Neler Yeni

XMP fazla yada gereksiz ısınma yapar mı

M3YS3N

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
halil öz
Arkadaşlar ben de rayzen 3 4300ge işlemci 2 x 8 Kingston ballistix 3200mhz RAM var işlemcim 2500 m geldiler desteklediği için ilk geldiğinde çalışma mhzleri o düzeydeydi ramlerin,birazcık XMP ile alakalı videolara baktığımda xmp ayarı yaparken dikkat edin falan tarzı şeyler gördüm 120 milimetre 4 fanlı kasa var yanlış görmediysem RAM lerin üstünde de oğutma demiri tarzı parça var ikisinde de bana bir sorun çıkartır mı işlemcinin overclock ayarı da otomatikte 3.50ghz den yukarıda çalışıyor çoğunluk olarak şu an bilgisayarı pek bir stres testine falan sokmadım ama genellikle işlemcim ekran kartım 40 derecede anakartımda 35 derece(boşta) bunu kontraol falan etmelimiyim yoksa kendi mhz değerlerini kullanabilirmiyim bir sorun olmadan
Mesaj otomatik birleştirildi:

HyperX Predator müş ramlerin modeli

Mert Özkaya

𝑅 𝑜 𝓍
80+ Titanium
En İyi Cevap
11
Dahası  
Reaksiyon skoru
25,786
İsim
Mert Özkaya
Instagram
_mrt_ozky_
Discord
Mert Özkaya #6849
Ram çok ısınan bir parça değildir zaten sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sıkıntı olursa da mavi ekran yersin sıcaklıktan bozulan ram görmedim şu ana kadar.

Gripen

80+ Platinum
En İyi Cevap
7
Sıkıntı olmaz muhtemelen.

M3YS3N

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
17
İsim
halil öz
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Ram çok ısınan bir parça değildir zaten sıkıntı olacağını sanmıyorum. Sıkıntı olursa da mavi ekran yersin sıcaklıktan bozulan ram görmedim şu ana kadar.
O zaman aşırı önemli bir şey değil anladığım kadarıyla mavi ekran yedikten sonra BIOS Tan tekrar 2500'e çeksem yeter galiba

Top Bottom