Neler Yeni

YAMUK ÇIKAN YİRMİLİK DİŞ VE AŞIRI BAĞIŞIKLIK TEPKİSİ

umuterten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Erten
Merhaba, Benim yamuk çıkan yirmilik dişim aşırı bağışıklık tepkisine yol açtı, ilk çıkmaya başladığında idrar yaptıktan sonra damlama ve koyu renkli idrara neden oldu, o bölgede çiğ köfte yerken lavaş diş etime yapıştı ve ağrıya neden oldu tabi bir kaç güne düzeldi, semptomların ise dişten kaynaklandığını anlamadım tabi ama daha sonra yirmilik iyice çıktınca semptomlar kötüleşti, idrar sıklığında artış, şeffaf renkli idrar, bağırsaklarda gaz, ince ishalimsi garip kokulu dışkı, ciltte döküntüler ve birazda anksiyete yaşmaya başladım sonra bunların nedenlerini iyice araştırırken fotoğraflarda yirmilik dişimin bulunduğunu yanağımın belirgin şekilde şiş olduğunu fark ettim, yaşadığım belirtilerin o yirmilik diş bölgesine temas etmemle kötüleştiğinide fark edince sorunun nedenini anladım, araştırma hastanesine gittim, fakulte bana malpoze diş teşhisi koydu ve yirmilik dişimi çekti, ben hemen sonrasında sonrasında düzelmedim ama yara kemikle dolmaya başladıkça semptomlarımda düzelmeler oldu, tabi ilk yanakla temas eden üst kısım kapandı ve alt taraf daha kapanmadığından hastalığın belirtiler bir iyice iyiye gidiyordu ama dilimle kapanmayan kısma temas edince yada geceleri yirmilik diş yarasının üstüne yatınca kötüleşiyordu, bu yaşadığım idrar sorununda vücudun su tutması olduğunu anladım tabi bir iyiye gidip bir kötüleşince kalbimde ritim bozukluklarına vs neden oldu, şuan tuzlu su ile idare edip yaranın kapanmasını bekliyorum ne yapmam lazım? 15 ay oldu yara hâla tam kapanmadı.

umuterten

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
Umut Erten
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Yirmilik dişin çekim bölgesi ve 15 aya rağmen düzelmeye yanakta belirgin şişlik :(

Ekler

• IMG_20240527_033631.jpg
    IMG_20240527_033631.jpg
    1.6 MB · Hit: 17
  • IMG_20240527_034324.jpg
    IMG_20240527_034324.jpg
    1.8 MB · Hit: 18
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
988,387