Neler Yeni

İnceleme Windows'u Aratmayacak Linux Dağıtımı: ZorinOS

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7
ZorinOS İrlanda'dan çıkma ubuntu temelli deb, snap, flatpak, pacstall paket yöneticilerini kullanan ara yüzü çok hoş son kullanıcıya hitap eden bir Linux dağıtımıdır. Bu Linux dağıtımının öne çıkan özelliği Windows'a benzemesidir. Gerek oyun performansı olsun, gerek nvidia sürücü desteği olsun, gerek de kullanım kolaylığı olsun gerek de ara yüzünün hoş olması her tarafıyla son kullanıcı için çok iyi bir dağıtım seçeneği.

ZorinOS'a Google hesabınızla giriş yaparsanız sistemi Google hesabınızla entegre olarak kullanabilirsiniz. Takvim, postalar, görevler, anımsatıcılar, Drive vesaire hepsi senkronize olacaktır.

Zorin Connect uygulamasıyla da telefonunuz ile ZorinOS arasında bağlantı kurabilirsiniz. Windows'taki Telefonun (Your Phone) uygulaması gibi. Telefonunuzla fare imlecini kontrol edebilir. Telefonunuzla bilgisayarınız arasında köprü kurabilir dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan SMS'lere cevap verebilirsiniz. Aşırı iyi bir uygulama.

ZorinOS birden fazla paket yöneticisiyle çalıştığı için uygulama bulamama gibi bir sorununuzun olması imkansız gibi bir şey. Notion normalde Linux desteklemiyorken bunu ZorinOS repolarından (depo) indirebildim.

ZorinOS'un görüntüsü çok hoş. Aşağıda ekran görüntülerini gördükten sonra bana hak vereceksiniz. ZorinOS Appearance yazılımı ile basit bir şekilde görünümü değiştirebiliyor, animasyon efektleri ekleyebiliyorsunuz. ZorinOS varsayılan masaüstü saate göre değişiyor. Yani gündüz ise dağın arkasından güneş çıkıyor öğle ise tam aydınlık ikindi ise güneş batıyor, akşam ise tam karanlık.

ZorinOS ana ve indirme sayfası: https://zorin.com/

Ekran Görüntüleri
1665954399878.png

Dosya Yöneticisi:
1665955233514.png

1665955389601.png
1665955400576.png

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,551
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758
Olm sen de her allahın günü Aysimaya 5 liracılar gibi linux ve bișeyleriyle geliyon.(Kötü anlamda söylemedim ha galp.)

Sirius Blackw

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
3,551
İsim
Patiayak
Discord
LAOZİN#0758

Koyun Shaun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,252
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice

ARTIK FAN DEĞİLİM

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
6,026
İsim
Bilal Tepe
ZorinOS İrlanda'dan çıkma ubuntu temelli deb, snap, flatpak, pacstall paket yöneticilerini kullanan ara yüzü çok hoş son kullanıcıya hitap eden bir Linux dağıtımıdır. Bu Linux dağıtımının öne çıkan özelliği Windows'a benzemesidir. Gerek oyun performansı olsun, gerek nvidia sürücü desteği olsun, gerek de kullanım kolaylığı olsun gerek de ara yüzünün hoş olması her tarafıyla son kullanıcı için çok iyi bir dağıtım seçeneği.

ZorinOS'a Google hesabınızla giriş yaparsanız sistemi Google hesabınızla entegre olarak kullanabilirsiniz. Takvim, postalar, görevler, anımsatıcılar, Drive vesaire hepsi senkronize olacaktır.

Zorin Connect uygulamasıyla da telefonunuz ile ZorinOS arasında bağlantı kurabilirsiniz. Windows'taki Telefonun (Your Phone) uygulaması gibi. Telefonunuzla fare imlecini kontrol edebilir. Telefonunuzla bilgisayarınız arasında köprü kurabilir dosya paylaşımı yapabilirsiniz. Bilgisayarınızdan SMS'lere cevap verebilirsiniz. Aşırı iyi bir uygulama.

ZorinOS birden fazla paket yöneticisiyle çalıştığı için uygulama bulamama gibi bir sorununuzun olması imkansız gibi bir şey. Notion normalde Linux desteklemiyorken bunu ZorinOS repolarından (depo) indirebildim.

ZorinOS'un görüntüsü çok hoş. Aşağıda ekran görüntülerini gördükten sonra bana hak vereceksiniz. ZorinOS Appearance yazılımı ile basit bir şekilde görünümü değiştirebiliyor, animasyon efektleri ekleyebiliyorsunuz. ZorinOS varsayılan masaüstü saate göre değişiyor. Yani gündüz ise dağın arkasından güneş çıkıyor öğle ise tam aydınlık ikindi ise güneş batıyor, akşam ise tam karanlık.

Ekran Görüntüleri
Alıntıyı görüntüle

Dosya Yöneticisi:
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Windows daha iyi her türlü

OUHasan

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,202
Mutluluk benim için yaratılmışken, mutsuz olamam!
İsim
Hasan
İlgilendiği Kategoriler
Konu dışı
bir şey diyecem başlarda Linux'a ilgim baya artmıştı. Ama çok abarttığını düşünüyorum artık. Ve inadına Windows! İnadına Microsoft!😂

fahrettinaga

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
815
İsim
fahret yukas
Zorin os macbooku kopyalayın bir içerik
Üstelik artık bundan sonra windows gibi
Windowsla farkı yok gibi başlıklar açmayın clickbait diye buna deniliyor bir kere kernel içerik aynı değil asla linux windowsun windows linuxun yerini tutamaz

Koyun Shaun

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,252
İsim
İsimsiz
İlgilendiği Kategoriler
Baydırmen
Instagram
TheCarSave
Steam
TrackVoice

Ekran Görüntüleri
Alıntıyı görüntüle

Dosya Yöneticisi:
Alıntıyı görüntüle

Alıntıyı görüntüleAlıntıyı görüntüle
Csgo valorant oynatır mı?

İbrahim_Talha

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,944
İsim
İbrahim Talha DEMİR
Eline sağlık, faydalı konu. Devamını bekliyorum...

buroxit

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
265
Terkedilmiş İsmetpaşa Mah. Bayrampaşa / İstanbul
İsim
Bahtiyar Sözkesen
Instagram
instagram.com/profiles/buroxit
Steam
https://steamcommunity.com/profiles/76561199031367267
ZorinOS eski pc'ler için yani intel atom, centrino, pentium ,celeron, amd phenom, amd athlon işlemciler için ZorinOS Lite birebirdir.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

700 MHz Tek Çekirdekli - 64 bit veya 32 bit İşlemci
RAM512 MB
Depolama8 GB
ekran640 × 480

İNDİRME LİNKİ: https://zorin.com/os/download/16/lite/

Gri Caner

80+ Titanium
En İyi Cevap
7

ZorinOS eski pc'ler için yani intel atom, centrino, pentium ,celeron, amd phenom, amd athlon işlemciler için ZorinOS Lite birebirdir.

SİSTEM GEREKSİNİMLERİ:

700 MHz Tek Çekirdekli - 64 bit veya 32 bit İşlemci
RAM512 MB
Depolama8 GB
ekran640 × 480

İNDİRME LİNKİ: https://zorin.com/os/download/16/lite/
XFCE kullanmasına rağmen çok güzel bir arayüzü var Lite'ın da.

Top Bottom