Neler Yeni

Yabancı dilde seviye farkları

Zleh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Oktay Abat
Merhaba arkadaşlar uzatmadan konuya gireyim, şimdi biliyorsunuzdur ki dil seviyeleri A1 seviyesinden başlayıp C2 seviyesine kadar gider tabii ki bu C2 seviyesine kadar zorluk çeker insan ancak sizce neden eğitimciler ve diğer insanlar A1 A2 öğrenirken günde 2 Saat ancak B1 B2 ve ilerisi için günde 1 - 1.30 saat yeterli diyor? artikeller ve dil kuralları başlangıç seviyesinde dili çok zorlaştırdığı ve anlaması ve bilmesi karmaşık olduğundan dolayı mı? yani dili öğrenirken orta seviyelerde üst seviyelere kadar öğrenirken daha kolay olduğu için mi? teşekkürler düşüncelerinizi merak ediyorum.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Çünkü her seferinde üstüne koyarak gidiyorsun. İngilizceden örnek vererek söyleyeyim. A1 ve A2'de gördüğün Tenselerde B1 ve B2 seviyelerinde gördüğün tenselerin içinden bularak yapıyorsun. Geçmiş ve Geniş zaman tenslerini B1 ve B2'deki tenslerin içine koyarak yaptığından daha kolaylıkla çözüyorsun.

• Beğen
Reaksiyonlar: Zleh

Zleh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Oktay Abat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Çünkü her seferinde üstüne koyarak gidiyorsun. İngilizceden örnek vererek söyleyeyim. A1 ve A2'de gördüğün Tenselerde B1 ve B2 seviyelerinde gördüğün tenselerin içinden bularak yapıyorsun. Geçmiş ve Geniş zaman tenslerini B1 ve B2'deki tenslerin içine koyarak yaptığından daha kolaylıkla çözüyorsun.
Evet katılıyorum zaten çoğu insan dil öğrenmek isteyip çalışmaya başladığında vazgeçme sebebi A1 oluyor bence A1 ve A2 öğrenilirse ilerisi daha basit olur.

rdemstaken

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Evet katılıyorum zaten çoğu insan dil öğrenmek isteyip çalışmaya başladığında vazgeçme sebebi A1 oluyor bence A1 ve A2 öğrenilirse ilerisi daha basit olur.
Bir insana 8 sene boyunca sadece tek bir seviyede eğitim verirseniz tabii ki vazgeçer. :D

• Beğen
Reaksiyonlar: Zleh

Zleh

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
27
İsim
Oktay Abat
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Bir insana 8 sene boyunca sadece tek bir seviyede eğitim verirseniz tabii ki vazgeçer. :D
Kesinlikle katılıyorum insanları İngilizceden soğutuyor eğitim sistemimiz, bu çok büyük bir ayıp, 12 sınıfta hala 'he she it' diyordu hoca kalk da öğren şimdi :D bence erken yaşta sevdiğin dili öğreneceksin erken yaşta dediğim 12 - 18 yaş arası, bu yaşta hobin olan dili öğrenebilirsin, zaten İngilizce şart bir dil ve öğrenmesi kolay, çünkü kulak aşinalığı var, bu hayatta İngilizce + 1 dil bilmek çok iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Top Bottom