Neler Yeni

Modding Windows Hızlı Açma Kesin Çözüm (REHBER)

Ryzhem

80+ Gold
En İyi Cevap
1

Kapatılmış Hesap

80+ Bronze
İlk olarak bilgisayarımızın arama yerine msconfig yazıyoruz ve giriyoruz Alıntıyı görüntüle burdan ön yüklemeye geçip gelişmiş seçeneklere basıyoruz burdan Alıntıyı görüntüle işlemci sayısı tikine basıp en son kaç iş parçacığınız varsa onu seçiyosunuz benim max 4 bu işlemle normalde bilgisayarınızın açılması için 1 işlemci çekirdeği kullanırken artık bütün işlemci çekirdekleri kullanıcak ve gözle görülür bi fark olucak uygula diyip çıkıyoruz sonra pc yeniden başlatıyoruz

Şimdi 2. çözüm denetim masası yazıyoruz burdan donanım ve ses e basıyoruz Alıntıyı görüntüle ondan sonra güç seçeneklerinden GÜÇ DÜĞMELERİNİN DAVRANIŞLARINI DEĞİŞTİRE BASIYORUZ burayı karıştıran çok kişi var çoğu kişi direk güç seçeneklerine basıyor Alıntıyı görüntüle ardından şuanda kullanılmayan ayaları değiştire basıp Alıntıyı görüntüle alttan hızlı başlatmayı aç tikini açıyoruz ve uygula diyoruz eğer dediğim 2 şeyi yaparsanız kesinlikle ciddi fark görüceksiniz

EK OLARAK : msconfig yazıyoruz msconfigten ön yükleme ye basıyoruz alltan tüm microsoft hizmetlerini gizle yapıp geriye kalan bilgisayar açılışında açılmasını istemediğiniz uygulamların tikini kaldırıp devre dışı bırakıyoruz ekran kartı veya ses yazılımlarını kapatmayın herkese iyi günler bol şanslar

BU KONUMUN REHBERLERE TAŞINMASINI İSTİYORUM WİNDOWS BÖLÜMÜNÜ SEÇTİĞİM İÇİN REHBER YAZISI YOKTU @Mehmet Yılmaz @Abdullah Hacıgül
Windows 10'da çekirdekler tamamen aktif olarak başlar. Hepsini seçmen bir işe yaramıyor artık.

Hızlı başlat ve anakarttan "fastboot" seçeneğini aktif edebilirsiniz. Yine de bir SSD kadar fark etmeyecektir ve SSD varken hızlı başlat pek işe yaramaz.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ek olarak hızlı başlat, anakarttan gücün kapanmamasına sebep oluyor.

COMANDANTE

80+ Silver
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,282
İsim
Muhammed Talha Kuruçimen
1612383518208.png

Benim gözümden böyle bir ayar nasıl kaçar ya. Bir aç kapa yapıp farkı söyleyeyim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

6 sn fark gösterdi işe yarar rehber .

Son düzenleme:

Quill

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
978
İsim
Hakan Can Yıldırım
Knk kör oldum bu nasıl rehber

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,086
İsim
Mert Metshi
Merhabalar bende msconfig ayarları kaydedilmiyor yeniden başlatınca eski haline geri dönüyor ne yapabilirim

Snipez

80+
Uzunca süre sonra hortlamış ama sorayım dedim, işlemciye bir zararı olur mu? Ömür kısaltma, fazladan yorma vs gibi sorunlar yaratır mı?

Cirilla

80+ Gold
En İyi Cevap
3
Eskiden 10 Saniyeye Açılıyordu Şimdi 15 Saniyeye Açılıyor Teşekkürler.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
989,817
Üyeler
156,528
Son üye
apoow
Top Bottom