Neler Yeni

Yardım XİOAMİ 6 Pro SAÇMA SAPAN YAZILIM HATASI

rookie27

80+ Gold
Hocalar delirmek üzereyim bugün saat 17.00 civarında telefonu aldım okul vardı o yüzden ondan önceki saatlerde kimse ellemedi her hangi bir düşme olmadı. Neyse ben telefonu aldım açtım ilk başta bir uyarı çıktı onu göremedim su anda telefonda klavyesi de ara ara takılma ve en önemlisi ses açma kapama tuşları doğru çalışmıyor bazen bir basışımı 5 kademe anlıyor bazen hiç basmıyor delirmek üzereyim durduk yere ne oldu bu telefona...
1.5/2 senedir kullanıyorum garantisi ya bitti ya da bitmek üzere sorunum nasıl çözülecek hiç bir fikrim yok. Bir daha telefon alacak olursam Oppo`dan şaşmayacağım. Telefon modeli= Redmi Note 6 Pro 4/64 versiyonu.
Mesaj otomatik birleştirildi:

@akıllı kuş

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Sürekli böyle sorun oluyorsa TWRP + Custom ROM atın hocam.

rookie27

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Sürekli böyle sorun oluyorsa TWRP + Custom ROM atın hocam.
Hocam bu son 2 aydır ara ara böyle sorunlar oluyordu ama ben sıkıntı yapmıyordum şu an da en kötü şey ses açma kapama tuşları iflas etmiş durumda. Bazen algılıyor bazen bir kere basmama rağmen sesi fulluyor... Bir de 4 kere art arda ses kısma tuşuna bastığımda Hata Raporu oluşturuldu diye bildirim gönderiyor.

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Hocam bu son 2 aydır ara ara böyle sorunlar oluyordu ama ben sıkıntı yapmıyordum şu an da en kötü şey ses açma kapama tuşları iflas etmiş durumda. Bazen algılıyor bazen bir kere basmama rağmen sesi fulluyor... Bir de 4 kere art arda ses kısma tuşuna bastığımda Hata Raporu oluşturuldu diye bildirim gönderiyor.
Bunun yazılım ile alakalı olma olasılığı çok düşük. Yine de sizi çok rahatsız eden problemler varsa Custom ROM atmayı deneyebilirsiniz. (garantiniz varsa gidecektir eğer stock rom atıp oem kapatmazsanız)

rookie27

80+ Gold
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bunun yazılım ile alakalı olma olasılığı çok düşük. Yine de sizi çok rahatsız eden problemler varsa Custom ROM atmayı deneyebilirsiniz. (garantiniz varsa gidecektir eğer stock rom atıp oem kapatmazsanız)
Hocam nasıl atacağım rehber vs var mı ?

akıllı kuş

80+ Gold
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,079
İsim
Cicikuş
Ses açma kapama tuşları şu anda doğru çalışmıyor. 1 kere basıyorum sesi direkt fulluyor bazen hiç tepki vermiyor.
Telefoncuya götür reis? :D Tabi önce kendin çözüm dene ben telefondan anlamam arkadaşlar yardım etsin baktın çözülmüyor format falan at oda olmadı telefoncu son çare

Denizgezen

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Geçen gün benim telefonda hiç basmadığım tuşa badmış olarak algılıyordu
Saniye başı ses barı ortaya çıkıyordu
Kapadım telefonu 10 dk sonra açtım düzeldi

rookie27

80+ Gold
Geçen gün benim telefonda hiç basmadığım tuşa badmış olarak algılıyordu
Saniye başı ses barı ortaya çıkıyordu
Kapadım telefonu 10 dk sonra açtım düzeldi
Hocam internetten baktım yaşayan çok kişi var hadi al başına iş uğraş dur şimdi...

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Hocam nasıl atacağım rehber vs var mı ?
TWRP ve Custom ROM atmak kolay fakat Custom ROM'u stabil ve hatasız olanı bulmanız gerekiyor. Sizi engellemeyecek hatası olan ROM'u da kullanabilirsiniz Örnek: Ön kamera flaşı.
Xiaomi kullanmadığım için pek bir bilgim yok ama bulduğum şöyle bir konu var sanırsam Bootloader kilidi var ve bunu açmak biraz uğraştırıyor. Uğraşırım derseniz:
https://forum.miuiturkiye.net/konu/xiaomi-redmi-note-6-pro-bootloader-kilidi-acma-anlatim.36632
Yapacağınız işlemlerden ben sorumlu değilim haberiniz olsun. Bu işlemlerden sonra telefonunuz tamamen sıfırlanabilir yedeklemeyi unutmayın.

Bu da TWRP kurulumu Custom ROM içinde oradaki sitede sorabilirsiniz Xiaomi kullanıcıların toplandığı bir site herhalde.
https://forum.miuiturkiye.net/konu/redmi-note-6-pro-twrp-3-3-1-20-tek-tus-yukleme-araci.78278
*Geç cevabım için özür dilerim, biraz araştırma yaptım*

rookie27

80+ Gold
TWRP ve Custom ROM atmak kolay fakat Custom ROM'u stabil ve hatasız olanı bulmanız gerekiyor. Sizi engellemeyecek hatası olan ROM'u da kullanabilirsiniz Örnek: Ön kamera flaşı.
Xiaomi kullanmadığım için pek bir bilgim yok ama bulduğum şöyle bir konu var sanırsam Bootloader kilidi var ve bunu açmak biraz uğraştırıyor. Uğraşırım derseniz:
Yapacağınız işlemlerden ben sorumlu değilim haberiniz olsun. Bu işlemlerden sonra telefonunuz tamamen sıfırlanabilir yedeklemeyi unutmayın.

Bu da TWRP kurulumu Custom ROM içinde oradaki sitede sorabilirsiniz Xiaomi kullanıcıların toplandığı bir site herhalde.
*Geç cevabım için özür dilerim, biraz araştırma yaptım*
Çok teşekkürler.

Peganeo

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,033
İsim
Arda
Top Bottom