Neler Yeni

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Zexius

80+ Bronze
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Son düzenleme:

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
Senior AI Developer + Mekatronik Mühendisi
İsim
Salih
Merhaba dostlar belki bilenleriniz bilir sıfırdan temelim olmadığı için veya da eksiklerimin nerede olduğunu bilemediğim için ilkokul bir düzeyinden başlayarak temelimi sıfırdan inşa etmeye karar verip ardından üniversite sınavına kadar gitmeye karar vermiştim dün itibari ile ders çalışmaya başlamıştım 1.sınıfta eksiklerim olmadığı için çok kolay bir şekilde bitti zaten 2.sınıfın konularında toplama çıkarma biliyorum pratiği biliyorum ama üzerinden geçiyorum yine de bugün 13:20'de derse oturdum 14:20'ye kadar çok verimli bir şekilde 2.sınıf matematik konularını pekiştirdim şimdi bir anda tıkandım bunalıma girdim beynim almıyor neredeyse 1 saat mola verdim bu kadar mola vermek iyi değil farkındayım ama kendimi çalışmaya zorlayıpta soğumaktan korktuğum için biraz uzun mola veriyorum sizce nasıl yapmalıyım?
Mesaj otomatik birleştirildi:

2.sınıf türkçe konularını tekrar anlatacak hoca bulamadım bu konuda da tavsiye ettiğiniz kanallar varsa muhakkak temelimi oluşturabilmem için kaliteli anlatan bir hoca'ya ihtiyacım var
İlk sorum hangi bölüme gitmek istiyorsun ona göre yardımcı olabilirim.

BenRoboTdeğilİm

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
2,322
İsim
BenRoboTdeğilİm
4 mezun sene ile halledersin

Zexius

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Hocam hedefim elektrik veya elektronik mühendisliği veya da bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanıp okumayı düşünüyorum

Hani amacım afedersiniz toplama çıkarma da bile problem yaşayan bir adam olarak kalmaktansa hem çok çok çok geride kaldığım dersleri tekrar çalışıp üniversite sınavına hazırlanıp kazanmak istiyorum hedefim bu

4 mezun sene ile halledersin
4 mezun sene? abartmayın hocam ilkokuldan başlayıp 4 senemi sürer bilgileri tazelemem :D 1 saat hergün çalışmayacağım tabi ki bu süreler 6 8 çok daha artacak şuan alışma sürecindeyim

Zexius

80+ Bronze
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
1 saat ders 1 dakika mola
Şuanlık ağır geliyor 1 saat oldu neredeyse başladığım derse beynimi çok dinlendirdim sanırım ya da 2.sınıf türkçe dersine mi dönsem diyorum hep matematik ağırlıklı gidiyorum çünkü şuan zaten hedeflediğim nölüm için de mecburen matematiğim iyi olması gerekiyor

birazdan tekrar başlayacağım konulara devam edeceğim

frknhrmnc

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
204
İsim
Furkan Harmancı
pomodoro tekniğini araştır.

Barış özcanın videosunu izleyebilirsin.

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
33
Senior AI Developer + Mekatronik Mühendisi
İsim
Salih
Hocam hedefim elektrik veya elektronik mühendisliği veya da bilgisayar mühendisliği bölümünü kazanıp okumayı düşünüyorum

Hani amacım afedersiniz toplama çıkarma da bile problem yaşayan bir adam olarak kalmaktansa hem çok çok çok geride kaldığım dersleri tekrar çalışıp üniversite sınavına hazırlanıp kazanmak istiyorum hedefim bu

4 mezun sene? abartmayın hocam ilkokuldan başlayıp 4 senemi sürer bilgileri tazelemem :D 1 saat hergün çalışmayacağım tabi ki bu süreler 6 8 çok daha artacak şuan alışma sürecindeyim
Bilgisayar Mühendisliği için sadece temel dersler ile yetinirsen çok aşağıda ve yetersiz kalırsın ve bence mezuna dahi kalmayı düşünmeni tavsiye etmiyorum gerekli bir sebebin olmadığı sürece. Eğer gerçekten Bilgisayar mühendisi olmak istiyorsan en az 3 dil bilmelisin İngilizce - Almanca - Fransızca ve Rusça gibi temel dilleri kesinlikle bilmen gerekli ayrıca TYT ve AYT Matematiğin sağlam olması gerekli Bilgisayar Mühendisliği Taban Puanı Olarak AYT ve TYT Matematik YDT'nin tamamına bakılıyor sadece Sözel İş Yapmıyor Bu Bölümde Ben Mekatronik Mühendisliği Okuyorum İTÜ Mekatronik Mühendisliği Fransızca bölümünü için çalışıyorum günde sadece 150 soru çözüyorum gayet yeterli sıkmadan tek oturuşta max 75 soru çözücek şekilde ayarladım kendimi 2 seferde bitiyor tabi öncesinde konu tekrarı daha önceden okulda aldığım notları 2 defa okuyorum sonrasında internetten araştırma yaparak çalışıyorum sonrasında 75 soru tek seferde sıkmadan bayılmadan çözülüyor sana tavsiyem yanına soğuk bir içecek alman daha iyi olucaktır birde kendini çok zorlama mesela 75 soru çözüyorsun eğer yarısında tıkandıysan bırakman gerekli yoksa birdaha kine çalışasın gelmiyicektir o sebeple gün içinde sadece ders çalışma çık dışarıya arkadaşların varsa gezebilirsin sahil vb. ben günde 150 soru + 3 saat yabancı dil çalışırım benim karakterim gereği çok fazla aynı şeyi yapmayı çok sevmem karakterimden dolayı birgün AYT mat birgün TYT mat olarak tüm hafta için öyle geçirim hafta sonu ise sadece Pazar günü TYT AYT diğer kalan dersleri çalışırım senin içinde aynısını öneririm ama burda "Bilgisayar Mühendisi" olmak istiyorsan ve iyi bir konumda bulunmak istiyorsan yabancı dil + Matematik ağırlık yapman şart. Bir Spor Spor salonuna kaydolmanı öneririm derslerden çok bunaldığında kesinlikle en az 1 saat orda geçirmen senin faydana olucaktır. Bu kadar uzun yazdığım için kusuruma bakma İyi Günler Dilerim.

SadeceBirisi.

80+ Platinum
Dahası  
Reaksiyon skoru
7,994
İsim
uwu
30 dk ders 5/10dk tenefüs yap ben böyle daha iyi çalışıyorum ama tenefüs verdiğim zaman telefona bakmamak için kapatıyorum

• Beğen
Reaksiyonlar: Good
Top Bottom