Neler Yeni

Yayın açmak için işlemci önerisi ?

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Ethem Çavdar
Bütçe
4500
Arkadaşlar merhaba iyi günler diliyorum.

Lafı fazla uzatmadan sizlere sistemimden bahsedeyim ;
İşlemci : Ryzen 5 2600
Anakart : Asus tuf B450 Pro gaming
Ekran Kartı : GTX 1650
Ram : 8x2 3200 Mhz
SSD : 240 GB
ağırlıklı olarak valorant oyununu oynuyorum başlıkta belirttiğim gibi yayın yaparken rahat bir şekilde ( kasma takılma vs. ) olmadan oynayacağım bir işlemci önerisi yapabilir misiniz ?
şu an kullandığım monitör 144 hz aldığım duyumlara göre 2.Monitörü takınca hafif takılmalar ve fps düşüşleri yaşatıyormuş bu konuda fikirlerinizi belirtirseniz çok sevinirim

Not : Obs'den ekran kartı (nvenc) ile yayın verdiğim için işlemciye nazaran fps'nin çok fazla düşüceğini sanmıyorum ve bildiğiniz üzere ekran kartı piyasası fazlasıyla uçtu.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Ethem Çavdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
İşlemci için bütçe 4500 mü?
Evet aslında ryzen 5 5600x için bi düşüncem vardı, ama stok fanla yayın açtığımda sıcaklıklar ne derece olur bilmediğim için geri vazgeçtim bu yüzden konu açtım ^^

Not : Gerekirse Anakartıda değiştirmeyi planlıyorum

Mete Yavuz

80+ Platinum
En İyi Cevap
9
5600X alıp güzel bir sıvı soğutma alabilirsiniz.

BaşaramadıkAbi

80+ Platinum
En İyi Cevap
1
Bu mesaj silindi.

Dahası  
Reaksiyon skoru
1
İsim
Berkay Ethem Çavdar
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
5600X alıp güzel bir sıvı soğutma alabilirsiniz.
Merakımdan soruyorum şu an onun yerine ryzen 7 3700x veya ryzen 5 3600 alsam nasıl olur fps kaybı hissedilir mi ? özellikle 2 monitör kullanımı fps'yi ne kadar etkiliyor bilginiz var mı
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşlemci için bütçe 4500 mü?
Ayrıca bir sorum daha olucak bahsettiğiniz uyumsuz ve sorumla ssd'ler arasında benim ssd'imde var
toshiba tr-200 acaba oyunlarda minik stuttering takılma tarzı sorunlar ssd'den kaynaklı mı oluyor yani ?

Top Bottom