Neler Yeni

Yanlış Yönlendiren Kullanıcılar

Status
Bu konu kilitlenmiştir.

TheViola

80+
Herkese merhaba, bir süredir forumda aktif değildim. Belki hatırlayanlar vardır, GTA 5 Online oynarken bilgisayarın kapanmasından muzdarip bir şekilde konu açıp duruyordum. Açtığım konulara "Güç Kaynağından dolayı, değiştir düzelir. Kaç kere şu kötü markayı almayın dedik hala niye alıyorsunuz?" tarzı birçok yorum geldi. Kendinden son derece emin arkadaşlar vardı. Bazılarıysa olması gerektiği gibi kendi fikrini öne sürüp çekildi. Kesin bir söylemde bulunmadı. Ben de DA forumun kullanıcılarına güvenerek bir risk aldım ve yeni bir Güç Kaynağı sipariş ettim. Yeni güç kaynağı da derdime çare olmadı. Ekran kartını yetkili servise gönderdim. Güç kaynağına verdiğim para, elimde kalan diğer Güç Kaynağı vesaire derken yaklaşık 1000 liralık bir maddi zarara uğradım. Yanlış anlaşılmasın, kimseye suç bulmuyorum söylemesi ayıp salaklık bende.

Sadece bir öneri ve ricada bulunacağım, lütfen konu hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz kendinizden emin bir şekilde yorum yapmayın. "Fikrim budur, denemesi sana kalmış." gibi bir yaklaşımda bulunun ki biz de "Kendine bu kadar güvendiğine göre bir bildiği vardır." deyip böyle zarara uğramayalım. Her kafadan farklı ses çıkıyor ve herkes de bildiğini iddia ediyor. Rica ediyorum bilip bilmeden yorum yapmayın. Bilmemek kötü bir şey değildir arkadaşlar. Her şeyi bilmek zorunda değilsiniz.

Önerimse yeni veya yardım bulmak, bilgi edinmek amacıyla bu forumu kullanan kullanıcılar için olacak. Abi, benim gibi inanmayın, güvenmeyin. Forumdaki rütbesinden, bilgisinden emin olmadığınız hiçbir kullanıcının yorumunu bir işe kalkışacaksanız dikkate almayın. Size rahatlıkla şunu söyleyebilirim ki, kendini bir teknoloji dehası gibi ifade edip aslında bomboş yorum yapan kullanıcılar var şu forumda, ben isim vermeyeceğim. İnanmayın, güvenmeyin, sakın fikrinizi değiştirmelerine fırsat vermeyin. Ne zaman ki yönetici konumundaki biri size akıl veriyor, o zaman bir şans tanıyın. Kesinlikle ve kesinlikle bunun dışındaki yorumlara itimat etmeyin, yazın bir kenarda dursun onların yorumu.

Söyleyeceklerim bu kadar, önerim ve ricam bunlardır arkadaşlar. Hepinize sağlıklı forumlar diliyorum.
Söylediklerin tamamı ile doğru yalnız ufak bir şey eklemek istiyorum müsadenle sadece şurasına. Hani arızası şu dediler inandım değiştirdim zarara uğradım yazmışsın ya . Bu tür yerlerden sadece fikir alacaksın başka bir şey değil,bu tür insanların önüne kolay kolay geçemez buradakiler. Kimse fiziksel olarak arızayı problemi görmüyor sonuçta .Görsede bir şey değiştirir değiştirmez orası ayrı ama . Burada verilen fikirler seninde araştırmanın sonucu ile aynı şeyi gösteriyorsa adım atarsın.

İade süren dolmadı ise psuyu iade et bari ufakta olsa zararını karşılar.Yada elindeki diğer psu'yu satışa çıkar.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Ekran Kartları ve İnternet Servis Sağlayıcıları
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Çok sıkmayayım dedim fakat bu C4'cüler, kronik sorunluculara bir denetim getirmek şart oldu...

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Garip bir insansın kardeşim tutmak istediğin yerden tut istediğin yere çek konuyu. Ben burada riske atılacak bir durum hakkında akıl vermiyorum, ben akıl vermiyorum. Kendi fikrimi söyleyip çekiliyorum, olması gerektiği gibi. Emin konuştuğum veya bunu böyle yapın dediğim bir durum yok, benim öneri ve ricam budur diyorum. Senin rütbemden dolayı dikkate almayacağını söyleyip ayrıca yine benim önermiş olduğum gibi dikkate almaman senin algına göre oluşabilecek tek çelişki. Akıl ve mantık, bir tutam da zeka bulman dileğiyle sana iyi günler diliyorum.
Konunun linkini atar mısın?

Aperius

80+
reis peki psuyu iade edemez misin sonuçta çok az kullandın
Maalesef
Mesaj otomatik birleştirildi:

Söylediklerin tamamı ile doğru yalnız ufak bir şey eklemek istiyorum müsadenle sadece şurasına. Hani arızası şu dediler inandım değiştirdim zarara uğradım yazmışsın ya . Bu tür yerlerden sadece fikir alacaksın başka bir şey değil,bu tür insanların önüne kolay kolay geçemez buradakiler. Kimse fiziksel olarak arızayı problemi görmüyor sonuçta .Görsede bir şey değiştirir değiştirmez orası ayrı ama . Burada verilen fikirler seninde araştırmanın sonucu ile aynı şeyi gösteriyorsa adım atarsın.

İade süren dolmadı ise psuyu iade et bari ufakta olsa zararını karşılar.Yada elindeki diğer PSU'yu satışa çıkar.
Dedim ya zaten hata tamamen bende. Sırf benim dışımdaki arkadaşlar da benim gibi yapmasınlar diye öneride bulunuyorum, iade almadılar karşıladım zararı bir şekilde

Konunun linkini atar mısın?
Profilimde görünüyor olması lazım eğer yoksa atayım

Trexsons

80+ Silver
En İyi Cevap
1
Maalesef

Dedim ya zaten hata tamamen bende. Sırf benim dışımdaki arkadaşlar da benim gibi yapmasınlar diye öneride bulunuyorum, iade almadılar karşıladım zararı bir şekilde

Profilimde görünüyor olması lazım eğer yoksa atayım
Açamadım da bir atabilir misiniz rica etsem.

White Ravens

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Rapor alışkanlığı çoğu kullanıcıda hala oluşmadı.
Israrla söylememize rağmen, konu içerisinde tartışmak daha çok işlerine geliyor herhalde.
Çünkü, forumdan gelen raporları hep aynı kişiler yolluyor. Ve bu kitle çok çok az.
Keşke hediyeleri "Reaksiyon" yerine "Rapor" özelliğini doğru kullananlara verseydik.

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Keşke technopat ban yemeseydim oranın yaş ortalaması buraya göre çok daha fazla ve aşırı bilgililer
Yaş ortalamasını nereden gördünde biliyorsun? Tutturdunuz yaş yaş çok garip gerçekten...

Mehmet Yılmaz

Vitreus
Yönetici
En İyi Cevap
15
Dahası  
Reaksiyon skoru
68,203
İsim
Mehmet Yılmaz
İlgilendiği Kategoriler
Epic Games
DreamRS
Discord
mehmet_yilmaz
Güç kaynaklarına C4 deme akımı nereden çıktı sanki?

T.P.G.

80+ Titanium
Rutbe konusu dışında katılıyorum. Uyeyi rütbeye göre kiyaslayamazsin bende gireyim her konuya 2 kelimelik mesaj atıp çıksam bilmesen bile şimdi Gold dum. Ama sadece bildiğim konulara ya da çözebilirim ben bunu dediğim konulara yardım etmeye calıştım.

Mesela bir hata mı oldu drop mu yiyor? Önce yazılımsal olarak yapılabilecek şeyleri yaptırır olmazsa donanımdan testler ile eler ve al bak bu sorunlu diyebilirim. Kimseye de yanlış bilgi vermemiş olurum böylece. Eger her konuya mesaj yazıp çıksam ohooo. Rütbe dışındakiler olabilir.

Technopat kadar katı değil ama bazı kurallar zaten zamanla gelir merak etmeyin. Üye sayısı artınca konular denetlenecektir moderatör alımı da olacaktır ama hepsi sırayla ve zamanla.

RmzDayi

80+ Silver
maddi kayıp yaşamana üzüldüm
çok fazla uzman olunca böyle oluyor ne yazıkki
ordinaryüs ultra prof doç dr uzman usta adam dolu forumda

T.P.G.

80+ Titanium
Status
Bu konu kilitlenmiştir.
Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri