Neler Yeni

Çözüldü✓ Windows kurulurken mavi ekran hataları

1EiEN7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Can Güner
Daha önce bununla ilgili konu açmıştım herkes ssd değiştir ölmüş dediler bende M.2 SSD siparişimi verdim geldi ve kurdum işlemci macununu değiştirdim ve farklı bir bilgisayardan Rufus ile Windows yükledim belleğe. Fakat yine farklı hatalar veriyor ilk başta klavye ve flash belleği algılamıyordu BIOS pilini söküp çıkardığımda düzeldi. Kurulumda yine hata veriyor APC_INDEX_MISMATCH hatası veriyordu, axmp kapatınca o hata düzeldi fakat yine farklı bir hata veriyor Windows page fault diye. Gerçekten delirmek üzereyim sorunun ne olduğunu bir türlü çözemiyorum. Anakartın hata ışıkları da yanmıyor.

Ekler

• IMG_20240826_222326-min.jpeg
    IMG_20240826_222326-min.jpeg
    75.2 KB · Hit: 14
  • IMG_20240826_222353-min.jpeg
    IMG_20240826_222353-min.jpeg
    71.1 KB · Hit: 14
  • IMG_20240826_222419-min.jpeg
    IMG_20240826_222419-min.jpeg
    96.5 KB · Hit: 12

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
462
İsim
Erdem çay
Klavye ve flash belleği algılamıyordu demişsiniz.

Anakartınız nedir.

Büyük ihtimalle problem burda

1EiEN7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Can Güner
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Klavye ve flash belleği algılamıyordu demişsiniz.

Anakartınız nedir.

Büyük ihtimalle problem burda
b450m a pro max hocam şuan çalışır durumda acaba bios üzerinden birşeyler yapma imkanım var mi tamire götürmeyi düşünüyorum zaten cunku cidden uğraşmaktan bıktım vatandan aldım 4 yıl once oraya götürürürsem ne kadar ücret alırlar bilginiz var mi acaba ya da bios üzerinden bilginiz varsa birşeyler yapmayi deneyeyim veya direkt kasa üzerinden bir işlem yapabilir miyim anakartada para vermek istemiyorum sorun ondan değilse yine boşuna param gidicek

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
462
İsim
Erdem çay
b450m a pro max hocam şuan çalışır durumda acaba bios üzerinden birşeyler yapma imkanım var mi tamire götürmeyi düşünüyorum zaten cunku cidden uğraşmaktan bıktım vatandan aldım 4 yıl once oraya götürürürsem ne kadar ücret alırlar bilginiz var mi acaba ya da bios üzerinden bilginiz varsa birşeyler yapmayi deneyeyim
Daha deneyimli arkadaşlar muhakkak vardır.

Ben tahminimi söyledim.

Ssd değişmissiniz eliyorum.

Ram leri tek tek deneyin.

Bios güncelleme yaparsınız en fazla tabi hata filan vermezse

Bana göre anakart problemli.

4 yıl geçmiş uğraşmayın ve artık kendinizi psikolojik olarakta yormayın. Çünkü tamir parası garantisi bitmiş sıfır parası çekerler gönder dönüş bekle onarım ücreti çıksın yüksek gelirse size geri gelsin vs. Uzun iş

Bölgenize yakın tabi Bütçeniz varsa b450 a520 biosu güncellenmiş b350 anakart bulun deneyin.

1EiEN7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Can Güner
Daha deneyimli arkadaşlar muhakkak vardır.

Ben tahminimi söyledim.

Ssd değişmissiniz eliyorum.

Ram leri tek tek deneyin.

Bios güncelleme yaparsınız en fazla tabi hata filan vermezse

Bana göre anakart problemli.

4 yıl geçmiş uğraşmayın ve artık kendinizi psikolojik olarakta yormayın. Çünkü tamir parası garantisi bitmiş sıfır parası çekerler gönder dönüş bekle onarım ücreti çıksın yüksek gelirse size geri gelsin vs. Uzun iş

Bölgenize yakın tabi Bütçeniz varsa b450 a520 biosu güncellenmiş b350 anakart bulun deneyin.
Windows kuruluyken bios güncellemiştim zaten çok sık mavi ekran veriyordu farklı hatalardan düzelir mi diye en son sürümü yükledim ama düzelmedi sadece biraz azalmıştı bir de en azından herhangi bir tamirciye götürsem nasıl olur ? Ramleri denemiştim zaten bir daha deneyim hocam

Phoenixxx

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
462
İsim
Erdem çay
Windows kuruluyken bios güncellemiştim zaten çok sık mavi ekran veriyordu farklı hatalardan düzelir mi diye en son sürümü yükledim ama düzelmedi sadece biraz azalmıştı bir de en azından herhangi bir tamirciye götürsem nasıl olur ? Ramleri denemiştim zaten bir daha deneyim hocam
Sokak arası tamircilere sakın götürme boşa vakit kaybı.

ModArt pc ailesi facebook grubuna gir sorunu anlat işi bilen güvenilir bir tamirci çıkar hem başka fikirler de çıkar. Hemde tamiri mümkün ise biri yaparım der

1EiEN7

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
13
İsim
Can Güner
Sokak arası tamircilere sakın götürme boşa vakit kaybı.

ModArt pc ailesi facebook grubuna gir sorunu anlat işi bilen güvenilir bir tamirci çıkar hem başka fikirler de çıkar. Hemde tamiri mümkün ise biri yaparım der
Anladım hocam bir uğrayım

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

Forum istatistikleri

Konular
997,837
Üyeler
157,984
Son üye
iuyterhg679
Top Bottom