Neler Yeni

Modding Windows 8 1 Aero Edition x64 Türkçe

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar
Windows 8 1 Embedded Industry Pro x86-x64 Türkçe
NetFramework 3.5+Directplay etkin | Uefi / Legacy | Optimizasyon | Yeni Modern Simgeler!
Windows 8.1 Embedded Industry update 3 en son çıkan orijinal msdn iso dosyaları kullanılmıştır.

O4QAhf.png

O4QKqv.gif

Hakkında
  • Microsoft Netframework 3.5 ve Direct play eski bileşenler etkinleştirildi. Masaüstü simgeleri aktif gelir.
  • Bilgisayar sağtık, hizmetler kısayolları entegre, Kısayol ön eki kaldırıldı, Sahiplik al sağtık ön eki eklendi.
  • Explorer dosya yöneticisi rahatlatılmıştır. Bu sayede rahat ve tepkime süreleri yüksek performans sağlandı.
  • Internet Explorer Anagiriş sayfası Google Türkiye olarak tanımlandı, yüksek hız ve performans ayarlarıda ayrıca tanımlı gelir.
  • İşletim sisteminde herhangi bir 3.party vb içerik dosya güncellemeler içermez. Msdn 32 ve 64 bit işletim sisteminin birleşimidir.
  • Yapılan tüm ayar ve optimizasyonlar, Dism++ kullanılarak gerçekleştirilmiştir. İşlemler sonunda, sistem temizlik ve kalıntılardan arındırılmıştır.
  • Sistemde Windows 10 insider yeni modern simgeleri kullanılmıştır. Orijinali ile birebir değiştirildi. Duvar kağıdı Fullhd bir tane resim eklendi varsayılan gelir. Güncelleme vb değişimlerden kesinlikle etkilenmez. Kalıcı ayarlar ve kalıcı sistem optimizasyonlarıyla sistem çalışmaya devam eder. Güncelleme alın yükleyin farketmez.
  • Windows defender, Windows Search (arama), Raporlama, XPS viewer, Microsoft pdf yazdırma, Konum bilgileri vb. çeşitli ayarlar deaktif gelir. Dileyen yine açar.
  • Tüm işlemler sonunda ayrıca, hazırlanan işletim sistemi, bir kereliğine her iki 32-64 bit sistemler test edilmiştir. Zerre kadar bir hataya rastlanılmamıştır.
  • Sistemde herhangi bir lisans vb işlem yoktur. Kuran kişi kendi lisansını veya farklı yöntemlerle kendisi dilediği gibi sistemini lisanslama işlemini yapar.
  • Kurulumda online olursanız eğer microsoft hesaplarınızla da, oturumunuzu açabilirsiniz. İstemeyen yerel hesapla devam eder hesabını kendi oluşturur.
  • İndirdiğiniz iso kalıbının md5 hash değerlerini, indirme işlemleri sonunda kontrol etmeniz önerilir ki, dosyanın tam inip inmediği hakkında hashtab vb uygulamayla öğrenebilirsiniz.
  • Çalışma özellikle saf ve yalın olarak kurup kullanmayı düşünenleri hedef alınarak, hazırlanmıştır. Orijinal yapı bozulmadan tüm işlemler gerçekleştirilmiştir.
  • Yazdırma işlemleri bildiğimiz temel iso kalıb yazdırma işlemleridir. Bunun için Rufus, balena etcher , ventoy multiboot ve aioboot uygulamalarını kullanabilirsiniz forumda mevcut.
indirme linki

Microsoft kaynaklarından, ayrıca msdn olarak işletim sistemini edinmek isteyenler alttaki kaynak linkten ulaşabilirler.
Kaynak link: https://www.microsoft.com/tr-tr/download/details.aspx?id=40745
Güncellenme tarihi: 6 Haziran 2021​
Çok güzel hocam denerim büyük ihtimalle, hocam bu arada hareketli videoyu nasıl yaptınız ? gifmi? gifse nasıl koydunuz?

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Çok güzel hocam denerim büyük ihtimalle, hocam bu arada hareketli videoyu nasıl yaptınız ? gifmi? gifse nasıl koydunuz?
Modern simgeler şu aralar çok beğeniliyorlar. Windows 8.1'e ayrı bir renk kattı bence olmasıda iyi oldu. Gif image'larımı GIMP programını kullanarak yapıyorum. Resimlerin hepsini seçerek, farklı kaydet yoluyla, gif formatın da, zaman ayarını tanımlayacak (resim geçişleri vs) 1000 -> 1 Saniye 4000 - > 4 saniye gibi bir tanımlama. Daha sonra, ilgili konularıma dahil ediyorum. Yeni bir şey değil aslında uzun yıllardır'da kullandığım başarılı bir program. Birazda Linux işletim sistemini daha fazla kullanmamdan kaynaklı olarak, tanıştım bu sayede. Windows için olan sürümüde mevcut tabii ki alttaki linkten indirip kurcalayın derim beğenirsiniz. Photoshop alternatifi olarak dahi kullanın derim başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu tamamen hayal gücüyle sınırlı olan bir şey. Her ne kadar da olsa, phoshop'tan anlayan biri de, değilim üstelik değerli kardeşim.
GIMP Uygulaması kaynak linki: https://www.gimp.org
Estağfurullah. Ben sadece vesile oldum o kadar. :) Windows 10 makineleri şişirmekte öte bir şey yaptığı yok. Özellikle windows 10 illa kullanılacaksa eğer, önerim windows 10 ltsb enterprise 2015 veya 2016 sürümlerini kullanmanız olacaktır. Windows 7 veya 8.1 tadında hissiyat verecektir hız olarak. Bunu da, bilgi olarak eklemekte yarar görüyorum. Belirttiğim gibi 8.1 embedded pro sürümü çok seri ve atak bir sistem. 8-10 yıllık makinelere genellikle kurarım daha hiç pişman etmedi diyebilirim. Saygılarımla. :)

fRoxy0

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
70
İsim
Bilal Danışman
Modern simgeler şu aralar çok beğeniliyorlar. Windows 8.1'e ayrı bir renk kattı bence olmasıda iyi oldu. Gif image'larımı GIMP programını kullanarak yapıyorum. Resimlerin hepsini seçerek, farklı kaydet yoluyla, gif formatın da, zaman ayarını tanımlayacak (resim geçişleri vs) 1000 -> 1 Saniye 4000 - > 4 saniye gibi bir tanımlama. Daha sonra, ilgili konularıma dahil ediyorum. Yeni bir şey değil aslında uzun yıllardır'da kullandığım başarılı bir program. Birazda Linux işletim sistemini daha fazla kullanmamdan kaynaklı olarak, tanıştım bu sayede. Windows için olan sürümüde mevcut tabii ki alttaki linkten indirip kurcalayın derim beğenirsiniz. Photoshop alternatifi olarak dahi kullanın derim başarılı çalışmalar yapabilirsiniz. Bu tamamen hayal gücüyle sınırlı olan bir şey. Her ne kadar da olsa, phoshop'tan anlayan biri de, değilim üstelik değerli kardeşim.
GIMP Uygulaması kaynak linki: https://www.gimp.org

Estağfurullah. Ben sadece vesile oldum o kadar. :) Windows 10 makineleri şişirmekte öte bir şey yaptığı yok. Özellikle windows 10 illa kullanılacaksa eğer, önerim windows 10 ltsb enterprise 2015 veya 2016 sürümlerini kullanmanız olacaktır. Windows 7 veya 8.1 tadında hissiyat verecektir hız olarak. Bunu da, bilgi olarak eklemekte yarar görüyorum. Belirttiğim gibi 8.1 embedded pro sürümü çok seri ve atak bir sistem. 8-10 yıllık makinelere genellikle kurarım daha hiç pişman etmedi diyebilirim. Saygılarımla. :)
iniyor 2dk kaldı sonra format :)

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
iniyor 2dk kaldı sonra format :)
Kurulumdan sonra, driverlar için, snappydriverı kullan, başlat menüsü aranılabilir startisback öneririm, son olarak lisans işlemi kalıyor geriye. :)

Glitchy

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,710
İsim
Enes Dağhan
İlgilendiği Kategoriler
Modelleme Animasyon Oyunlar

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55

Revainer

80+ Platinum
En İyi Cevap
3
Windows 8 1 Embedded Industry Pro x64 Türkçe en son sürümüne güncellenerek tekrar'dan hazırlanıp eklenmiştir. Özellikle eski makinelerde mükemmel çalışan bu sistemi öneririm. Oyun içi Fps framerate artışlarının daha fazla olduğu bilinmektedir.
https://forum.donanimarsivi.com/konu/windows-8-1-embedded-industry-pro-x86-x64-tuerkce.388174/
Güncellenme tarihi: 7 Ağustos 2021
Teşekkür ederiz hocam evdeki düşük makinaya kuracağım üşenmezsem. :D

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Windows 8 1 Embedded Industry Pro x64 Türkçe en son sürümüne güncellenerek tekrar'dan hazırlanıp eklenmiştir. Özellikle eski makinelerde mükemmel çalışan bu sistemi öneririm. Oyun içi Fps framerate artışlarının daha fazla olduğu bilinmektedir.
https://forum.donanimarsivi.com/konu/windows-8-1-embedded-industry-pro-x86-x64-tuerkce.388174/
Güncellenme tarihi: 7 Ağustos 2021
Bi önceki sürümden yükseltmeye gerek var mı hocam?

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
Bi önceki sürümden yükseltmeye gerek var mı hocam?
En son çıkan kalite güncelleştirmeleri ve sistem optimizasyonları tanımlanarak farklı işlemler yapıldı. İndirip sıfır temiz kurulum yaparsanız eğer daha iyi olacaktır. Ya da memnunsanız eğer eskisi ile devam edin.

dutemo

80+ Gold
En İyi Cevap
3
En son çıkan kalite güncelleştirmeleri ve sistem optimizasyonları tanımlanarak farklı işlemler yapıldı. İndirip sıfır temiz kurulum yaparsanız eğer daha iyi olacaktır. Ya da memnunsanız eğer eskisi ile devam edin.
Memnunum ama güncellik iyidir. Format atayım en iyisi. Elinize sağlık tekrardan. Birde windows update i kapalı mı kullanayım sizce?

Top Bottom