Neler Yeni

Yaş 19 %3.5 yağ oranım var. Kilo almak için besin önerisi.

YPoine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerem Can Öngel
Ben şahsen yulaf yemeni çok önermiyorum (önersem de ağırlıklı olarak değil) sebebi ise şu: Yulaf besin değeri açısından iyi olsa da lif oranı yüksek olduğu için tokluk hissiyatını daha fazla sağlıyor. Yani aslında daha tok tutuyor. Sen kilo vermek istesen çok süper bir gıda olabilir ancak kilo almak istiyorsan biraz daha az tok tutan ve sürekli yemeni sağlayacak kalorice ve besin değerince iyi olan besinler daha iyi olabilir.

Kuruyemişler çok yoğun kalori içeriyor ara öğünlerine serpiştirerek ortalama 200-300 kalori ekleyebilirsin günlük. Bence en iyisi fıstık ezmesi olacaktır hem yemesi kolay hem de fiyatı diğerlerine nazaran çok uçuk değil ve sürdürülebilir.

Pirinç unu falan tüketebilirsin güzel karbonhidrat
Yani güzel bir listeyi doktorunla daha doğru adımlarla yapman kesinlikle daha iyi olacaktır.

Ne yiyorsan daha fazla yemeye özen göster. Porsiyon arttıkça kalori artacaktır nasıl olsa, bunu sporla kas inşa ederek daha güzel ilerleyebilirsin

Benim yulaflı krep tarifim :
1-2 yumurta
70 100 gram arası yani 1 su bardağından 1 parmak az veya 1 su bardağı yulaf
Kakao
1-2 kaşık arası yoğurt
Zeytinyağı eklenebilir 1 yemek kaşığı falan (ben kilo verirken tükettiğim için koymuyordum)
Kabartma tozu
Bunu tavada pişirdikten sonra üstüne fıstık ezmesi sürüp bal dökerek tatlandırabilirsin, meyveler de eklenebilir içerisine
protein tozun varsa isteğe bağlı pişmeden önceki karışıma veya piştikten sonra çok az su ile sulandırıp üstüne sos niyetine dökebilirsin.

Tarif 2:
Yine 70-100gram yulaf
Kaseye yulafı döktükten sonra yarım bardak kaynak su döküyorum ortalama, çok cıvık olmadığı takdirde istediğin kadar ekle, sonra çatal vb şeyler yardımıyla yulafı ez
Sonra kaseye yoğurt meyveler vs giriyor, yine içerisine 1 2 kaşık fıstık ezmesi (fıstık ezmesi hem yoğunlaştırıyor hem de kalori artışı sağladığı için kilo aldırmaya yönelik)
tüm meyveler ile denedim, yaban mersini falan gayet güzel ama dolapta ne varsa bulup koyduğum çok oldu; mandalina, üzüm, elma, portakal...
Bu 2 tarifi günlük 3 öğün tüketiyorsan 4. öğün olarak ekleyebilirsin bence.

Harici olarak kilo almaya yönelik gainerlar var bunlar harici toz takviyeleri, ortalama besin değerleri şu şekilde
100 Gramında
300-450 kalori
1-3 gram yağ
65-85 arası karbonhidrat
10-15 gram arası protein
Bunlar da işte çok önermiyorum daha doğal gıdalar ile kilo alman daha sağlıklı olacak ancak yine de ben kolayına kaçıcam dersen atıyorsun suya içiyorsun bitiyor.

Genel olarak toplayacak olursam; ne yiyorsan daha fazla ye, kardio bazlı değil ağırlık kaldırma ve kas kazanma amaçlı sporlar yapabilirsin, ve kesinlikle önce bir doktora giderek daha temeli sağlam adımlar atabilirsin.

emir147

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
653
İsim
Emir Acar
Yanlış ölçülmüş %3.5 yağ oranına sahip olmanın imkanı yok

yaman..k

80+ Bronze
Ben şahsen yulaf yemeni çok önermiyorum (önersem de ağırlıklı olarak değil) sebebi ise şu: Yulaf besin değeri açısından iyi olsa da lif oranı yüksek olduğu için tokluk hissiyatını daha fazla sağlıyor. Yani aslında daha tok tutuyor. Sen kilo vermek istesen çok süper bir gıda olabilir ancak kilo almak istiyorsan biraz daha az tok tutan ve sürekli yemeni sağlayacak kalorice ve besin değerince iyi olan besinler daha iyi olabilir.

Kuruyemişler çok yoğun kalori içeriyor ara öğünlerine serpiştirerek ortalama 200-300 kalori ekleyebilirsin günlük. Bence en iyisi fıstık ezmesi olacaktır hem yemesi kolay hem de fiyatı diğerlerine nazaran çok uçuk değil ve sürdürülebilir.

Pirinç unu falan tüketebilirsin güzel karbonhidrat
Yani güzel bir listeyi doktorunla daha doğru adımlarla yapman kesinlikle daha iyi olacaktır.

Ne yiyorsan daha fazla yemeye özen göster. Porsiyon arttıkça kalori artacaktır nasıl olsa, bunu sporla kas inşa ederek daha güzel ilerleyebilirsin

Benim yulaflı krep tarifim :
1-2 yumurta
70 100 gram arası yani 1 su bardağından 1 parmak az veya 1 su bardağı yulaf
Kakao
1-2 kaşık arası yoğurt
Zeytinyağı eklenebilir 1 yemek kaşığı falan (ben kilo verirken tükettiğim için koymuyordum)
Kabartma tozu
Bunu tavada pişirdikten sonra üstüne fıstık ezmesi sürüp bal dökerek tatlandırabilirsin, meyveler de eklenebilir içerisine
protein tozun varsa isteğe bağlı pişmeden önceki karışıma veya piştikten sonra çok az su ile sulandırıp üstüne sos niyetine dökebilirsin.

Tarif 2:
Yine 70-100gram yulaf
Kaseye yulafı döktükten sonra yarım bardak kaynak su döküyorum ortalama, çok cıvık olmadığı takdirde istediğin kadar ekle, sonra çatal vb şeyler yardımıyla yulafı ez
Sonra kaseye yoğurt meyveler vs giriyor, yine içerisine 1 2 kaşık fıstık ezmesi (fıstık ezmesi hem yoğunlaştırıyor hem de kalori artışı sağladığı için kilo aldırmaya yönelik)
tüm meyveler ile denedim, yaban mersini falan gayet güzel ama dolapta ne varsa bulup koyduğum çok oldu; mandalina, üzüm, elma, portakal...
Bu 2 tarifi günlük 3 öğün tüketiyorsan 4. öğün olarak ekleyebilirsin bence.

Harici olarak kilo almaya yönelik gainerlar var bunlar harici toz takviyeleri, ortalama besin değerleri şu şekilde
100 Gramında
300-450 kalori
1-3 gram yağ
65-85 arası karbonhidrat
10-15 gram arası protein
Bunlar da işte çok önermiyorum daha doğal gıdalar ile kilo alman daha sağlıklı olacak ancak yine de ben kolayına kaçıcam dersen atıyorsun suya içiyorsun bitiyor.

Genel olarak toplayacak olursam; ne yiyorsan daha fazla ye, kardio bazlı değil ağırlık kaldırma ve kas kazanma amaçlı sporlar yapabilirsin, ve kesinlikle önce bir doktora giderek daha temeli sağlam adımlar atabilirsin.
Hocam sağlıklı krep sağlıklı tiramusu tarzı şeylerin hepsinin tarifinde yulaf tarzı şeyler var zaten benim önerim sağlıklı kilo alımıdır yani bir yere oturup 1 kavanoz fıstık ezmesi yemesi sağlıklı olmaz diyeceğim yavaş yavaş ama lif,protein,karbonhidrat bakımından zengin olan besinler yemesidir.

Evren avcı

80+ Silver
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,264
İsim
Evren avcı
Arkadaşlar kahvaltımı şu şekilde yapmayı düşünüyorum. Sizce nasıl?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam ciddi manada zayıf birisiyimdir. Bence gerçekte beni görseniz hak verirsiniz.

Ekler

• Screenshot_20240111_223030_FatSecret.jpg
    Screenshot_20240111_223030_FatSecret.jpg
    306.5 KB · Hit: 24

Mertpk

80+ Platinum
En İyi Cevap
5
Dahası  
Reaksiyon skoru
27,089
İsim
Mert Metshi
hocam onunuze geleni yiyin diyetisyene gerek yok sadece yemek yiyin 43 kilo cok az

Bendeki fazlalık yağları size verebilirim, bende kiloluyum zayıflasam dahi fazlasıyla geri alıyorum

Eyisha

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
1,123
İsim
Emre Kaplan

YPoine

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
23
İsim
Kerem Can Öngel
Hocam sağlıklı krep sağlıklı tiramusu tarzı şeylerin hepsinin tarifinde yulaf tarzı şeyler var zaten benim önerim sağlıklı kilo alımıdır yani bir yere oturup 1 kavanoz fıstık ezmesi yemesi sağlıklı olmaz diyeceğim yavaş yavaş ama lif,protein,karbonhidrat bakımından zengin olan besinler yemesidir.
Kesinlikle katılıyorum, düz mantık her şeyin fazlası zarar.

I'm GANDALF

80+ Bronze
Dahası  
Reaksiyon skoru
525
İsim
mert
31RQ7zGCm4L._UXNaN_FMjpg_QL85_.jpg

abi bu adam bile %3.5 değildir sen ne yaptın (bu kişinin gerçek olmadığını biliyorum)

goksel53

80+
Dahası  
Reaksiyon skoru
192
İsim
Göksel
3.5 yağ oranı bir insan için yaşanmaz derecede azdır sizin yağ oranınız en düşük %8 dur daha aşağısında günlük faliyletrinize devam edemezsiniz
Mesaj otomatik birleştirildi:

En iyi kilo alma besini temiz karb pilav günde pişmemiş şekilde ölçülmüş 2 bardak pirinci yapım ve gün içinde bitjrin

Necromancerr

80+ Gold
En İyi Cevap
1
Dahası  
Reaksiyon skoru
5,017
İsim
Emre
Discord
necromancerr
Kanka adam 45 kg ki spor falan yaptıysa yada çoğu zaman aktif geçiriyorsa 19 yaşında bu yağ oranında olmasına şaşırmam şahsen

Top Bottom