Neler Yeni

Modding Windows 8 1 Aero Edition x64 Türkçe

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Windows 8 1 Aero Edition x64 Türkçe
Güncellenme tarihi: 14 ARALIK 2021

NetFramework 3.5-4.8 DirectPlay Etkin | Tam güncel ! | W11 Simgeli | Microsoft C++ paketleri | MSOffice 2016 TR

Ekran Görüntüleri
cyqb15x.gif
Hakkında
  • Microsoft Netframework 3.5 ve Direct play eski bileşenler etkinleştirildi. Masaüstü simgeleri aktif gelir.
  • Windows 7 Gagget'leri ve Oyunları sisteme entegre gelir. Masaüstüne ekleme yapılabilir.
  • Pencere görünümleri Aero Glass ile şeffaflaştırılmıştır. Başlat menüsü aero ayar kısayolundan dileyenler daha fazla özelleştirebilirler.
  • Microsoft ofis 2016 word-excel-ppoint winrar sisteme eklenmiştir. Microsoft C++ Kütüphanelerinin tamamı kurulu gelir.
  • Bilgisayar sağtık, hizmetler kısayolları entegre, Kısayol ön eki kaldırıldı, Sahiplik al sağtık ön eki eklendi.
  • Explorer dosya yöneticisi rahatlatılmıştır. Bu sayede rahat ve tepkime süreleri yüksek performans sağlandı.
  • Internet Explorer Edge, Anagiriş sayfası Google Türkiye olarak tanımlandı, yüksek hız ve performans ayarlarıda ayrıca tanımlı gelir.
  • Yapılan tüm ayar ve optimizasyonlar, Dism++ kullanılarak gerçekleştirilmiştir. İşlemler sonunda, sistem temizlik ve kalıntılardan arındırılmıştır.
  • Sistemde Windows 11 insider yeni modern simgeleri kullanılmıştır. Orijinali ile birebir değiştirildi. Duvar kağıdı Fullhd bir tane resim eklendi varsayılan gelir. Güncelleme vb değişimlerden kesinlikle etkilenmez. Kalıcı ayarlar ve kalıcı sistem optimizasyonlarıyla sistem çalışmaya devam eder. Güncelleme alın yükleyin farketmez.
  • Windows defender, Windows Search (arama), Raporlama, XPS viewer, Microsoft pdf yazdırma, Konum bilgileri vb. çeşitli ayarlar deaktif gelir. Dileyen yine açar.
  • Tüm işlemler sonunda ayrıca, hazırlanan işletim sistemi, bir kereliğine sistemler test edilmiştir. Zerre kadar bir hataya rastlanılmamıştır.
  • İndirdiğiniz iso kalıbının md5 hash değerlerini, indirme işlemleri sonunda kontrol etmeniz önerilir ki, dosyanın tam inip inmediği hakkında hashtab vb uygulamayla öğrenebilirsiniz.
  • Çalışma özellikle saf ve yalın olarak kurup kullanmayı düşünenleri hedef alınarak, hazırlanmıştır. Orijinal yapı bozulmadan tüm işlemler gerçekleştirilmiştir.
  • Yazdırma işlemleri bildiğimiz temel iso kalıbı yazdırma işlemleridir. Bunun için Rufus, balena etcher , ventoy multiboot ve aioboot uygulamalarını kullanabilirsiniz forumda mevcut.
İNDİRME LİNKİ
https://disk.yandex.com.tr/d/6Nbu_perHSLRoA

Son düzenleme:

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Hocam güvenip yükleyeceğim. Umarım bişey olmaz.

Erda Yıldırım

80+ Gold
Hocam en kötü ssd resetlersin
Mesaj otomatik birleştirildi:

Windows 8.1 Embedded Industry Pro x64 Türkçe
UEFI/Legacy | tam_güncel! | sadece gerekli uygulamalar | performans!

ajkuun-gif.1041458

Hakkında
Aktif edilen ve eklenen sistem bileşenleri ve uygulamalar:

Microsoft Edge -.NET Framework 3.5 /4.8 - DirectPlay - sistem güncellemelerinin tamamı (bugüne güncel!) - MS Office 2016 (Word, Excel, PowerPoint) - WinRAR 6.0 Final.
Microsoft Visual C++ 2005-2008-2010-2012-2013-2015-2019 Redistributable X86x64 - Microsoft Games oyunlar - dream3dakvaryum - careueyes.

Deaktif edilen sistem ve servis bileşenleri:
Windows Defender, güncelleme hizmeti, actioncenter bildirim hizmeti, Windows Media Player, Windows raporlama, UAC, dizin giriş engelleri. Yazdırma biriktiricisi, biometry, raporlama, disk birleştirme, sistem ve kullanıcı dökümleri takip ve yedekleme, log tutma iz sürme hizmetleri, superfetch, arka plan depolamaları, SSD-disk meşkuliyetleri deaktif. Güncelleme kontrolleri kapalı, Security fix güvenlik güncelleştirmelerine sadece odaklı! Masaüstü resmi Blue mavi tonda benzer bir adet resim eklendi varsayılan ayarlandı. Bunların dışında eklenen çıkarılan herhangi bir içerik servis vb. yoktur. Dileyen istediği servisi vs. açarak kullanabilir.

Sistem optimizasyon hız ve kullanışlılık ayarları:
Administrator/Admin olarak, tam yetkili katılımsız hesapla açılır. Kurulacak disk alanı seçilir masaüstü hazır gelir.
Masaüstü simgeleri aktif gelir. Belgeler, bilgisayar, ağ, Microsoft IE ınternet tarayıcısı vs. kısayol ön eki kaldırıldı, kısayol okları duruyor.
Güncellemeler kapalı bırakıldı! Hizmetlerden Tekrar'dan aktif etmedikçe açılmaz güncelleme kontrolleri yapmaz dileyen açar başlatır!
Bilgisayar açılış, kapanış sayfa geçiş ve tepkime süreleri kısaltılmıştır daha seri ve atak çalışır.
SSD-disklere yönelik sağlık durumu ve meşkuliyet olmaması için, disk birleştirme görev zamanlayıcı depolama, geri yükleme log kayıtları, superfetch kaydı kapatılmıştır. Bu sayede SSD diskleri sağlık ömrü daha ivedi olacak şekilde olduğu düşünülmektedir.
Internet tarayıcısı IE ve resim görüntüleyicisi varsayılan olarak sisteme tanımlanmıştır aktif gelir. Farklı varsayılan ayarları kendinizde ayrıca yapabilirsiniz.
Güncelleme, optimizasyon VD. Tüm işlemler VMware workstation uygulaması üzerinden DISM++ uygulaması kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Her işlem itina ile büyük bir dikkatle takip edilerek sistem hazırlanmıştır. İşlemler sonunda temp dizinleri sistem geneli tamamen arındırılmıştır!
Göz sağlığı için otomatik olarak ekran renklerini ışığını, otomatik olarak değiştiren ya da, kendinizin göz zevkine göre ayarlama yapabileceğiniz profesyonel popüler alanında en iyilerinden olduğu düşünülen "care u eyes" adlı uygulama sisteme eklenmiştir sistem başlangıcında otomatik devreye girer.
Tüm işlemler sonunda sistem bir kereliğine imkanım dahilinde test edilmiştir. Zerre kadar bir hata ve iletiye denk gelinmedi su gibi akıcı çalışmaktadır.
Her bilgisayara uygun şekilde olan esd sıkıştırma algoritması uygulanmıştır. Bu sayede alandan tasarruf edilmiştir. Kurulum, son hızla başlar, ve biter!
Sistem içerisinde 3.party üst kısımda bahsi geçen uygulamalar dışında, herhangi bir içerik bulunmamaktadır.
Sistemi kendim için hazırladım sizlerlede paylaşıma sunulmuştur. Ev ve bireysel kullanımlar için oldukça uygun bir çalışmadır.

indirme linki
Bu ne işe yarıyor

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
bir şey olur oda, performanslı bir işletim sistemi sizi karşılayacaktır sadece. :)
Geri bildirim yaparsanız eğer, diğer arkadaşlar da, bu konudan işletim sistemi ile ilgili bilgi edinmiş olurlar sayenizde. Teşekkür'ler.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
bir şey olur oda, performanslı bir işletim sistemi sizi karşılayacaktır sadece. :)
Geri bildirim yaparsanız eğer, diğer arkadaşlar da, bu konudan işletim sistemi ile ilgili bilgi edinmiş olurlar sayenizde. Teşekkür'ler.
Hocam dün akşam kurdum. Gerçekten başarılı. Elinize sağlık.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Hocam dün akşam kurdum. Gerçekten başarılı. Elinize sağlık.
Geri bildiriminiz için, teşekkür ederim değerli kardeşim. Bu gibi geri dönüşler herşeyden önce, başta benim, kuracak olanların veya kurmayı düşünenlere olumlu veya olumsuz rehber olacaktır.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Windows 8 1 Embedded Industry Pro x86-x64 Türkçe sürümüne güncellenmiştir. Güncellenme tarihi: 6 Haziran 2021
Bilgilerinize sunulur saygılarımla.

mutlu pide

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Dahası  
Reaksiyon skoru
13,856
İsim
mutlu pide
İlgilendiği Kategoriler
mutlu pide
Kurmayı çok isterdim ama muhteşem HP ve Intel 8.1 için driver yapmamış.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Yeni simgeler çok iyi. Elinize sağlık.
Eski simgeler yerine, modern insider simgelerinin daha güzel duracağını düşünerek son dakika ekleme kararı aldım. 32 ve 64 bit sistemleride birleştirdim. Dileyen 32 bit destekli makinelere de, 64 bit seçeneğiyle kurması mümkün hale geldi bu sayede de. :)

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Eski simgeler yerine, modern insider simgelerinin daha güzel duracağını düşünerek son dakika ekleme kararı aldım. 32 ve 64 bit sistemleride birleştirdim. Dileyen 32 bit destekli makinelere de, 64 bit seçeneğiyle kurması mümkün hale geldi bu sayede de. :)
Sırf şu simgeler için tekrar format atacağım

Top Bottom