96C.jpeg
    D45BA564-E286-4466-904D-EAE38A9EF96C.jpeg
    138.6 KB · Hit: 59
Dahası  
Reaksiyon skoru
48
İsim
MetehanSekmen
Ulan bunlar var ya tam bir dolandırıcı işlemci soketiyle ne alakası var abicim bios çöktü. Bunu yaptıracam şimdi ondan sonra başka bi arızası çıkacak kesin onada tamir ücreti isteyecek.
Senin anakart hangi marka aşırı saçma cevap gelmiş

Dahası  
Reaksiyon skoru
156
İsim
Melih Sahtiyan
İlgilendiği Kategoriler
yazılım, pc toplama,Bully Maguire
gigabyte anakartlarda oluyor o bende de olmuştu anakartın biosunu resetledim düzeldi

pili çıkarttıktan sonra psuyu kapattın mı?

Top Bottom