Neler Yeni

Yaptığım ilk edit sizce nasıl olmuş?

yusufemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yusuf emre
Eleştirilere ve önerilere açığım sizce ilk editim nasıl olmuş.

Avolay

80+ Gold

yusufemre

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
0
İsim
yusuf emre
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Edit Ne Demek?

Edit kelimesi kullanıldığı yere göre üç farklı anlama gelir.

1. Anlamı: Değiştirmek.

Örneğin 10 sayfalık bir öyküyü editlemek, öykünün başlığını, karakterlerinden bazılarının isimlerini ya da belli başlı özelliklerini değiştirmek anlamına gelir.

2. Anlamı: Düzeltmek.

Bir metinde anlatım bozukluğuna ya da kavram karmaşasına yol açan kısımlarını düzeltmek. Aynı zamanda yapılan yazım yanlışlarını düzelterek doğrusunu yazmak.

3. Anlamı: Düzenlemek.

Bir metin üzerinde herhangi bir şeyi düzeltmeden sadece düzenleme yapmak. Örneğin bazı alt başlıkların yerini ya da kapak tasarımını düzenlemektir.

rapstarjustercik

80+ Bronze
Edit Ne Demek?

Edit kelimesi kullanıldığı yere göre üç farklı anlama gelir.

1. Anlamı: Değiştirmek.

Örneğin 10 sayfalık bir öyküyü editlemek, öykünün başlığını, karakterlerinden bazılarının isimlerini ya da belli başlı özelliklerini değiştirmek anlamına gelir.

2. Anlamı: Düzeltmek.

Bir metinde anlatım bozukluğuna ya da kavram karmaşasına yol açan kısımlarını düzeltmek. Aynı zamanda yapılan yazım yanlışlarını düzelterek doğrusunu yazmak.

3. Anlamı: Düzenlemek.

Bir metin üzerinde herhangi bir şeyi düzeltmeden sadece düzenleme yapmak. Örneğin bazı alt başlıkların yerini ya da kapak tasarımını düzenlemektir.
Ya usta Allah aşkına kusura bakma da bizim ülkemiz de edit o anlamda kullanılmıyor, sadece 2 video eklemişsin başka bir şey yapmamışsın. Burada boşu boşuna kimseye sinirlenme.

Yeni mesajlar Yeni Konu Aç      

SON KONULAR

Forum istatistikleri

Konular
894,805
Üyeler
138,413
Son üye
Hasankckrt
Top Bottom