Neler Yeni

Windows için free ücretsiz popüler temizlik ve performans uygulamaları

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
Windows için free ücretsiz popüler temizlik ve performans uygulamaları
Bu makalemde, zamanla kullanıldıktan sonra, windows işletim sistemi üzerinde biriken kalıntı vb çöp dosyaları ve sistem optimizasyonlarını en iyi şekilde yapabilen 4 tane adınıda çoğumuzun bildiği ya da duyduğu programları eklemek ve bundan yararlanmayı ve kullanmayı düşünen arkadaşlarımız için,böyle bir konu açma gereği duydum. Forum içerisine baktığımda, sadece programların avantajları, dezavantajları üzerine yorum vb yazılara denk geldim. Amaç sistem temizlensin performans sağlansın anlayışı diyelim buna fazla uzatmadan gelelim hangi uygulamalar bunlar? konusuna.

1. Glary Utilities Free Türkçe
Glary Utilities, sisteminizi korumak ve bilgisayarınızı hızlandırmak için gerekli birkaç aracı içeren bir paket uygulama. Glary Utilities, sisteminizdeki gereksiz dosyaları siler, geçersiz kayıt defteri kayıtlarını temizler ve internette dolaşmanızdan kalan kalıntıları da yokeder.
indirme linki
kaynak: https://www.glarysoft.com

2- Wise Care 365 Free Türkçe
Wise Care 365, kayıt defteri, hard disk ve diğer hizmet araçları için komple bir optimizasyon sağlayan ücretsiz bir programdır. Bilgisayarınızın performasını artıran, etkili ve kullanımı kolay bir program olan Wise Care 365'in Türkçe dil seçeneği de mevcuttur.
indirme linki
kaynak: https://www.wisecleaner.com/wise-care-365.html

3. Advanced system care Free Türkçe
Advanced SystemCare (WindowsCare) Free, işletim sisteminizi onarmaya ve optimize etmeye yarayan çok güçlü bir ücretsiz bakım aracıdır. Tek-Tıklama ve Hepsi-Biryerde şeklinde kullanabileceğiniz çözüm ve koruma araçlarını içerir. System Mechanic programını da hatırlatan bu uygulama rakibine göre ücretsiz olması avantajını taşımaktadır.
indirme linki
kaynak: https://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php

4. CCleaner Free Türkçe
CCleaner bir sistem optimizasyon ve güvenlik aracıdır. Sisteminizdeki kullanılmayan dosyaları silebilmektedir.
indirme linki
kaynak: https://www.ccleaner.com/ccleaner/download/standard

Açıklamalarım
Uygulamalar birbirinden bağımsız şekilde farklı özellikler içermektedir. Kozmetik görünüm ve işlevsel bakımdan Wisecare, advanced system care uygulamaları bir tık daha anlaşılırlık ve görünüm kullanım bakımından daha etkili olabilirler. Free olarak yani, ücretsiz olup tam kullanım sağlamakta olan uygulamalardır. Aralarından kendim advanced system care programını uzun yıllardır kurup kullanırım. Hafta bir kez olmak kaydıyla tarama yaparak sistemin genelini tamamen temizler işlemlerimi bitiririm. Tavsiye sıralaması olarak önerebileceğim 1. Wise care 2.Glaryutilities 3.Advanced sytem care 4.CCleaner olacaktır. Aralarından mutlaka size uygun olanı vardır kurup kullandıkça, uygulamanın verimliliğini anladıktan sonra zaten, nihai kullanacağınız temizlik programı sizin beğendiğiniz olacaktır.

Yararlı olması dileklerimle saygılarımla. Murat ATICI

Son düzenleme:
2012-2013den beri Advanced kullanırdım bu yıl tamamen tüm uygulamalarını kaldırdım.
Çok beğeniyordum, çok kez sorunlarımı çözdü ama forumlarda sitelerde sürekli olumsuz yorum vardı hatta bu programı önermek bile yasakmış bazı forumlarda.
işte gerek bilgi sızdırması gerek başka uygulamalardan özellik kopyalaması ve sistemi yavaşlatıp düzeltiyor gibi yapması vb.

Ben kullanmayın demiyorum ama özelliklerini çok beğeniyordum keşke bu olumsuz yorumlar gerçekten doğru olmasaydı kullanırdım.

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Teknoloji,bilgisayar,yazılım,açıkkaynak işletim sistemleri,katılımsız programlar,Linux,windows,işletim sistemleri modifikasyonları
Facebook
muratist55
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
2012-2013den beri Advanced kullanırdım bu yıl tamamen tüm uygulamalarını kaldırdım.
Çok beğeniyordum, çok kez sorunlarımı çözdü ama forumlarda sitelerde sürekli olumsuz yorum vardı hatta bu programı önermek bile yasakmış bazı forumlarda.
işte gerek bilgi sızdırması gerek başka uygulamalardan özellik kopyalaması ve sistemi yavaşlatıp düzeltiyor gibi yapması vb.

Ben kullanmayın demiyorum ama özelliklerini çok beğeniyordum keşke bu olumsuz yorumlar gerçekten doğru olmasaydı kullanırdım.
Advanced system care orjinal setup içerisinde gelen bloatware vb dosyaları kendim arındırarak sadece performansa yönelik gerekli dosyaları kullanıp tekrardan, profesyonel uygulamalar kullanıp paketliyorum o şekilde kullanıyorum şu anda. Bahsini ettiğiniz durumlar neredeyse bir çok programlar üzerinde ne yazıkki reklam vb durumlarla ilgili olarak eklenip verilmekte. Üstelik lisansını satın aldığınız uygulama veya sistemlerde dahi bu gibi davranışların olduğuda bir gerçek. Deaktivasyon işlemleri yapılarak, ya da benim yaptığım uyguladığım yöntem ve methodlarla saf bir uygulama kullanım deneyimini elde etmek mümkün olabilmekte. Buradan etik olmaz diye ekleme gereği duymadım. Sadece amacım ilk ve son kullanıcılar için, yararlı olabilecek temizlik pogramlarını hepsi bir arada derli toplu önerili şekilde konu açarak kısa öz özellikleriyle ve linkleriyle ekleyip paylaşmaktan ibaret oldu. Nihayetin de, herkese göre bir uygulama var beğendiği ya da beğenmediği memnun olmadığı programlar da, olabilir. Bu tamamen bir seçenek. Saygılarımla.

3. Advanced system care Free Türkçe
Advanced SystemCare (WindowsCare) Free, işletim sisteminizi onarmaya ve optimize etmeye yarayan çok güçlü bir ücretsiz bakım aracıdır. Tek-Tıklama ve Hepsi-Biryerde şeklinde kullanabileceğiniz çözüm ve koruma araçlarını içerir. System Mechanic programını da hatırlatan bu uygulama rakibine göre ücretsiz olması avantajını taşımaktadır.
indirme linki
kaynak: https://www.iobit.com/en/advancedsystemcarefree.php

advanced system care bilgisayarı bozamktan başka bir işe yaramıyor. kesinlikle kullanılmamalı

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
advanced system care bilgisayarı bozamktan başka bir işe yaramıyor. kesinlikle kullanılmamalı
Google üzerinde aramalarda en çok aranılan ve kullanılan bir programdan bahsediyoruz. Demekki kullanıcı kitleleri çok ve aranılan uygulamalardan. Her programın veya sistemin bir dezavantajı olabilmekte. Wise care 365 bakım uygulamasını kullanabilirsiniz mesela tavsiye ederim.

Google üzerinde aramalarda en çok aranılan ve kullanılan bir programdan bahsediyoruz. Demekki kullanıcı kitleleri çok ve aranılan uygulamalardan. Her programın veya sistemin bir dezavantajı olabilmekte. Wise care 365 bakım uygulamasını kullanabilirsiniz mesela tavsiye ederim.
yanlış biliyorsunuz:. en ufak hata pc yi çökertmeye yeter

Forjest

80+ Bronze
En İyi Cevap
2
Dahası  
Reaksiyon skoru
693
İsim
Murat
İlgilendiği Kategoriler
Facebook
muratist55
yanlış biliyorsunuz:. en ufak hata pc yi çökertmeye yeter
10 yıla yakındır Advanced system care aynı programı kullanıyorum daha en ufak bir soruna denk gelmedim hiç. Sebebiyse kendime göre özel yapılandırdığım setup düzenlemesi ve optimize ayarları tanımlamamla alakalı tabii ki. Her programın kendine göre farklı davranışları ve özellikleri olabilir. Önemli olan doğru yönergelerle hangi programın nasıl kullanılabileceği hakkında, temel bilgilere sahip olmak gerekli. Bilinçsiz kullanımlar bahsettiğiniz gibi sorunları meydana getirebilir. Bu her uygulama için geçerli. Ben kullanıyorum çokda memnunum diyebilirim daha en ufak bir sorununa rastlamadım. Hatta istek olursa eğer özel modifiye ettiğim setupını atabilirim. Buradan sanıyorum paylaşamıyoruz kurallar gereği ondan eklemedim etik olmaz diye. :)

10 yıla yakındır Advanced system care aynı programı kullanıyorum daha en ufak bir soruna denk gelmedim hiç. Sebebiyse kendime göre özel yapılandırdığım setup düzenlemesi ve optimize ayarları tanımlamamla alakalı tabii ki. Her programın kendine göre farklı davranışları ve özellikleri olabilir. Önemli olan doğru yönergelerle hangi programın nasıl kullanılabileceği hakkında, temel bilgilere sahip olmak gerekli. Bilinçsiz kullanımlar bahsettiğiniz gibi sorunları meydana getirebilir. Bu her uygulama için geçerli. Ben kullanıyorum çokda memnunum diyebilirim daha en ufak bir sorununa rastlamadım. Hatta istek olursa eğer özel modifiye ettiğim setupını atabilirim. Buradan sanıyorum paylaşamıyoruz kurallar gereği ondan eklemedim etik olmaz diye. :)
dikaktli kullanın

Top Bottom