Neler Yeni

Yardım Witcher 3 FXAA vs TAAU

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,950
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
Next-Gen ve DirectX 12 olarak yeniden Witcher 3 oynamaya başladım. Ayarları deneyerek ve araştırarak yaptım ama bir tanesinde kararsız kaldım. İyi görüntü kalitesi elde etmek için kenar yumuşatma FXAA mı yoksa TAAU mu olmalıdır. Diğer seçenekler DLSS, FSR, XESS, kapalı.

Adsız.jpg

Gorkeemmm

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
285
İsim
Gorkem Yavuz
Next-Gen ve DirectX 12 olarak yeniden Witcher 3 oynamaya başladım. Ayarları deneyerek ve araştırarak yaptım ama bir tanesinde kararsız kaldım. İyi görüntü kalitesi elde etmek için kenar yumuşatma FXAA mı yoksa TAAU mu olmalıdır. Diğer seçenekler DLSS, FSR, XESS, kapalı.

Alıntıyı görüntüle
En sondakini seçmen lazım herhalde mantıken. En sondaki genelde hep en iyisidir.

YazılımKafa

80+ Silver

Alıntıyı görüntüle
Dlss fsr ve xess aynı mantık zaten. Fxaa ve taau arasındaki farkta taau tüm nesneleri yumuşatıyor fxaa ise sadece hareketsiz nesnelerin. Ekran kartın ne ? Ona göre seçenek değişir. Ayrıca ekranın kaç hz?

Geralt1

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,950
İsim
Barış
İlgilendiği Kategoriler
Oyunlar, ekran kartı, işlemci
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Dlss fsr ve xess aynı mantık zaten. Fxaa ve taau arasındaki farkta taau tüm nesneleri yumuşatıyor fxaa ise sadece hareketsiz nesnelerin. Ekran kartın ne ? Ona göre seçenek değişir. Ayrıca ekranın kaç hz?
Ryzen 5500, RTX 3060 12 GB. 75 hz.

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
4,704
İsim
Emre
Discord
necromancerr

Alıntıyı görüntüle
Fxaa sadece hareketsizleri yumuşatıyor güçlü bi ekran kartın varsa Taau yu kullan derim

jeff123can

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
728
İsim
Anonim
fxaa güzel değil. taau da bana göre bulanıklaştırıyor. en iyisi MSAA fakat oda witcher 3 de yok galiba :D

Top Bottom